Zobacz temat - [MG ZT] Problem z zapowietrzaniem, termostat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Problem z zapowietrzaniem, termostat

pajda - Wto Lis 24, 2009 15:55
Temat postu: [MG ZT] Problem z zapowietrzaniem, termostat
Witam, mam problem z silnikiem tzn po przejechaniu ok 500 km (srednio w trasie) wskaznik temp zaczyna wariowac tzn podskakuje do max'a, na wyswietlaczu miedzy zegarami wyswietla sie komunikat, ze silnik przegrzany. Wystarczy odjac gaz i po chwili wszystko wraca do normy. Staje i czekam,az ostygnie,nastepnie uklad odpowietrzam. Wszystko wtedy jest juz ok, dolewam plynu do chlodnicy ok 250 ml (bo dziwnym trafem wyparowyje gdzies )

Aczkolwiek staje sie to dosc denerwujace. Niedawno wymienialem w samochodzie 2 glowice, uszczelke itd. Slyszalem, ze moze byc to zwiazane z instalacja gazowa (aczkolwiek ona wedlug mnie sprawuje sie naprawde dobrze). Co moze byc przyczyna ?

Mariusz418 - Wto Lis 24, 2009 15:59

WITAM

CZĘSTĄ PRZYCZNA JEST TERMOSTAR ROZSZCZELNIA SIĘ I PŁYN LEJE SIĘ NA BLOK I WYPAROWYWÓJE


POZDRAWIAM

pajda - Pią Lis 27, 2009 14:30

mariusz418, czy wchodzi w gre jakas proba uszczelnienia ? wymiana kolanka itp ? czy trzeba caly termostat wymieniac ?

moze ktos ma jakies inne rady ?

Zukowaty - Pią Lis 27, 2009 15:00

pajda, tylko wymiana termostatu. Najlepiej wraz z rurkami.
PeterSz - Sob Lis 28, 2009 17:10

Zeby upewnić się że to termostat to ściągnij sobie plastikową pokrywę silnika i poświeć między przerwami w metalowej części kolektora ssącego i zobaczysz czarne rurki i termostat - jak mokry to masz odpowiedź co jest nie tak. Ja w swoim też już jestem po wymianie bo lało się z niego. Wymiana oczywiście razem z kolankiem i rurką.