Zobacz temat - [R620] Jak sprawdzić czy jest alarm zamontowany
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Jak sprawdzić czy jest alarm zamontowany

wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 14:19
Temat postu: [R620] Jak sprawdzić czy jest alarm zamontowany
problem jest taki -czy mam alarm fabryczny czy nie ? nie mam pilota, gdy zamykam centralnym zamkiem migaja mi kierunki 3 razy i cos pyka,potem migaja diody w drzwiach { do czego one sa} jak mozna ewentualnie dołaczyc pilot ,oczywiscie czy jest taka mozliwosc,prosze o porady
Boncky - Sro Lis 25, 2009 14:26

po Twojej wypowiedzi, widzę że nie masz pojęcia o tym co piszesz, więc nic też z tym nie zrobisz, podjedz do elektyka samochodowego i wszystko Ci Pan wyjasni

ps: da się wszystko

wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 15:14

tak to prawda jestem laikiem co chodzi o auta - pytalem dlatego ze poprostu nie wiem,jak kupilem roverka facet zapewnial ze alarm jest , daieki za odpowiedz
Brt - Sro Lis 25, 2009 15:29

wiecho65, oprócz modelu w temacie należy krótko napisać o co jest problemem w Twoim temacie :ok: ... poprawiłem ... niestety jak sprawdzić alarm w R600 nie wiem.
thef - Sro Lis 25, 2009 15:45

Alarm w roverach 600 działa na dwa sposoby. Do tego ważne jest też czy pilot był sterowany na podczerwień czy radiowo. Generalnie jest tak - zamknięcie auta kluczykiem powoduje uzbrojenie alarmu tylko częściowo (nie uzbraja się czujka wewnętrzna, czuła na ruch) oraz immobiliser. Zamknięcie auta z pilota powoduje uruchomienie całości alarmu wraz z immobiliserem. Jeśli masz przy lampce kabiny (w suficie) jaką część w kształcie krążka (czarny plastik), to pilot działa na podczerwień i nie ma szans go wtedy dorobić poza opcją wymiany centralki. Jeśli nie masz takiego "dzyndzla" w tej lampce, to piloty można teoretycznie dokupić i zestroić za pomocą TESTBOOKa (komputer dioagnostyczny Rovera).

A teraz jak sprawdzić czy się uzbraja alarm - otwórz szybę zamknij auto z kluczyka, poczekaj aż dioda zacznie pulsować powoli, a potem otwórz drzwi bez użycia kluczyka.

wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 19:13

pilota nie było, jest taka jakby czujka po srodku auta pod sufitem-po prawawej stronie

[ Dodano: Sro Lis 25, 2009 19:13 ]
a te diody w drzwiach to jaka role spełniają ?

Deamian - Sro Lis 25, 2009 19:15

Informują o aktywnym alarmie.
wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 19:20

czyli jakis jest , skoro tak piszesz, wieszja nie jestem taki bystrzak dlatego chce wiedziec jak naj wiecej

[ Dodano: Sro Lis 25, 2009 19:20 ]
od niedawna mam to autko,i mał o nim wiem, ale jesli on sie uzbraja to jak bedzie mozna go wyłaczyc bez pilota ?

Mayson - Sro Lis 25, 2009 19:22

thef napisał/a:
to piloty można teoretycznie dokupić i zestroić za pomocą TESTBOOKa (komputer dioagnostyczny Rovera).

Ja sobie dałem siana i dokupiłem za 35zł alarm z 2 pilotami. Podłączenie banalne dla każdego elektryka pod istniejącą centralkę w bagażniku :ok:

Deamian - Sro Lis 25, 2009 19:22

Jest ale sprawdź czy działa jak powinien. Zrób tak jak thef napisał
Mayson - Sro Lis 25, 2009 19:23

wiecho65 napisał/a:
ale jesli on sie uzbraja to jak bedzie mozna go wyłaczyc bez pilota

Tak; przekręcając kluczykiem w drzwiach w pozycję "otwarte".

[ Dodano: Sro Lis 25, 2009 19:23 ]
wiecho65 napisał/a:
a te diody w drzwiach to jaka role spełniają ?

Informacyjną.

Deamian - Sro Lis 25, 2009 19:24

Mayson napisał/a:
dokupiłem za 35zł alarm z 2 pilotami.
:hm:
wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 19:24

ok ide sprawdze ale jak wyłaczyc jak zadziała ?nic sie nie zablokuje ?
Mayson - Sro Lis 25, 2009 19:27

Co, Deamian? Że śmieszna kwota?
wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 19:27

czyli zamknac auto z kluczyka i otworzyc od zewnatrz przez otwarta szybe ?
Deamian - Sro Lis 25, 2009 19:39

Mayson napisał/a:
Co, Deamian? Że śmieszna kwota?

Tanio.. :smile: Gdzie kupowałeś :?: To jakiś najprostszy :?:

wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 19:39

DZIEKI koledzy działa jak pisaliscie ,wyłacza sie kluczykiem
Deamian - Sro Lis 25, 2009 19:42

wiecho65 napisał/a:
czyli zamknac auto z kluczyka i otworzyc od zewnatrz przez otwarta szybe ?


Tak chyba nie otworzysz. Pociągnij za rygielek od drzwi. Powinno zadziałać.

[ Dodano: Sro Lis 25, 2009 19:42 ]
Cytat:
DZIEKI koledzy działa jak pisaliscie ,wyłacza sie kluczykiem


No to bardzo fajnie. Powinno zadziałać też po przekręceniu kluczyka w stacyjce i tak pewnie jest. Pomyśl o takich pilotach i centralce jak u Mayson bo koszt chyba nie duży a wygoda na pewno :smile:

wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 19:46

Mayson a jakiej firmy jest ta centralka czy piloty
Mayson - Sro Lis 25, 2009 19:51

Tak, to najprostszy jaki udało mi się wyszperać na Allegro, po konsultacji z elektrykiem. On twierdzi, że obecna elektronika chińska (właśnie to moje) jest już na tyle doskonała, że siąść nie siądzie, a tania jak barszcz. No i faktycznie - dokładnie 39zł + 9zł wysyłka (nie pamiętam już od kogo ale tam tego pełno), a mam 2 piloty, i działający alarm i centralny - cuś piknego :mrgreen: Podłączenie 50zł u mojego elektryka. Tzn. chciał 30 ale dałem mu 50 :>
wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 19:55

sa to same piloty czy z centralka ?
Deamian - Sro Lis 25, 2009 19:55

Mayson napisał/a:
Tak, to najprostszy jaki udało mi się wyszperać na Allegro, po konsultacji z elektrykiem. On twierdzi, że obecna elektronika chińska (właśnie to moje) jest już na tyle doskonała, że siąść nie siądzie, a tania jak barszcz. No i faktycznie - dokładnie 39zł + 9zł wysyłka (nie pamiętam już od kogo ale tam tego pełno), a mam 2 piloty, i działający alarm i centralny - cuś piknego :mrgreen: Podłączenie 50zł u mojego elektryka. Tzn. chciał 30 ale dałem mu 50 :>


Ale czujki w środku Ci nie działają :?:

Mayson - Sro Lis 25, 2009 19:56

Teraz sprawdziłem na paragonie i dokładnie to jest STEROWANIE ZAMKIEM CENTRALNYM. Jeśli alarm ci działa, to on również będzie się aktywowałz pilota po podłączeniu, jak u mnie :ok: Marki za cholerę nie pamiętam ;)
wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 19:58

Chyba nie skoro wkladalem rece do srodka ,czujki ? u mnie sa takie jakby 2 oka jedno do przodu auta ,2 do tyłu, ale one nie mrugaja
Mayson - Sro Lis 25, 2009 19:59

wiecho65 napisał/a:
sa to same piloty czy z centralka ?

Pudełko, 2 piloty, baterie, centralka, schemat podłączania.
Deamian napisał/a:
Ale czujki w środku Ci nie działają

Szczerze powiedziawszy, tego nie sprawdzałem :shock: Ale jeszcze dziś sprawdzę. Tyle, że mój alarm w ogóle nie działał z kluczyka - nie świeciły się diody w drzwiach i nie wyła syrena. Aktywował się dopiero po podłączeniu tej centralki, więc sytuacja inna niż w przypadku wiecho65. Poza tym on ma na podczerwień, a ja radiowy. Dam znać z tymi czujkami później.

wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 20:06

ok dzieki zobacze na allegro jakie mają

[ Dodano: Sro Lis 25, 2009 20:06 ]
podczerwien a radiowy ,to sterowanie zamkiem jak kupie to nie ma znaczenia do jakiego jest { chyba cos pogmatfałem} bo ja nie wiem jaki jest u mnie

Deamian - Sro Lis 25, 2009 20:09

Mayson napisał/a:
Szczerze powiedziawszy, tego nie sprawdzałem :shock: Ale jeszcze dziś sprawdzę. Tyle, że mój alarm w ogóle nie działał z kluczyka - nie świeciły się diody w drzwiach i nie wyła syrena. Aktywował się dopiero po podłączeniu tej centralki, więc sytuacja inna niż w przypadku wiecho65. Poza tym on ma na podczerwień, a ja radiowy. Dam znać z tymi czujkami później.


A ten elektryk podłączył Ci się pod starą centralkę tak jak to robił misiek_KR w tym temacie czy wymontował starą i wsadził nową??

[ Dodano: Sro Lis 25, 2009 20:09 ]
Cytat:
podczerwien a radiowy ,to sterowanie zamkiem jak kupie to nie ma znaczenia do jakiego jest { chyba cos pogmatfałem} bo ja nie wiem jaki jest u mnie


Jeśli masz taki czujnik przy lampce na podsufitce to jest na podczerwień. Tak jak u mnie :wink: Ale to w niczym nie przeszkadza. Podałem temat w którym kolega z forum przerabiał to i nawet mały opisik jest co i jak :grin:

Mayson - Sro Lis 25, 2009 20:15

Deamian napisał/a:
A ten elektryk podłączył Ci się pod starą centralkę tak jak to robił misiek_KR w tym temacie czy wymontował starą i wsadził nową??

Pod starą. Dlatego pewnie alarm się odezwał po podłączeniu. Pamiętam tylko, że chyba były trochę inne kolory niż podawał misiek_KR ale to może wynikać z tego, że on miał właśnie podczerwień, a ja radiowy. Czyli u wiecho65 kolory mogą się nawet zgadzać.

wiecho65 - Sro Lis 25, 2009 20:52

ale czy nic nie padnie jak pomyli sie kolory kabli ?
darek_wp - Czw Lis 26, 2009 12:54

Jak będzie montował myślący elektryk to nic nie padnie. Odnośnie opisu Mayson-a - założył nie alarm ale zwykły sterownik radiowy który został dołączony do central zamka i oryginalny system w samochodzie działa po naciśnięciu pilota tak jak po przekręceniu kluczyka w zamku (nie współpracując z imo i czujką ruchu wewnątrz).
Mayson - Czw Lis 26, 2009 13:14

darek_wp napisał/a:
Odnośnie opisu Mayson-a - założył nie alarm ale zwykły sterownik radiowy

Dokładnie - napisałem to 8 postów wyżej ;)

Deamian - Sro Lut 17, 2010 16:17

Hej. Odkopie bo mam pytanie. Podłączyłem sobie uniwersalną centralkę a dokładniej taką i wszystko było by super jak bym przepiął do niej czujki ruchu ze starego alarmu ,ale niestety nie wiem które kabelki za nie odpowiadają w starej centralce na podczerwień. Da to się wogule zrobić ? Może ktoś wie albo jeszcze lepiej robił coś podobnego :?: HELP :!: :wink:
Mayson - Sro Lut 17, 2010 16:47

Może ten schemat pomoże - ale ja nie widzę przy module połączenia z czujką ruchu i być może dlatego nawet po wymianie centralki, ta czujka nie działa :hmm:
Deamian - Sro Lut 17, 2010 18:46

w Rave jest niby coś wspomniane. Volumetric Sensor to chyba to. Tylko jak to teraz podłączyć do nowej centralki :?: :roll:
Mayson - Sro Lut 17, 2010 19:21

Deamian, to co podajesz, to chyba już dla 600-tek po częściowym lifcie (1996), bo na schemacie jest RF RECEIVER. RF to chyba skrót od "radio frequency", a tzn., że sterowanie jest radiowe, a nie jak w starszych - IrDA. Głowy nie dam, ale tak mi to wygląda... Mój skan jest z manuala do Accorda `93, czyli na bank podczerwień.
dr - Wto Kwi 13, 2010 16:11

Podłączę się pod temat. Jak sprawdzić czujkę ruchu? Mam alarm fabryczny więc pilotem powinien się cały uzbroić. Alarm załącza się po otwarciu drzwi ale czujka rucha nie łapie :sad: Czy możliwe że to atrapa? U was działają te czujki?
thef - Wto Kwi 13, 2010 16:17

Zostaw otwartą szybę, potem zamknij samochód z pilota (dla pewności zblokuj wcześniej kierownicę-niektórzy mówią, że może mieć to znaczenie) i poczekaj aż alarm się uzbroi. Dioda musi zacząć mrugać powoli. Potem już chyba wiesz co robić ;) .
dr - Wto Kwi 13, 2010 16:39

Chyba źle się wyraziłem. Alarm się uzbraja jedynie podczas mocnego ruszania samochodem lub po otwarciu drzwi. Machanie ręką przed czujka nic nie daje. Chciałem się spytać co może być przyczyna niedziałającej czujki?
thef napisał/a:
dla pewności zblokuj wcześniej kierownicę-niektórzy mówią, że może mieć to znaczenie

Sprawdzę jeszcze w ten sposób ale jak też nie będzie działać to co wtedy robić? Czy łatwo jest rozebrać obudowę czujek żeby się do nich dostać? Czy można podpiąć inne pierwsze lepsze czujki i powinno działać? czy muszą być identyczne?

thef - Wto Kwi 13, 2010 16:48

dr napisał/a:
Sprawdzę jeszcze w ten sposób ale jak też nie będzie działać to co wtedy robić? Czy łatwo jest rozebrać obudowę czujek żeby się do nich dostać?
Osobiście wątpię, że to coś da, ale spróbuj. Czujkę zdejmuje się łatwo, jest wciśnięta na dwóch zaczepach chyba z boku. Wystarczy docisnąć z jednej strony i wychodzi.
dr napisał/a:
Czy można podpiąć inne pierwsze lepsze czujki i powinno działać? czy muszą być identyczne?
Tego niestety nie wiem.
dr napisał/a:
Chciałem się spytać co może być przyczyna niedziałającej czujki?
Albo uszkodzona czujka, albo kabelek, albo jeszcze coś innego. Dobrze byłoby wziąć schematy z rave i prześledzić wszystko z miernikiem w ręku. Może jest gdzieś tam nawet jakaś procedura sprawdzania krok po kroku.
Mayson - Wto Kwi 13, 2010 16:57

Najgorsze, że nie ma tutaj elektryka z prawdziwego zdarzenia - posiadacza R600. Bo gdyby był, to niejasności w kwestii alarmu mogłoby zostać wyjaśnione. dr, nie liczyłbym na rozwiązanie problemu, jeśli tak jak pisze thef, nie siądziesz na spokojnie przy rozbebeszonym aucie, ze schematami z manuala i krok po kroku nie będziesz sprawdzał, co siadło... Z częstotliwością pełni Księżyca, pojawiają się tematy z pytaniami o alarm w R600 - chyba nie ma większej tajemnicy na tym globie ;) (no może opróćz tego, gdzie się podział gryzak mojej Psiuni)
dr - Sro Kwi 21, 2010 13:41

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się że czujki ruchu działają, niestety dopiero po kilkukrotnym machnięciu ręką :/ Wydaje mi się że powinny łapać od razu :?: Wyciągnąłem je i włożyłem do benzyny ekstrakcyjnej, może pomoże a zaszkodzić nie powinno, zobaczymy jutro. Wie ktoś może na jakiej częstotliwości one działają? Podobno jak bym chciał je wymienić to muszę kupić o takiej samej częstotliwości.

[ Dodano: Czw Kwi 15, 2010 12:55 ]
Moczenie w benzynie nic nie dało. Jak znajdę odpowiednie czujki które będą działać to dam znać :wink:

[ Dodano: Sro Kwi 21, 2010 13:41 ]
Działa!!
Wymieniłem czujki i teraz alarm załącza się chwilę po włożeniu ręki :mrgreen:
Wystarczyło kupić parę czujek (nadajnik i odbiornik) o częstotliwości 40khz i przylutować. Najlepiej robić to po jednej żeby nie zamienić odbiornika z nadajnikiem. Na czujkach powinny być oznaczenia, literki "T" i "R" lub "S" i "T" Ja musiałem trochę poszerzyć otwory w obudowie bo nowe były większe.
A tak to wygląda.