Zobacz temat - [rover 416 98']olej w układzie chłodzenia!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 416 98']olej w układzie chłodzenia!

dulis1 - Sro Lis 25, 2009 20:21
Temat postu: [rover 416 98']olej w układzie chłodzenia!
Czy źle założona uszczelka kolektora dolotowego może być przyczyną oleju w układzie chłodzenia?Czy ktoś może mi wyjaśnić szerzej tą kwestie?Uszczelke pod głowicą miałem robioną 1.5 roku temu.Dwa tygodnie temu wymieniałem uszczelkę kolektora dolotowego bo miałem wyciek płynu na zewnątrz.Po wymianie wyciek został usunienty ale zaczął się zbierać olej w zbiorniczku wyrównawczym.Czy ma to coś wspólnego czy znowu HGF? :beczy:
apples - Sro Lis 25, 2009 20:24

Układ dolotowy nie jest połączony z układem chłodzenia. Nie ma to żadnego wpływu. Jedyną uszczelką która może być uszkodzona to uszczelka pod głowicą i dlatego masz olej w układzie chłodzenia. Pękła uszczelka, wydmuchało ją, wykrzywiła się głowica lub poluzowała się śruba na łączeniu kanału wodnego z kanałem olejowym (smarowania).

Z tego co dopisałeś może wynikać że pękła głowica gdzieś na łączeniu układu dolotowego z chłodzenia. Nie obędzie się raczej bez zdjęcia głowicy.

http://www.ekag1.de/pdf/Motorschaden_PL.pdf

Lechos - Sro Lis 25, 2009 22:35

dulis1 napisał/a:
Czy źle założona uszczelka kolektora dolotowego może być przyczyną oleju w układzie chłodzenia?
nie ma takiej mozliwosci
apples napisał/a:
Układ dolotowy nie jest połączony z układem chłodzenia.
no wlasnie, ze w jakiejs czesci jest (blok - kolektor ssacy).
NEOSSS - Sro Lis 25, 2009 23:43

apples, kolektor jest polaczony z ukladem chlodzenia
dulis1 - Wto Gru 08, 2009 13:47

We wtorek oddaje auto do mechanika do Będzina,myślę,że lepszego jak poprzedni.Jak odbiore Roverka to wszystko opiszę!

[ Dodano: Wto Gru 08, 2009 13:47 ]
Odebrałem samochód.Narazie wszystko w porządku.Były małe problemy z odpowietrzeniem,bo był walnienty termostat.KOSZTY:
-regeneracja głowicy-450PLN
-śruby głowicy-200PLN
-uszczelka pod głowice-130PLN
-uszcz. kolektora ssącego-20PLN
-uszcz. kolektora wydechowego-20PLN
-uszcz. pokrywy zaworów-80PLN
-płyn-30PLN
-robocizna-200PLN
Wymiana termostatu gratis
NA RAZIE JESTEM ZADOWOLONY Z USŁUGI!