Zobacz temat - [R75] Czarny dym z wydechu(nowy przypadek)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czarny dym z wydechu(nowy przypadek)

napek - Czw Lis 26, 2009 19:03
Temat postu: [R75] Czarny dym z wydechu(nowy przypadek)
Witam poraz kolejnych wszystkich Roverkowiczów.Przeorałem poraz kolejny całe forum i wszystkie tematy związane z dymieniem z wydechu w naszych R75 i było tego sporo lecz u mnie problem wygląda nieco inaczej.. Więc tak: Kupiłem autko pół roku temu nie puścił ani dymku.Po 2-3 miesiącach zaczął lekko kopcic przy wyższych obrotach lecz tylko podczas jazdy..Wyciągnełem i wyczyściłem EGR było bardzo dużo nalotu.Dymienie ustąpiło.
Pośmigałem kolejne 2 miesiące i znowu sie zaczeło,lecz teraz jest już troche gorzej.EGR wyjełem wyczyściłem chociaz był już czysty, wydmuchałem cały kolektor był również czysty,nigdzie na wtryskach nie widać nic żądnego wycieku czy coś, nie ma nigdzie żadnego wycieku z silnika, nie bierze ani grama oleju nic poza tym dymieniem sie nie dzieje.Odłączyłem przepływkę i również nie było żadnej różnicy w mocy więc wychodzi chyba na to że też jest dobra wiec gdzie może być przyczyna?? proszę o pomoc.

dukat11 - Czw Lis 26, 2009 19:07

Może leje ci któryś wtryskiwacz i dlatego dymi
napek - Czw Lis 26, 2009 19:08

a jak moge to sprawdzic?
dukat11 - Czw Lis 26, 2009 19:35

O ile się nie mylę to komputerem diagnostycznym można zobaczyć lub w warsztatach które zajmują się naprawą wtrysków

albo domowo:
http://www.elektronika.wsop.pl/porady/5

napek - Czw Lis 26, 2009 19:41

no okii rozumiem spróbuje znaleśc jakis komputer a jeśli nie wtryski to co jeszcze może być przyczyną dymienia?
croochy - Czw Lis 26, 2009 20:30

sprawdź węzę od turbo, jak masz nieszczelność w dolocie to może kopcić na czarno i nie mieć mocy
Raptile - Czw Lis 26, 2009 20:31

Jak na czarno to ja też podejrzewam wtryski w "dizlu" niema co innego kopcic na czarno :P
SyntaX - Czw Lis 26, 2009 23:54

Naprawiałem znajomemu.
Objawy identyczne.
Okazało się że to była pompa paliwa.
Miała zbyt niskie ciśnienie.
Zbyt uboga mieszanka wychodziła i tak kopciło.
Po wymianie pompy paliwa zero dymka.

wieslaw_b. - Pią Lis 27, 2009 10:40

Syntax o której pompie piszesz :?:
napek - Sob Lis 28, 2009 10:14

hmmm szczelość turbo to nie wiem jak sprawdzić ale jak ściskam rure turbo i ktos daje gazu to zdrowo puchnie i nie slychac nigdzie zeby coś puszcząło ale dokładnie jak to sprawdzic to nie wiem a u mnie żeby sprawdzić wtryski krzyczą 100zł od wtrysku czyli 400zł to za to juz moge kupic 2 jakieś używane:/ a jak sie okaże że są dobre to 400 w plecy i tez źle.a co do SyntaX to nie wiem co może mieć wspólnego pompa paliwa z czarnym dymem:/
SyntaX - Sob Lis 28, 2009 10:20

Pompa paliwa ta przy silniku dawała zbyt niskie ciśnienie paliwa.
Ma to bardzo duzy związek bo cały komputer wtedy głupieje.
Cała charakterystyka pracy silnika się przestawia.

domel-x - Sob Lis 28, 2009 12:39

SyntaX, mówisz o pompie wysokiego ciśnienia?,jeżeli tak to raczej niemożliwe zeby dymił na czarno,miałem taki sam przypadek z niedomagającą pompą i tylko na wyższe obroty niechciał się wkręcić,i zero dymu :wink: . kumpel kombinował kiedyś z mopą wtrysku dieslu i tez mu straszznie dymiło na czarno :roll:
MaReK - Sob Lis 28, 2009 12:43

Ja zalozylem wlasnie temat podobny. Mam to samo. Tyle ze wtryski wymieniane niedawno.
Dziur w ukladzie zadnych nie ma. Emisja spalin jest zajebista, ale nie ma efektu czarnej chmury, chyba ze depnie sie mocno w palnik, ale to chyba norma.

U mnie zaczyna dymic, dym jest szczypiacy i smierdzacy.
Uroslo tez spalanie niestety.

Pozdrawiam,

wroblikns - Sob Lis 28, 2009 12:51

kumpel miał coś takiego w Oplu Vectra DTI...

jeśli dobrze pamiętam to miał jakąś sporą nieszczelność właśnie w turbo lub czymś związanym z intercoolerem

gdy zlikwidował usterkę pojeździł na wyższych obrotach przez kilkanaście minut aż dymienie ustało całkowicie.

domel-x - Sob Lis 28, 2009 17:42

MaReK, u mnie dym zopserwowałem tylko w nocy jak ktoś jedzie za mną i widze w lusterkach dymówe jak ostro depne
napek - Sro Gru 02, 2009 17:54

to może ktoś mi podpowie gdzie najbliżej ode mnie z Olsztyna w Warminsko Mazurskim moge podjechać na T4 i czy na tym pokaże mi stan wtrysków?
witgut - Sro Gru 02, 2009 18:18

Dam Ci nr do mechanika z miejscowości Gisiel- przy drodze między Szczytnem a Biskupcem.
Co prawda nie ma T4 ale jest bardzo dobrym mechanikiem i zna się na dieslach. Zbyszek nr tel 501985468. Mi pomógł jak miałem problem z komp. w moim aucie, ale o tym już Ci opowiadałem. Z tego co się orientowałem najbliższy T4 to dla nas Warszawa- mariusz418.
Do diagnostyki wtrysków nie potrzeba T4
Pozdrawiam.

napek - Sob Gru 05, 2009 12:43

hehee no tak wiem znam go tez u niego juz byłem pare razy:)znajomy i dobry mechanik ale nie ma T4 a chciałbym na to podleciec. a co trzeba do diagnozy wtrysków?

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 12:43 ]
no i podłaczyłem pod KTSa mojego R i okazało sie że pierwszy wtrysk ma zaduża dawkę bo ok 1.5 a trzy pozostałe ok 0,48 wiec chyba jeden powoli juz mi pada.A dymienie ustąpiło po poradzie jaką otrzymałem . Przeciagnełem go zdrowo na kawałku dobrej drogi prawie do odcięcia bo do prawie 5tys obrotów przez pierwszą minutę wywaliło cały nagar z turbiny wydechem i dymienie ustąpiło.Nawet na najwyższych obrotach nie puszcza żadnego dymku więc mysle ze będzie żył:)pozdrawiam