Zobacz temat - [R620] Co oznacza Meridian
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Co oznacza Meridian

luki.f - Pią Lis 27, 2009 18:50
Temat postu: [R620] Co oznacza Meridian
WITAM
Moze ktos wie co oznacza nazwa MERIDIAN na moim Roverku jest cos takiego napisane na przednich blotnikach. Czy to jest jakas limitowana wersja.

luki.f - Nie Gru 06, 2009 20:55

Czy naprawde nikt nie wie co to oznacza w roverkach
thef - Nie Gru 06, 2009 21:11

Może wklej jakieś zdjęcie, ale podejrzewam, że to raczej reklama, ewentualnie pozostałość po reklamie bądź też samochód został wyposażony np. w jakieś audio tej firmy, lub jakieś części mechaniczne i samochód został oznaczony przez właściciela podobnie jak robi się to w przypadku tuningu.
Pino - Nie Gru 06, 2009 22:59

a ja np mam napis "vanden plas" i widziałem jeszcze dwie 600-tki z takimi napisami ale oczywiście zapewne o innej treści i też nie mam pojęcia co to oznacza. luki.f, A z jakiego kraju pochodzi twoje auto??
sTERYD - Nie Gru 06, 2009 23:19

vanden plas, to na sto procent jest wersja wyposażenia i/lub nadwozia (np R75 vanden plas był wydłużony celem dodania miejsca pasażerom z tyłu) podobnie jak vitesse, oxford, wimbledon i jeszcze parę innych ;)
Mayson - Pon Gru 07, 2009 08:20

Wg mnie to naklejki dodawane przez dealerów lub poprzednich właścicieli. Oficjalnie Rover 600 miał tylko jedną wersję wyposażenia znaną pod innymi nazwami, niż SiLux czy GSi - to SILVERSTONE. Może się mylę i było ich więcej, ale przetrzepałem internet pod tym kątem już wielokrotnie i VANDEN PLAS nie miał nic wspólnego z ROVEREM 600, tak samo MERIDIAN to raczej np. nazwa włoskiego dealera, niż wyposażenia.
faecd - Pon Gru 07, 2009 09:21

ja tez mialem naklejki, przy obydwu bocznych kierunkowskazach i na tylnej klapie z napisem "Milleminga" czy cos podobnego, suszarka w dlon, dluzszego paznokcia zapuszczonego mialem i zdrapalem te bzdety ;)
Mayson - Pon Gru 07, 2009 11:31

faecd napisał/a:
Milleminga" czy cos podobnego,

Zapewne Mille Miglia - słynny rajd sportowych aut historycznych, pewnie właścicielem poprzednim Twojego R był miłośnik tego rajdu, bo R600 raczej z autami historycznymi nie ma wiele wspólnego ;)

Sly - Pią Gru 11, 2009 09:17

Najprawdopodobniej jest to jakas odmiana modelu .Meridian to inaczej poludnik ,wiec to moze byc np. nazwa dealera z poludnia Anglii.
thef - Pią Gru 11, 2009 09:35

Sly napisał/a:
Najprawdopodobniej jest to jakas odmiana modelu .Meridian to inaczej poludnik ,wiec to moze byc np. nazwa dealera z poludnia Anglii.
Hehe, teoria niezła :) No ale południk z południem kraju np. ma niewiele wspólnego ;)
marthinez - Pią Gru 11, 2009 17:46

Mayson napisał/a:
Wg mnie to naklejki dodawane przez dealerów lub poprzednich właścicieli. Oficjalnie Rover 600 miał tylko jedną wersję wyposażenia znaną pod innymi nazwami, niż SiLux czy GSi - to SILVERSTONE.
Dość znana jest wersja Classic.
Charakterystycza drewniana gałka zmiany biegów oraz kierownica z drewnem i wybrzuszeniami na ręce. :wink:
Taką posiadam.

Mayson - Pią Gru 11, 2009 18:28

marthinez napisał/a:
Charakterystycza drewniana gałka zmiany biegów oraz kierownica z drewnem i wybrzuszeniami na ręce

A czy to nie cechy właśnie Silverstone?

Tomaszi - Pią Gru 11, 2009 19:18

Mayson napisał/a:
marthinez napisał/a:
Charakterystycza drewniana gałka zmiany biegów oraz kierownica z drewnem i wybrzuszeniami na ręce

A czy to nie cechy właśnie Silverstone?
a to w serii 400 też był Silverston? Mnie się kojarzy te słowo tylko z 2-setką :)

[ Dodano: Pią Gru 11, 2009 19:18 ]
A "meridian" kojarzy mi się z roWerem ;>

badek - Pią Gru 11, 2009 19:58

Meridian to angielska firma ktora produkuje sprzet audio do samochodow(i nie tylko).A wiec prawdopodobnie masz lub byl zamontowany w twoim roverku sprzet od tej firmy albo ktos wczesniej nakleil sobie ta reklame w ramach skromnego tuningu :lol:

[ Dodano: Pią Gru 11, 2009 19:58 ]
Generalnie nic z roverem jej nie laczy a napewno nie ma nic wspolnego z modelem lub limitowana edycja.

marthinez - Pią Gru 11, 2009 23:11

Mayson napisał/a:
A czy to nie cechy właśnie Silverstone?
Nie wiem. :roll:
U mnie na aucie i w papierach auta pisze 'Classic'.

Co jeszcze charakteryzuje wersje Silverstone?

funfel - Sob Gru 12, 2009 00:42

jak juz o tych limitowanych edycjach.. Jak sie otworzy maske to po prawej stronie ( po stronie kierowcy) mam tabliczke z numerami nadwozia czy cos takiego i jest tam napis ze niby "limitowana edycja".. pomyslalem ze pewnie kazdy tak ma.. a jak jest uwas ?
bastek - Wto Mar 30, 2010 14:04

Odgrzeje starego kotleta :razz: Ja w r600 też mam pod kierunkami w przednich błotnikach naklejki Meridian i zawsze mnie to zastanawiało co to.
badek, nagłośnienie ja mam z Cantona tak że nie wiem czy to się jakoś łączy z tym co piszesz.
Może to jakaś bogatsza wersja wyposażenia bo moj R jest z listopada `96 a ma już dwie poduszki, wszystkie drzwi z drewnem i wszystkie el. szyby to normalne?

Mayson - Wto Mar 30, 2010 15:39

Tomaszi napisał/a:
a to w serii 400 też był Silverston? Mnie się kojarzy te słowo tylko z 2-setką

W 200 i 400 to nie wiem. W 600-ce na pewno była ta wersja ;)
Tomaszi napisał/a:
A "meridian" kojarzy mi się z roWerem

Od Meridy? ;)
marthinez napisał/a:
Co jeszcze charakteryzuje wersje Silverstone?

Tzn. tylko z obserwacji mogę powiedzieć, że Silverstone miała niebieski rant na skórzanej tapicerce, drewnianą gałkę, kierownicę i chromowane ringi wokół nawiewów. Więcej nic nie wiem na ten temat (no i że wychodziły tylko w ostatnim okresie produkcji, ale od-do, to nie wiem).
bastek napisał/a:
Może to jakaś bogatsza wersja wyposażenia bo moj R jest z listopada `96 a ma już dwie poduszki, wszystkie drzwi z drewnem i wszystkie el. szyby to normalne?

Raczej normalne - właśnie pod koniec produkcji pojawiały się wersje bez el. szyb i lusterek, bez drewna na drzwiach... A z jakiego kraju Twój R pochodzi?

bastek - Wto Mar 30, 2010 15:46

Mayson napisał/a:
A z jakiego kraju Twój R pochodzi?

a jak to sprawdzić?

Mayson - Wto Mar 30, 2010 16:53

bastek napisał/a:
a jak to sprawdzić?

:) Od kogo kupiłeś? Od polskiego użytkownika? Sprowadzony samochód był? Dokumenty jakieś od poprzednika otrzymałeś; np faktura zakupu, stary brief, czy cuś?

bastek - Wto Mar 30, 2010 21:14

Fakt, nie pomyślałem o brifie :roll: Auto z dojczów

Sprawdzajka vinów pokazuje coś takiego:

Model MG Rover, 600(RH)
Aspiration Turbosilnik turbodoładowany
Body Style Saloon
Class (Trim) Class 7klasa wyposażenia
Drive LHDkierownica po lewej stronie
Engine CC 2000 ccpojemność silnika 2000 cc
Engine cylinders 4 Cylinder4-cylindrowy rzędowy
Engine Fuel System Tcie
Fuel Type Dieselolej napędowy
Number of Doors 4 doorwersja 4-drzwiowa
Performance High performancesilnik o podwyższonej wydajności
Series Engine L Series
Transmission Manualmanualna skrzynia biegów
Transmission No. of Speeds 5 Speedpięć biegów
Valves per engine 8Vsilnik 8-zaworowy
Model Year 1981rok modelowy (nie musi oznaczać roku produkcji)

Mayson - Wto Mar 30, 2010 21:29

bastek napisał/a:
Auto z dojczów

Szkoda, że luki.f nie podał z jakiego kraju pochodzi jego R, wtedy możnaby porównać z Twoim...

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 21:29 ]
Bo jeśli jego też z Niemiec, to można się domyślać, że jakiś dealer niemiecki stosował takie oznaczenia, albo na rynek niemiecki była jakaś specjalna wersja wyposażeniowa.

Mazak - Wto Mar 30, 2010 21:42

[quote="Mayson"]
Tomaszi napisał/a:

marthinez napisał/a:
Co jeszcze charakteryzuje wersje Silverstone?

Tzn. tylko z obserwacji mogę powiedzieć, że Silverstone miała niebieski rant na skórzanej tapicerce, drewnianą gałkę, kierownicę i chromowane ringi wokół nawiewów. Więcej nic nie wiem na ten temat (no i że wychodziły tylko w ostatnim okresie produkcji, ale od-do, to nie wiem).

mayson niebieski rant jasne skór i to co opisałeś to wersja classic i wszystkie są w granatowym metaliku (nie spotkałem jeszcze w innym kolorze)
a silverstone to szare skóry i srebrny kolor

Mayson - Wto Mar 30, 2010 21:55

Mazak napisał/a:
mayson niebieski rant jasne skór i to co opisałeś to wersja classic i wszystkie są w granatowym metaliku (nie spotkałem jeszcze w innym kolorze)
a silverstone to szare skóry i srebrny kolor

Czyli różnica między Silverstone, a Classic, to tylko kolor auta i tapicerki :hm:

pajda - Wto Mar 30, 2010 22:03

Być może Meridian to nazwa koloru

spójrz tutaj (Rover 100 1100 se for sale
Rover 100 1100 se
Engine: 1100
Body Type: Hatchback
Colour: meridian red
Mileage: 53000
Year: 1996)

http://www.automotex.co.uk/used-Rover

Mazak - Wto Mar 30, 2010 22:11

Mayson napisał/a:

Czyli różnica między Silverstone, a Classic, to tylko kolor auta i tapicerki :hm:

Na to wygląda....aczkolwiek mogę się mylić;)

Mayson - Wto Mar 30, 2010 22:15

pajda napisał/a:
Być może Meridian to nazwa koloru

To nie to, bo każdy R600 miałby pod migaczami nalepkę z nazwą koloru, a tak nie jest.

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 22:15 ]
Poza tym w R600, czerwony nazywał się Nightfire Red.

bastek - Wto Mar 30, 2010 22:53

pajda, maridian to na bank nie kolor bo ja mam, grafit-szary nie wiem jak sie dokładnie nazywa
olek997 - Sro Mar 31, 2010 01:21

ja mam napisane classic pod kierunkami, w papierach classic, ale u mnie jest wogule totalny nonsens. kierownica byla wybrzuszeniami na łapki i z tym drewnem, gałka normalna, wszysktie szyby elektryczne, usterka tez z podgrzewaniem, niebieski rant na jansje tapicerce, cały pakiet drewniany, dwie poduchy, abs, webasto fabryczne auto pochodiz z bawari, rok rpodukcji 97, pierwsza rej 30.12.1997, a lusterka ma czarne, klamki czarne i listwy boczne czarne. totalny nonsens!!!!!!! ani nie pasuje to do zwykłej wersji ani silverstone, ani classic. a furka była zawsze w salonie roverka robiona, bez dzwona i wogule.
Mazak - Sro Mar 31, 2010 01:30

olek997 napisał/a:
rok rpodukcji 97, pierwsza rej 30.12.1997, a lusterka ma czarne, klamki czarne i listwy boczne czarne. totalny nonsens!!!!!!!.

heh listwy i lusterka były w kolorze od 98r :lol:

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 01:30 ]
ps.a tak z ciekawości to może classic był tyko z 97r :?: poprzedni też miałem classik 97r obecnie to samo i olek997 też ma 97r ktoś wie??

olek997 - Sro Mar 31, 2010 01:34

hmm ale silverstone był równolegle oferowany.

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 01:34 ]
Mazak, patrz tu: http://www.speedyshare.co...isteAug1999.pdf

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 01:34 ]
patrz an sma tytuł price list aug 1999

Mazak - Sro Mar 31, 2010 01:37

olek popraw linka bo nie działa ;)
olek997 - Sro Mar 31, 2010 01:46

o cholera nie zauważyłem ale taki dostałem. zaraz wruzce na wrzute i daje

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 01:46 ]
http://w972.wrzuta.pl/pli...eislisteaug1999

Mazak - Sro Mar 31, 2010 02:07

Ja już za tym nie nadążam :roll:
Mayson - Sro Mar 31, 2010 09:49

Mazak napisał/a:
heh listwy i lusterka były w kolorze od 98r

Nie, nie. To weszło chyba nawet w połowie `96. Moja 600-ka z czerwca `97 miała wszystko po lifcie już.

A z tej listy już wiemy, że silverstone od classic różnił się tym, że miał Nebelscheinwerfer i inne rodzaje tapicerki skórzanej. I jajeczka, bo oba nie miały tylnych szyb elektrychnych :lol:

olek997 - Sro Mar 31, 2010 11:07

no ja mam elektryczne z tyłu....
badek - Czw Kwi 01, 2010 00:19

Co jeszcze udalo mi sie znalezc to 100 w kolorze Meridian Red. http://www.automotex.co.uk/car-9205636 .Jesli miala by byc to jakas limitowana edycja to napewno mozna by bylo znalezc cos o niej w necie. Nie ludzcie sie ze trafilo sie wam cos specjalnego.Sama nalepka i nic wiecej. :lol:

[ Dodano: Czw Kwi 01, 2010 00:19 ]
A widze ze kolega pajda tez znalazl tego samego Roverka :cool:

Mazak - Czw Kwi 01, 2010 02:08

badek napisał/a:
Nie ludzcie sie ze trafilo sie wam cos specjalnego.Sama nalepka i nic wiecej. :lol:


już to że jeździmy roverami jest wyjątkowe :mrgreen:

gustav.pl - Czw Kwi 01, 2010 02:55

Mazak napisał/a:
już to że jeździmy roverami jest wyjątkowe :mrgreen:

:ok:

olek997 - Czw Kwi 01, 2010 13:14

no tak 600 to tylko 250 tys sztuk :)
keczu - Czw Kwi 01, 2010 20:29

Panowie "Meridian" to limitowana wersja Peugeota 306. Robilem dzis w takim przeglad.
http://en.wikipedia.org/wiki/Peugeot_306
http://www.carsurvey.org/...ot/306/r123369/
Ktos sobie nakleil naklejki, mam zdjecie takiej naklejki ,wkleje jak znajde kabel od tel.
Peugeot tak robi wersje limitowane, na to co stoi w salonach z jakims tam wyposazeniem nagle przysylaja naklejki i juz ....wersja limitowana. Sam jak pracowalem w Peugeocie robilem wersje "Misatral" z tego co stalo w salonie i mialo klime. Reszte naklejek co zostala ponaklejalem dla zartu kolegm na auta ,wiec byla jeszcze Vectra "Mistral" i Golf II "Mistral" . Meridian byl nie oferowany w polsce. Pozdr.

Mayson - Czw Kwi 01, 2010 20:48

No to po ptokach :bezradny:
olek997 - Czw Kwi 01, 2010 20:57

Panowie skupmz sie na rożnicach miedzy wersją silverstone a classic
Mazak - Czw Kwi 01, 2010 23:41

olek997też mam classic jak Ty taki sam kolor ale nie mam webasto ,halogenów(u Ciebie jest) i tylnej lampki w kabinie raczej ciężko się będzie połapać w tym wszystkim :roll:
olek997 - Pią Kwi 02, 2010 17:32

Mój R620 Sdi classic:
jasna tapicerka sórzana z niebieskim rantem
kierownica skórzana z drewnej na górze
gałka zmiany biegów zwykła
elementy drewniane wszystkie
2 jaśki
abs
clima
elektryka przód i tył
eletryczne i podgrzewane lusterka
webasto
jedna lampka
halogeny

co ejszcze chyba wsio

a p[ropopo limitowanych wersji to dziś widziałemc zerwonego r600 z naklejką FRESH:p