Zobacz temat - [R75] Zawór recyrkulacji par paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zawór recyrkulacji par paliwa

hvil - Wto Gru 01, 2009 13:06
Temat postu: [R75] Zawór recyrkulacji par paliwa
Witam,
Mam pytanie co to jest za część i czy powinna ona "tykać" to znaczy jak sobie wisi nie przyczepiona do obudowy akumulatora to jest ok, jedynie jak sie jej dotknie to czuć ze w tej części ze coś tyka, jednak gdy ją założę tam gdzie jej miejsce czyli na trzymanie na obudowie akumulatora, to obudowa dostaje rezonansu i wydaje denerwujący dźwięk tykania. Czy ktoś mi powie co to za część, jakie jej zadanie i czy wszystko ok?



darek_wp - Wto Gru 01, 2009 13:45

To jest zawór recyrkulacji par paliwa tzw. PCSV (Purge Control Solenoid Valve).

Jeżeli w układzie zasilania pojawiają sie opary paliwa są kierowane przez ten zaworek ponownie do zasilania silnika (żeby je spalić - 1.wykorzystać 2.ograniczyć wydalanie do atmosfery).
Jeśli włącza się i wyłącza to działa prawidłlowo - a co do rezonującej obudowy - można zostawić zdjęty albo spróbowac usztywnić obudowę.

hvil - Wto Gru 01, 2009 14:34

hmmm ale on ciagle dziala:-D w srodku czuc w palacach jak stuka cos
darek_wp - Wto Gru 01, 2009 14:41

Ale to "ciągle" to po właczeniu silnika tak? - jeśli tak to jest ok - przecież pary benzyny wydzielają się cały czas podczas jej przepływu :wink: .
A to moje "włącza i wyłącza" to w sensie pracuje jak pojawiają sie pary z Pb. Raz szybciej raz wolniej ale w sumie stale. A stuka bo to zaworek (się otwiera i zamyka jak np. wtryski itp).

hvil - Wto Gru 01, 2009 14:55

ok:-) dzięki uspokoiłeś mnie:-) to teraz pomysle jak to na gpąpce jakiejś zamontować bo strasznie mi rezonas sie robi
Boncky - Pią Gru 04, 2009 14:43

wszystko tak jak wyżej opisane, jeżeli masz rezonans to dziwne, może masz skrzynkę na akumulator nie dokręconą i drga? albo jak to zakładasz luźny jest sam uchwyt ? ten zaworek nie może aż takich drań robić, coś musi być luźne w skrzynce