Zobacz temat - [R75] Pompa paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pompa paliwa

phuss - Wto Gru 01, 2009 17:12
Temat postu: [R75] Pompa paliwa
witam
Dawno mnie tu nie było, brak awarii :grin: i brak czasu :cry:
Zaczyna chyba mi padać pompka paliwa ta co jest przy filtrze paliwowym. Nie chciał mi odpalić , postukałem z uczuciem w/w pompkę i odpalił. Na aledrogo są jakieś pompki po 170zł, tylko te pompki wytwarzają ciśnienie 2bar, oryginalna wytwarza 4bary ok (600zł).
Czy ma ktoś zamontowaną taką pomkę i jak mu się sprawuje, albo inne opinie na ten temat.
Nie wiem czemu ta moja stara się przycięła, jakiś paproch i przepchnęła i bedzie ok??
Co robić jeździć na starej i czekać na ewentualne stanie czy pchać się w tą tanią??
pozdrawiam

dukat11 - Wto Gru 01, 2009 18:28

Jeśli już się przycięła to znaczy że ma luz na osi i będzie się to pogarszać może nie od razu ale w końcu umrze. Więc lepiej wymienić niż stanąć w trasie.
phuss - Wto Gru 01, 2009 18:45

Też tak uważam, tylko dylemat mam z tą za 170zł, da ona radę czy kasa wyrzucona w błoto??
dukat11 - Wto Gru 01, 2009 18:54

Ja mam taką ale w zbiorniku i działa. Co do jakości tej pod maską nie mogę się wypowiedzieć
apples - Wto Gru 01, 2009 19:03

Z tego co czytałem na którymś forum (BMW, Opel - te same silniki) opinie były różne. Zobacz komentarze sprzedającego, też często ludzie piszą o częściach. Produkt chyba z Chin.
phuss - Sro Gru 02, 2009 21:58

Nikt nie ma doświadczeń z tymi pompami made in allegro??
edward25 - Czw Gru 03, 2009 08:32

Witam, ja na takiej jeżdżę już od roku http://www.allegro.pl/ite...land_rover.html

Zanim padła ta oryginalna to ją słyszałem jak się włącza przed rozruchem silnika - tej nowej nie słyszę.
Być może ta stara była już solidnie wyeksploatowana i głośno pracowała.
Kilka dni jeździłem na tej zawieszającej się pompce, aż wymieniłem, bo nie wiadomo kiedy "umarłaby" na dobre.

phuss - Czw Gru 03, 2009 19:41

Jeszcze jedno pytanie dotyczace owej pompy. Zawitałem dziś do sklepu z zapytaniem o taką pompę i sprzedawca powiedział ,że owszem można taką załozyć ale nie do mojego bo ja mam cdti i muszę mieć mocniejszą.
Prawda czy fałsz??

sTERYD - Czw Gru 03, 2009 22:01

nieprawda. ciśnienie jest takie samo, zresztą kilku ludzi na forum sobie przerabiało CDT na CDTi i raczej nie sądzę, by wymieniali przy tym pompy paliwa ;)
phuss - Czw Gru 03, 2009 22:43

Fakt, nie pomyślałem, a sporo czytałem o zwiększaniu mocy :ok: