Zobacz temat - [R214Si 97] programowanie przepustnicy , odlacz. akumulatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 97] programowanie przepustnicy , odlacz. akumulatora

Sajmonista - Sro Gru 02, 2009 00:30
Temat postu: [R214Si 97] programowanie przepustnicy , odlacz. akumulatora
witam
czy w roverku 214 programuje sie przepustnice?? jesli tak to jak sie to robi, jesli nie to jak ustawic zeby wszystko bylo ok??
i prosze o odpowiedz czy calonocne odlaczenie akumulatora nie spowoduje mi np. blokady immobilisera?

konrad2104 - Sro Gru 02, 2009 05:35

Kalibracja przepustnicy, włączasz samochód na zapłon ale nie odpalasz, i 5 razy całkowicie otwierasz przepustnice, najlepiej zrobić to ręcznie pod maską pociągając za ten element do ktorego jest linka podpięta.

Jeśli chodzi o immo, to niema znaczenia jak długo akumulator jest odłączony, dane pilotów zapisane są w pamięci nieulotnej. Trzeba tylko pamiętać zeby wyjmowąć akumulator z otwartego samochodu i wszystko.

Sajmonista - Sro Gru 02, 2009 12:55

ok, dziekuje, punkcik dodany
Lechos - Sro Gru 02, 2009 13:47

konrad2104 napisał/a:
Jeśli chodzi o immo, to niema znaczenia jak długo akumulator jest odłączony
zgadza sie
konrad2104 napisał/a:
dane pilotów zapisane są w pamięci nieulotnej. Trzeba tylko pamiętać zeby wyjmowąć akumulator z otwartego samochodu i wszystko.
tylko, ze jak podlaczysz aku to sam. bedziesz mial martwy dopuki nie przeprowadzisz synchronizacji pilota.
Sajmonista - Sro Gru 02, 2009 16:26

lechos, do konca nie zrozumialem o co chodzi z tym akumulatorem.
a co do przepustnicy to jak napisaliscie?? czy jkest jakas inna metoda??

Lechos - Sro Gru 02, 2009 16:41

Sajmonista napisał/a:
lechos, do konca nie zrozumialem o co chodzi z tym akumulatorem.
prosta sprawa, gdy go odlaczysz na noc jak pisalec a nastepnie podlaczysz to musisz przeprowadzic synchronizacje gdyz bez niej nie odpalisz sam. ani nie bedziesz otwieral i zamykal z pilota.
Sajmonista - Sro Gru 02, 2009 17:41

a na czym taka synchronizacja polega?? dodam, ze nie mam dostepu do serwisu autoryzowanego
Lechos - Sro Gru 02, 2009 17:48

Przeczytaj TEN temat bo tez dotyczy odpinania aku.
Sajmonista - Sro Gru 02, 2009 22:38

ile czasu potrzeba na calkowite zresetowanie kompa w tym roverku??
konrad2104 - Sro Gru 02, 2009 23:09

Sajmonista napisał/a:
ile czasu potrzeba na calkowite zresetowanie kompa w tym roverku??


Komputera w roverze nie da sie "zresetować" przez odpięcie akumulatora, błedy i ewentualne usterki da sie sprawdzić/usunąć jedynie na testbook t4 :mrgreen:

Sajmonista napisał/a:
a co do przepustnicy to jak napisaliscie?? czy jkest jakas inna metoda


Tak jest, podłaczyć pod testbooka i nim to zrobić... :mrgreen:

Sajmonista - Sro Gru 02, 2009 23:12

konrad, konkretnie chodzi mi o to, na ile wystarczy odpiac akumulator, zeby ewentualne problemy zwiazane z praca silnika ustapily. glownie chodzi mi o ta przepustnice, zeby ja ustawic.
sTERYD - Sro Gru 02, 2009 23:49

Cytat:
konrad, konkretnie chodzi mi o to, na ile wystarczy odpiac akumulator, zeby ewentualne problemy zwiazane z praca silnika ustapily.

pewnie na jakieś 99 lat, a i tak nie ma gwrancji... :/
przepustnicy się nie ustawia... ona ma swoją pozycję zerową i koniec, można ewentualnie zrestetować zawór biegu jałowego (tzw krokowiec) tak jak opisane w pierwszej odpowiedzi :cool: