Zobacz temat - [R45 2.0 turbodiesel 2002 rok] Auto traci kompresję przy 3k
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0 turbodiesel 2002 rok] Auto traci kompresję przy 3k

redcloud - Sro Gru 02, 2009 22:18
Temat postu: [R45 2.0 turbodiesel 2002 rok] Auto traci kompresję przy 3k
Witajcie,

Robiłem ostatnio przegląd generalny roverka i serwisant powiedział, że mój dizelek traci kompresję przy 3 tysiącach obrotów.

Jak rozumiem to źle. Czy bardzo? Autko chodzi jak burza. Wydaje mi się, że ta kompresja jest związana z kompresją mieszanki ropa-powietrze (czy bredzę?).
Aż tak oblatany w mechanice nie jestem.

Jeżeli to poważne i MUSZĘ to naprawić to co trzeba i circa ile to będzie kosztowac?

kzrr - Sro Gru 02, 2009 22:21

Nie ten dział - tutaj jest dział Chce Kupić Roverka, a swój temat po wcześniejszym poszukaniu w szukacje powinnes wrzucić do działu - Usterki i Porady Techniczne. :) ;)
redcloud - Sro Gru 02, 2009 23:06

Kurcze oczywiście, że nie ten dział. Bardzo proszę o przekopiowanie postu (posta?) to usterek technicznych bo nie wiem jak usunąć samodzielnie.
Brt - Sro Gru 02, 2009 23:20

przeniesione ... a co do kompresji .... to ...... nie mam pojęcia o co mechanikowi mogło chodzić .... na jakiej podstawie to powiedział ?? robił jakieś testy, pomiary ??
redcloud - Sro Gru 02, 2009 23:26

Kurde znowu wtopa, źle przetłumaczyłem z angielskiego. Czemu sobie ubzdurałem kompresję? No więc serwis robiony w UKeju jako że tu jestem i tak:

"Signs of car loosing pressure when betwenn 2-3000 revs"

czyli: Znaki, że auto traci ciśnienie (pewnie dlatego mi się ta kompresja rzuciła na mózg) przy zakresie obrotów 2-3000.

eeeee?

Wydaje mi się, że do jakiegoś komputera autko było podłączone. Tutaj nic nie jest robione ręcznie bo same tępaki.

Brt - Sro Gru 02, 2009 23:56

pewnie chodzi o ciśnienie turbiny .... sprawdź czy masz szczelne węże od turbo .... mozesz też odpiąć przepływomierz i zobaczyć jak auto jedzie .... a najlepiej zmierz po prostu przyspieszenie np 60 - 100km/h na 4 biegu i daj znać jaki masz wynik ... jak w okolicach 8 - 9 sekund to nic nie ruszaj tylko lej paliwo i w drogę :ok: