Zobacz temat - [r416 96r] Luźna linka gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r416 96r] Luźna linka gazu

Kot - Sob Gru 05, 2009 23:11
Temat postu: [r416 96r] Luźna linka gazu
Witam. mam taki problem... po wymianie uszczelki kolektora dolotowego poluzowala m i sie linka gazu i przy dodaniu gazy na max przepustnica nie do konca mi sie otwiera...probowalem kreciclinka tam gdzie jest ta niby regulacja ale linka kreci sie z pancerzem i spowrotem mi sie cofa, moze ma ktos jakis inny patent ??
azer - Nie Gru 06, 2009 01:31
Temat postu: Re: [r416 96r] Luźna linka gazu
Kot napisał/a:
moze ma ktos jakis inny patent ??
tak poszukać trochę na forum. dlaczego inni mają to robić za Ciebie?

linka ma samoregulator, trzeba ostro poszarpac za linkę w komorze silnika tam gdzie wychodzi z grodzi. Może wystarczy.

sTERYD - Nie Gru 06, 2009 02:00

azer, to nie ta linka ;)
przy przepustnicy linka ma taką plastikową czworokątna nakrętkę na pancerzu, i to tam wypadałoby podciągnąć ;)

azer - Nie Gru 06, 2009 02:07

fakt. Trochę się zdenerwowałem kilkukrotnym pytaniem o to samo i widocznie mi się pomieszało coś w głowie. Dzięki za korektę

Trochę późno już

Kot - Nie Gru 06, 2009 11:17

sTERYD, tak ale on mi sie z powrotem cofa... bedzie trzeba chyba pancerz cały poluzowac zeby delikatnie sie krecil :/ :roll:
sTERYD - Nie Gru 06, 2009 11:28

cofa się, w sensie, że odkręca sie spowrotem, czy przesuwa sie po tym niby gwincie? :hm:

nie jestem pewny, ale może tam też być takie metalowe zabezpieczenie, żeby ta nakrętka się nie przesuwała... musiałbym zejść zobaczyć... :hm:

darek_wp - Nie Gru 06, 2009 11:40

Kot nie kręć pancerzem linki tylko wysuń z zaczepu tę nakrętkę w którą wchodzi gwint pancerza i ją odpowiednio przesuń obracając a jak będzie wyregulowana wsuń na miejsce.
Kot - Nie Gru 06, 2009 13:33

Ok dzieki Panowie, jutro sie pobawie :)