Zobacz temat - [R214i '96r] Stracił moc a teraz nie odpala...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i '96r] Stracił moc a teraz nie odpala...

mikoprotek - Nie Gru 06, 2009 10:50
Temat postu: [R214i '96r] Stracił moc a teraz nie odpala...
Witam opiszę swój problem. Wczoraj w nocy wracając roverkiem z pracy wszystko bylo ok, przez 10 km, nastepnie po dodaniu gazu rover się dusil i gasnal. Przyjechalem do domu nie przekraczajac 2tys obrotow silnika, bo tylko tak dalo sie jechac. Dzis rano chcialem sprawdzic czy rover nadal ma problemy z duszeniem sie, a on wogole nie odpala, a zawsze palil "na dotyk". Prosze napiszcie co to moze byc, bo rovera potrzebuje na jutro do pracy.

Dodam jeszcze , że wczoraj auto chodzilo normalnie dopoki nie wcisnalem sprzegla i nie wrzucilem biegu.

Kot - Nie Gru 06, 2009 11:18

Moze to wina apaatu zaplonowego, przeczysc tez krokowca... trzeba zaczac od rzeczy ktore nic nie kosztuja :)
sTERYD - Nie Gru 06, 2009 11:22

przysłuchaj się, czy pompa paliwa brzęczy normalnie, czy tak, jakby była zamulona... :hm:

możesz też sprawdzić, czy rozrząd nie przeskoczył... :/

mikoprotek - Nie Gru 06, 2009 11:27

Steryd pompa brzeczy normalnie. Co do przeczyszczenia krokowca - mozecie napisac jak to zrobic, bo szczerze mowiac to o mechanice mam niewiele pojecia...
sTERYD - Nie Gru 06, 2009 11:31

wyjąć, jak da sie rozebrać, to rozebrać, wypłukać w szybkoparującym rozpuszczalniku, wysuszyć zmontować...
ale mało prawdopodobne, żeby przez krokowca nie palił... :hm:

extream - Wto Gru 08, 2009 08:01

Hey
A co jeśli pompka dziwnie brzmi ? Zmienia swoje obroty ? ja mam ostatnio problem ze swoim 214 Si, trzepie mi i gaśnie, przedwczoraj nawet zgasł i nie chciał odpalić. Słychać było jak pompka paliwa traci obroty. Wymieniłem niedawno świece, przewody, kopułkę i palec... Samochód nie chciał odpalić, więc odkręciłem przewód przy filtrze paliwa by zobaczyć czy dostaje paliwo i tryskało aż miło, ale pompka wydawała wtedy już normalne dźwięki... Zakręciłem wszystko, odpiąłem przewód od jednej ze świec by zobaczyć czy ma iskre i wtedy odpalił od kopa na trzy... teraz pali normalnie.. Cóż to może być ? Cewka może takie problemy robić? Ostatnio skaczą mi obroty nawet gdy jadę na biegu i trzepie nim niemiłosiernie... I zauważyłem jeszcze jedno : Jadę np. na 3 ok 50 km/h puszczam gaz i ponownie go wciskam a auto najpierw mocno szarpie i dopiero idzie .... Sry za podpięcie się pod temat, ale to chyba podobne objawy...

borsi - Wto Gru 08, 2009 08:17

a ile masz benzyny w baku mi tak sie dzieje jak mam niski stan.
extream - Wto Gru 08, 2009 10:08

Sporo nad czerwoną kreską.... nie raz miałem o wiele mniej nawet blisko czerwonej kreski, ale teraz jest ok 20 litrow paliwa na pewno....