Zobacz temat - [Rover 420Di] Problem z obrotami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 420Di] Problem z obrotami

smartman - Nie Gru 06, 2009 17:25
Temat postu: [Rover 420Di] Problem z obrotami
Cześć wszystkim. Mam dziwny problem ze swoim Roverkiem a mianowicie gdy odpalę autko obroty są koło 1000rpm ale czasami obroty wskoczą na 1100rpm i gdy zdejmę nogę z gazu autko przyhamuje ale będzie ciągnąć na 1100rpm. Wiecie co jest grane?
ADI-mistrzu - Nie Gru 06, 2009 17:38

Na rozgrzanym silniku to się dzieje czy na zimnym jeszcze ?
Na rozgrzanym gdy weźmiesz na luz i zdejmiesz nogę z gazu obroty wynoszą około 850 (plus/minus 50 obrotów).

smartman - Nie Gru 06, 2009 17:55

Taka sytuacja dzieje się na rozgrzanym silniku :(
ADI-mistrzu - Nie Gru 06, 2009 17:57

Do sprawdzenia układ chłodzenia, prawdopodobnie termostat siadł.
smartman - Nie Gru 06, 2009 18:02

Dzięki za odpowiedź. Może to być przyczyną słabego grzania w środku?
ADI-mistrzu - Nie Gru 06, 2009 18:07

Jak termostat jest kopnięty, to silnik bez przerwy będzie cały czas chłodzony. Wtedy ma problem z nagrzaniem się i wyjściem z podwyższonych obrotów które mają służyć właśnie temu, aby się rozgrzał.
Ciepło do ogrzewania kabiny jest pobierane z ciepła silnika, więc jak silnik zimny to i dmucha zimnym powietrzem.

Może być to być przyczyna czujnika temperatury. Z tego co wiem siedzi przed blokiem chyba w wężyku który idzie od chłodnicy.

smartman - Nie Gru 06, 2009 18:09

Okey dzięki wielkie za pomoc. Na razie nie będę tego ruszał. Kłopot zaczął się tak od września ale na dzień dzisiejszy zdarza mi się to bardzo rzadko ostatnio 2-tyg temu :) miejmy nadzieję że wszystko jest w porządku :)