Zobacz temat - [r400 1,6 kseria 99'] skrzynia biegow
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r400 1,6 kseria 99'] skrzynia biegow

flapjck1 - Pon Gru 07, 2009 01:34
Temat postu: [r400 1,6 kseria 99'] skrzynia biegow
no i stalo sie
skrzynia mi zawsze ( czyli od roku jak kupilem auto ) niedomagala
konkretnie wyla mi na wstecznym plus takie dosc charakretystyczne rzezenie w pulsujacej amlitudzie jak sie jechalo

wczoraj troche zbyt nerwowo sie z nia obchodzilem i wsteczny sie skonczyl, mianowicie wyskakuje oraz ew. efekt "lomotania" - nawet jak bardzo bardzo delikatnie sie z nim obchodze

co robic? naprawiac? czy szukac innej skrzynki? bo mi sie wydaje ze to padly lozyska na walku ( kole zebatym ) wstecznego a to bym byl w stanie sobie zrobic...

a jesli wymieniac to czy np mozna zrobic od razu wymiane na skrzynie PG1? ew jesli jest to mozliwe co jeszcze oprocz skrzyni musze miec przy takiej konwersji? polosie? sterowanie? sprzeglo?

ps: gdzie w rave sa schematy/manuale do skrzyn? bo w swoim jakos nie moge zlokalizowac

slax - Pon Gru 07, 2009 10:55

Witam

Ja jakiś czas temu t wymieniałem łozysk na wałku głuwnym bo wyło to strasznie, przez miesiac było dobrze i teraz znowu wyje, nie tak głosno co prawda ale to pewnie kwestia czasu i bedzie wyło jak przedtem. Drugi raz nie zdecydowqał bym sie na naprawe tej skrzyni poszukał bym używanej, w dobrym stanie, zaraz ktos powie ze nie wiadomo czy inna bedzie lepsza itp, ja twierdze ze zawsze mozna sie jakos dogadać ze sprzedajacym na jakaś gwarancje czy cos w tym stylu, z reszta na forum jest paru kolegów którzy napewno pomogą w wyborze dobrej skrzyni.

Co do reszty myśle ze jak zmienisz skrzynie bedzie ok, pewnie reszta jest w pporzatku.

Jak mówiłem JA po raz drugi nie pakował bym się w naprawe skrzyni.

pozdrawiam

darek_wp - Pon Gru 07, 2009 10:58

flapjck1 napisał/a:
gdzie w rave sa schematy/manuale do skrzyn? bo w swoim jakos nie moge zlokalizowac


jak wejdziesz na model 400 klikasz Overhaul Manuals ->Gearboxes -> tam masz skrzynie :wink:

flapjck1 - Pon Gru 07, 2009 11:33

darek_wp napisał/a:
flapjck1 napisał/a:
gdzie w rave sa schematy/manuale do skrzyn? bo w swoim jakos nie moge zlokalizowac


jak wejdziesz na model 400 klikasz Overhaul Manuals ->Gearboxes -> tam masz skrzynie :wink:


o patrz :)

przegapilem ta jedna zakladke
dzieki

NEOSSS - Wto Gru 08, 2009 00:13

flapjck1, polecam wymienic skrzynie na uzywke(np. ode mnie z gwarancja) bo jestem tego samego zdania co slax, wymiana lozysk na jakis czas zalatwi sprawe ale gdy juz skrzynia wczesniej wyla to inne lozyska dostaly po d.... wszystkiego rzecz jasna wymienic sie nie oplaca a co do naprawy R65 szkoda troche na nie zachodu :)