Zobacz temat - [R416 Si 96'] Problem z zakupem przegubu wewnętrznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 Si 96'] Problem z zakupem przegubu wewnętrznego

Artu - Wto Gru 08, 2009 08:30
Temat postu: [R416 Si 96'] Problem z zakupem przegubu wewnętrznego
Witam

W Roverze padł mi przegub wewnętrzny lewej półosi. Problemem jest to, że nigdzie nie mogę go dostać. Przeglądając forum trafiłem na parę podobnych tematów, niestety większość bez odpowiedzi. Z tego co mi wiadomo można "dobrać" odpowiedni przegub, niemniej trzeba znać konkretne wymiary (długość, liczba zębów). Czy ktoś z forumowiczów borykał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam

NEOSSS - Wto Gru 08, 2009 09:03

Nowy wewnetrzny to raczej nie do dostania, co innego zewnetrzny. Polecam zapoznac sie z uzywkami
Artu - Wto Gru 08, 2009 10:06

OK rozglądam się za używką. Mam pytanie - czy skrzynie we wszystkich 400 z silnikiem 1.6 produkowanych od 95 do 00 były takie same?

Pozdrawiam

sTERYD - Wto Gru 08, 2009 11:52

skrzynie w sumie tak, ale przeguby nie do końca...
starsze wersje mają płaskie czoło pasujące do uszczelniacza AAF 1610, a nowsze mają rowek pasujący do uszczelniacza TRX 100200 :cool:

Pawel84 - Wto Gru 08, 2009 12:01
Temat postu: Re: [R416 Si 96'] Problem z zakupem przegubu wewnętrznego
Artu napisał/a:
Witam

W Roverze padł mi przegub wewnętrzny lewej półosi. Problemem jest to, że nigdzie nie mogę go dostać. Przeglądając forum trafiłem na parę podobnych tematów, niestety większość bez odpowiedzi. Z tego co mi wiadomo można "dobrać" odpowiedni przegub, niemniej trzeba znać konkretne wymiary (długość, liczba zębów). Czy ktoś z forumowiczów borykał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam


Hej jakie były objawy zepsutego przegubu, co działo się z samochodem

Artu - Wto Gru 08, 2009 12:34

sTERYD czyli to nie podejdzie?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=817048985

Już kupione... :roll:

Pisząc "rowek" masz na myśli rowek na wieloklinie w którym znajduje się zawleczka?

Pawel84 Wyrzucało półoś ze skrzyni co kilkaset metrów, rowki na wieloklinie mocno pogięte

sTERYD - Wto Gru 08, 2009 14:55

Artu napisał/a:
sTERYD czyli to nie podejdzie?

podejdzie, tylko bedziesz najwyżej musiał ten nowszy uszczelniacz kupić na tą stronę...
Artu napisał/a:
Pisząc "rowek" masz na myśli rowek na wieloklinie w którym znajduje się zawleczka?

niee . rowek jest na czole przegubu równolegle do osi obrotu

_papa_ - Wto Gru 08, 2009 16:53

Polecał bym skontaktować się z panem http://www.allegro.pl/item823278905.html
Do hond/roverów rzeczywiście bardzo trudno znaleźć przeguby wewnętrzne, ale są do dostania.