Zobacz temat - [R214 si 16v 97r.] ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 si 16v 97r.] ABS

klakier0301 - Nie Gru 13, 2009 11:59
Temat postu: [R214 si 16v 97r.] ABS
Mam takie pytanie ponieważ w instrukcji jest napisane ze przy przekręceniu stacyjki powina zapalić się kontrolka od abs i po kilku sekundach zgasnąć u mnie sie nie zapala czy to źle?
izeK - Nie Gru 13, 2009 12:09

Raczej zle... jak przekręcasz kluczyk na 2 pozycje zapala sie aku,srs, etc nooo i ABS... który po kilku sekundach gasnie....

Jeśli Ci sie nie zapala... sprawdz najpierw bezpiecznik w skrzynce... bo tez tak miałem...
a dopiero pozniej gdy to nie skutkuje martw się o ABS :)

ja to miałem po robocie piast+ łożysk z tyłu... myślałem ze kolo mi może czujników absu nie podłączył czy coś... ale to był tylko bezpiecznik...

przede wszystkim sprawdziłbym na śliskim czy ABS działa :)jeśli tak... bo sama kontrolka to sprawa elektryczna...

klakier0301 - Nie Gru 13, 2009 12:11

bezpiecznik jest dobry nie sprawdzałem tylko pod maską bo podobno jest dodatkowy
izeK - Nie Gru 13, 2009 12:22

no to sprawdzić ten dodatkowy pod machą tez ;)

z elektryką są cuda czasami... mi nie działał immo z alarmem... tylko dlatego ze kabel w tylnej klapie miał styki... i weź tutaj do czegoś dojdź :P

p.s a sam abs sprawdzałeś ? czy auto łapie na śliskim?

klakier0301 - Nie Gru 13, 2009 12:31

bezpiecznik albo spadł z uchwytu gdzieś niżej i dlatego go nie ma na swoim miejscu ale dzisiaj nie bede patrzył bo niedziela wkońcu jest a na śliskim działał
izeK - Nie Gru 13, 2009 13:06

no to masz sprawę elektryczną rozwiązaną ;) bezpiecznik.
keczu - Nie Gru 13, 2009 13:24

izeK napisał/a:
no to masz sprawę elektryczną rozwiązaną bezpiecznik.

Albo zarowka kontrolki ABS-u. Jesli dziala ABS to bezpiecznik jest oki,poza tym jak sie wyjmuje bezpiecznik to kontrolka wtedy swieci.

ADI-mistrzu - Nie Gru 13, 2009 14:12

jest jeszcze jedna możliwość i to dość prosta i tłumacząca wszystko: nie masz w ogóle ABS'u :razz:
izeK - Nie Gru 13, 2009 14:27

hahahaha ;) może fakt, nie masz abs-u hahaha ;)

Kolega wyżej też ma racje, moze żarówka od kontrolki padła... ;)