Zobacz temat - [R75] Uchwyt na napoje się zablokował..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Uchwyt na napoje się zablokował..

Mar35ek - Nie Gru 13, 2009 20:22
Temat postu: [R75] Uchwyt na napoje się zablokował..
Witam nabyłem Roverka piękny stan tylko jedna rzecz mi w nim nie działa.Jest to lewy uchwyt

na napoje.Normalnie prawy po lekkim naciśnięci się ładnie wysówa i rozkłada a lewy nic.

Po domowych próbach podważania uchwytu odskoczyła tylko ozdobna nakładka (cała

w dalszym ciągu) dałem sobię spokój......ale co dalej ? Czy jest sposób żeby to wyciągnąć?

Z góry dziękuje.

Mar35ek

SeniorA - Nie Gru 13, 2009 20:24

Mar35ek napisał/a:
.Normalnie prawy po lekkim naciśnięci się ładnie wysówa i rozkłada a lewy nic.
bo w lewym masz tylko zaślepkę.
witgut - Nie Gru 13, 2009 20:26

można to wyciągnąć, ale tam jest tylko dziura
SeniorA - Nie Gru 13, 2009 20:31

Mar35ek napisał/a:
jedna rzecz mi w nim nie działa.Jest to lewy uchwyt
to była opcja, tak samo jak w tylnym siedzeniu.
dukat11 - Nie Gru 13, 2009 20:33

Możesz kupić z anglika i zrobić sobie drugi ale raczej będzie nie wygodny w użyciu, gdyż będzie ograniczał miejsce na prawą nogę.
Mar35ek - Nie Gru 13, 2009 20:54

spoko panowie wielkie dzięki,zostawiam sprawę jak była....

a tak z ciekawości,jest więcej takich tajemnic?

domel-x - Nie Gru 13, 2009 20:57

dukat11 napisał/a:
Możesz kupić z anglika i zrobić sobie drugi ale raczej będzie nie wygodny w użyciu, gdyż będzie ograniczał miejsce na prawą nogę.

ja mam i nic mi nieprzeszkadza :lol:

żeby wyciągnąć uchwyt musisz mocniej szarpnąć,pociągnąć do siebie energicznie i wyjdzie bez problemu jest tam taka sprężyna mocna poże wyskoczyła z uchwytu

hvil - Nie Gru 13, 2009 21:36

hmmm ja mam w tylnym siedzeniu a nie mam drugiego w kokpicie. dało się tak?:-D
Mar35ek - Nie Gru 13, 2009 21:40

nie siedziałem jeszczę z tyłu...a w którym miejscu?
domel-x - Nie Gru 13, 2009 21:54

pewnie zaślepke wyciągasz i wsuwasz bez broblemu cały ten uchwyt w w puste miejsce,z anglika sobie przełożyłem :wink:
w tylniej kanapie to też standart ,chociasz widziałem r75 bez tej kasetki wysuwanej na napoje

[ Dodano: Nie Gru 13, 2009 21:54 ]
Mar35ek,

solkim - Nie Gru 13, 2009 21:55

z tyłu na środku w siedzeniu.

pozdrawiam
Solkim

Mar35ek - Nie Gru 13, 2009 22:16

no tył jest prawy,lewy ok.a z przodu nie ma czarnej dziury tylko wypełnienie plastikiem(czarnym) zerknę jutro na spokojnie .....dzieki...
witgut - Nie Gru 13, 2009 22:28

Właśnie wczoraj wyjmowałem ten plastik-zaślepkę . Co prawda była to część z anglika ale u Ciebie zaraz za tą ścianką pionową zaślepki po stronie prawej (przy zapalniczce) będziesz widział szczelinę 1mm długości ok 12 mm jak sięgniesz tam małym śrubokrętem to odegniesz delikatnie zatrzask i będziesz mógł wysunąć tą czarną szufladkę
domel-x - Wto Gru 15, 2009 16:08

tak to wygląda

staf - Wto Gru 15, 2009 16:23

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu.
U mnie uchwyt ten po prawej stronie nie chce się zamknąc. Po kilku próbach go zamknałem jednak boje się otworzyć zeby znowu nie mieć problemu. Powiedzcie czy jest tam jakiś uchwyt, który się ułamał, czy coś innego? Czy można to w jakiś "bezbolesny" sposób naprawić?

kazio - Czw Wrz 02, 2010 15:19

Podłączam sie do tematu - R 75.
Nie chce mi sie zamknac uchwyt na napoje, jak go mozna (nie lamiac nic) zdemontowac aby zobaczyc co tam nie styka i ewentualnie co moze byc przyczyna? Przerabial ktos temat?

[ Dodano: Czw Wrz 02, 2010 15:19 ]
No więc wziałem sie sam za to.
Rzeczywiscie wystarczy mocniej szarpnac ale z wyczuciem. Nie jestem pewien ale calosc jest chyba montowana "na wtyk" i chyba nie ma tam jakis zatrzaskow. Najwiekszy opor zauwazylem w miejscy u gory jakis taki wystajacy cypelek (zdjecia 1 i 2 od dolu) :) Nie wiem czy to jakos tam cos trzyma ale zaznaczylem zeby zwrocic uwage i nie polamac.

Jesli chodzi o trzymanie uchwytu to niestety za calosc odpowiedzialna jest ta zapadka na 3-cim zdjeciu od dolu i ten mamy cycek na zdjeciu czwartym (od dolu), ktory sie u mnie zlamal. Kurde kto robi takie male cycki do trzymania takiego mechanizmu, zwlaszcza, ze czuc ze sprezyna od dolu to cale wypycha. No ale nic - temat rozwiazany, kwestia tylko jak klej bedzie trzymal, jesli nie trzeba bedzie tam cos rzezbic albo wtapiac :/

Lesnik985 - Pią Lis 22, 2013 19:27

Hej, odświeżam temat.
Kupiłem całkiem niedawno R75 i bardzo brakuje mi uchwytu na kubek. Z prawej strony wystaje zamontowany uchwyt na atelefon, a z lewej jest tylko ta zaślepka. W xantii też miałem taki problem, ale rozwiązałem go przy okazji wymiany dużego fabrycznego radia na standardowe i zamontowałem kasetke z uchwytami od vw bora. R75 to już wyższa półka i nie chcę nic wycinać i wtapiać, więc może ktoś podpowie jak zrobić to i nic przy okazji nie popsuć?

rafalmis1 - Pią Lis 22, 2013 20:48

możesz wyciągnąć uchwyt na telefon, bądź możesz ściągnąć zaślepkę z lewej strony, kolejno wyciągnąć zawartość która znajduję się za zaślepką i kupić z anglika uchwyt. Wszystko pasuję idealnie, ponieważ konsola jest uniwersalna Europa, Anglia
Lesnik985 - Nie Lis 24, 2013 22:58

rafalmis1 dzięki za odpowiedź, czytałem już o tym gdzieś na forum, ale boję się tylko, że przy okazji coś popsuję albo połamię :wink: :wink:
rafalmis1 - Pon Lis 25, 2013 01:32

Nie ma takiej możliwości