Zobacz temat - [rover 414] płyn i do wspomagania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 414] płyn i do wspomagania

didzuridu - Nie Gru 13, 2009 21:20
Temat postu: [rover 414] płyn i do wspomagania
witam,nie dawno zakupiłem 414 dokonałem juz wymiany wszystkich płynów eksploatacyjnych poza płynem do wspomagania nie wiem jakiego płynu uzyawłm poprzedni właściciel czy moge zakupić jais dowolny płyn jezeli tak to jaki byłby najlepszy (i w miare tani) pozdrawiam i dziekuje za pomoc
kasjopea - Nie Gru 13, 2009 21:35

Płyn do wspomagania to Dexron II D. Naprawdę było na ten temat wiele razy na forum. Radzę zapoznać się z instrukcją własnego auta, Technicznym FAQ na stronie klubowej, ewentualnie ściągnąć sobie RAVE ze strony klubowej :roll:
PopaY - Nie Maj 09, 2010 18:15

kasjopea, troszkę od rzeczy piszesz :P W Rave'ie, instrukcji czy na stronie klubowej (jeśli w ogóle) są opisane płyny jakie zaleca producent auta, generalnie chodzi o nazwę firmy, która je wytwarza, a przecież na rynku są inne, tańsze produkty, które są identyczne więc nie wiem po co piszesz o Dexronie, który de facto jest zalecany bardziej jako olej do skrzyń automatycznych niż do wspomagania (oczywiście do wspomagania też może być) ;) Poza tym w FAQ technicznym akurat o płynach jest bardzo mało. Np. nie ma nic o płynach jakie się stosuje w R25/45 iDT jako oryginały i zamienniki więc za każdym razem odsyłanie do FAQ robi się nudne z punktu widzenia pytającego. ja np. nic nie wyczytałem z FAQ na temat płynów do skrzyni biegów, wspomagania czy hamulcowego, bo nic w FAQ o tym nie ma więc po co tam odsyłać! Albo się pomaga, albo nie, prawda?
PS. ja polecam do wspomagania Prestone, wystarczająco dobry i tańszy.

sTERYD - Nie Maj 09, 2010 19:25

PopaY, dexron IID to nazwa specyfikacji olejów do przekładni automatycznych a nie tylko marka oleju jak Prestone...i że niby co prestona miałby wlać do wspomagania?? to właśnie Ty podałeś nazwę producenta a nie kasjopea... :wink:
apples - Nie Maj 09, 2010 22:09

PopaY napisał/a:
PS. ja polecam do wspomagania Prestone, wystarczająco dobry i tańszy.
Może być nawet firmy Wedel, Mamba, itp. aby tylko był DextronIID :mrgreen: