Zobacz temat - [R25 1.4seria K 2001]wymina tylnej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4seria K 2001]wymina tylnej szyby

grze - Pon Gru 14, 2009 17:41
Temat postu: [R25 1.4seria K 2001]wymina tylnej szyby
witam,
nie wiem czy byl juz taki temat, szukalem nie znalazlem wiec chyba nie.
kilka dni temu stracilem tylna szybe, chcialbym wymienc ja sam, na razie wymienilem cala tylna klape, niestety jest w innym kolorze( musze jakos jezdzic) to tak tymczasowo. wiem tyle ze jest ona klejona, chce wyjac szybe z klapy innego koloru i wstawic do klapy koloru blue-orginalnego.
wiem ze nie jest to latwe dlatego tu pisze:)
jesli ktos wie jak to zrobic to prosze o pomoc, mniej wiecej krok po kroku co trzeba robic, jakies niezbedne wskazowki i co musze kupic
dzieki wielkie z gory za wszelka pomoc pozdro

Vesper416 - Pon Gru 14, 2009 18:08

Powiem tak nie ujmuje Ci umiejętności. Ja przednią szybe wymieniłem sam ale wyciecie starej szyby bez uszkodzenia to ciężka sprawa!!! Praktycznie jeśli nie masz sprzętu czyli specjalnego noża do wycinania szyb z karoserii to sie nie podejmuj bo dwa razy zapłacisz za szybe. Moja rada i wcale nie po złości jedź do szklarza niech on wytnie!!! Duzo nie zapłacisz!
grze - Pon Gru 14, 2009 20:45

kurcze mowisz ze tak trudno wyciac, mysle ze najgorszym momentem jest miejsce umocowania wycieraczki.. Tak na marginesie, mieszkam w uk i nie znam za bardzo dobrych mechanikow.. a poza tym tu sobie duzo naliczaja robocizne. ale jakby mi sie juz udalo zdemontowac sama szybe, to co dalej? czy musze usuwac resztki pocietej uszczelki bardzo dokladnie? czy lepiej zostawic troche(tak wyczytalem na jakims innym forum) jakich preparatow potrzebuje, ile potrzebuje nowego kleju?
a jeszcze jedno slyszalem ze mozna wyciac szybe za pomoca bardzo cienkiej linki stalowej??