Zobacz temat - [R75] Webasto działa na okrągło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Webasto działa na okrągło

nnneeeooo - Wto Gru 15, 2009 20:03
Temat postu: [R75] Webasto działa na okrągło
Witam;)

Mam pytanko odnośnie webasta.
Auto moje stoi w garażu, nie jest zamykane i jak w nocy wchodziłem do garażu słyszałem jak chodzi webasto, bez wkładania kluczyka bo nawet go przy sobie nie miałem.
Czy jeśli zamkne drzwi o zostawie go na noc webasto również będzie chodzić (mówie oczywiście o tym webaście które podgrzewa paliwo, tego do kabiny moje autko nie jest wyposażone)

Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Jani - Wto Gru 15, 2009 20:08

Jesteś pewien że nie jest??
Jedyne sensowne wyjaśnienie to takie ze masz zaprogramowane właśnie dogrzewanie kabiny.
Prosty mechanizm webasto działa tylko po włączeniu silnika. Po wyłączeniu działa jeszcze przez około 40-50 sek potem wyłącza się automatycznie.

nnneeeooo - Wto Gru 15, 2009 20:11

jeśli by był to w schowku byłby pilot prawda? Albo gdzie szukać czy jest wyposażony?

hmmmm zamkne go kiedy i sprawdze czy będzie też chodziło...

szwed - Wto Gru 15, 2009 20:12

moim zdaniem to webasto dziala jak temp.spadnie ponizej 5stopni i podgrzewa plyn chlodnicy nie ma znaczenia czy zamkniete czy nie u mnie tez tak jest
witia24 - Wto Gru 15, 2009 20:14
Temat postu: ok
O to mi chodziło, ja mam podobnie niby webasto mi nie dziala ale jak otwoze auto z pilota to slysze po chwili ze webasto zaczyna brzęczeć ale to tylko na 30 sekund i staje

a gdy odpalam auto wydaje mi sie ze webasto nie chodzi

co to moze bys moze webasto nie dostaje paliwa

szwed - Wto Gru 15, 2009 20:17

jak jest zimno to po uruchomieniu silnika wlacza sie -dogrzewa silnik jak zgasnie silnik tez chodzi jeszcze przez chwile
nnneeeooo - Wto Gru 15, 2009 20:18

To przez cały czas będzie mi chodzić w nocy ;)
kurde nie zarobie na paliwo heh... Czyli na chłopski rozum jak będzie zimno<5 stopni, ta zawsze będzie się włączać(czy otwarte drzwi czy też nie... )

Jani - Wto Gru 15, 2009 20:21

Tylko po włączeniu silnika.
szwed - Wto Gru 15, 2009 20:22

tak ale ono nie chodzi caly czas wlacza sie co jakis czas nie wiem co ile pare razy jak rano szedlem do garazu to chodzilo tak duzo nie pali to idealna sprawa to webasto silnik szybciej sie nagrzewa a co za tym idzie nie dostaje tak w d.... :wink:
nnneeeooo - Wto Gru 15, 2009 20:27

Nie może po włączeniu silnika bo nawet kluczyka ze sobą do niego nie miałem ;)

Nie no wiem że nie są to ilości ogromne i ułatwia rozgrzewanie się silniczka ;)
Tylko dziwie się że może chodzić tak cały czas (właczy sie na 13s wył. a nastepnie za ok 15 min znowu )

A może tak jak mówi "Jani" iż to jest postojowe? Tylko gdzie szukać czy jest w autku zamontowane?

Jani - Wto Gru 15, 2009 20:27

Tak na marginiesie Panowie.
Co to może być zaznaczone strzałką??


nnneeeooo - Wto Gru 15, 2009 20:28

ja mam brak obrazka;)
Jani - Wto Gru 15, 2009 20:32

http://www.fotosik.pl/pok...d365607fbb.html


nnneeeooo - Wto Gru 15, 2009 20:34

filtr oleju według mnie
szwed - Wto Gru 15, 2009 20:35

tam jest filtr oleju
Jani - Wto Gru 15, 2009 20:37

Wymienia sie go przez odkręcenie czarnego plastikowego dekla?? Do wymiany jest sam wkład czy potrzeba dokupic jakąś uszczelke na wymianę i uszczelke pod korek spustowy>>
witia24 - Wto Gru 15, 2009 20:39
Temat postu: ok
filtr oleju albo wspomaganie, obrazki dodaje sie na dole zalacznik dodaj załacznik wyslij
apples - Wto Gru 15, 2009 20:42

Odkręcasz kluczem bodajże 36. Wymieniasz sam wkład. W komplecie powinna być uszczelka (oring).
witia24 - Wto Gru 15, 2009 20:43
Temat postu: ok
a co z tym webasto bo to raczej nienormalne ze mi sie nachwile zalacza bez kluczyka w statyjce a potem jak odpalam auto to nie chodzi a mrozy sa jak cza
Pieta - Wto Gru 15, 2009 20:43

Webasto działa tylko jak jest uruchomiony silnik. Zalącza się jak temp jest mniejsza od 5 st. Wyłącza się jak płyn chłodniczy osiągnie temperaturę 72 stopnie. Załącza się spowrotem jak temperatura płynu chłodniczego spadnie poniżej 72 st. W momencie jak wyłączysz silnik, dopływ pliwa do webasto jest odcinany ale Webasto przez jakąś minutę będzie jeszcze pracować aby wypalić do końca paliwo w instalacji Webasto.

Nie montowano fabrycznie programatora Webasto w R75.

Jeżeli samo ci sie uruchamia bez pracy silnika to masz coś namieszane w instalacji. Może ktoś wcześniej tam grzebał i domowym sposobem usprawniał system.

witia24 - Wto Gru 15, 2009 20:51
Temat postu: ok
wiem ze niby tak jest , ale umnie jak otwieram auto z rana to webasto załacza si ena 30 sekund bo zaciaga powietrze i brzeczy ale gasnie dymu nie widac itd, a gdy odpalam auto ono sie niezałancza nie ciagnie powietrza.

a i jeszcse jedno nie wiem jak to mozliwe ale jak dziala odmrazanie przedniej szyby, bo mi któregos ranaka odmrozilo szybe, czy to ma cos wspulnego z webasto bo juz tak kombinuje

nnneeeooo - Wto Gru 15, 2009 20:55

Jak coś to bezpiecznik będe wyciągał na noc, jeśli będe wiedział że dłużej stoi ...
dukat11 - Wto Gru 15, 2009 21:03

Pieta napisał/a:
Nie montowano fabrycznie programatora Webasto w R75.


Oczywiście, że montowano programator. To była opcja fabryczna.

nnneeeooo - Wto Gru 15, 2009 21:05

lecz gdzie znajde go;) ? albo jak zobaczyć czy jest wyposażony ..?
bo wątpie aby ktoś się bawił w nim... chociaż znając artystów to jest możliwe..

dukat11 - Wto Gru 15, 2009 21:11

Jeśli się dziwnie zachowuje to jedźcie do serwisu webasto i tam podłączą pod komputer i sprawdzą co się dzieje.

witia24 napisał/a:
a i jeszcse jedno nie wiem jak to mozliwe ale jak dziala odmrazanie przedniej szyby, bo mi któregos ranaka odmrozilo szybe, czy to ma cos wspulnego z webasto bo juz tak kombinuje


Odmrażanie szyb to po prostu nadmuch na szybę z włączoną klimatyzacją (osusza powietrze) i nie ma nic wspólnego z webasto. Chyba że masz opcję postojową to wtedy steruje nadmuchem wentylacji

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 21:09 ]
nnneeeooo napisał/a:
lecz gdzie znajde go;) ? albo jak zobaczyć czy jest wyposażony ..?


Albo gdzieś na desce rozdzielczej albo w podłokietniku.

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 21:11 ]
nnneeeooo napisał/a:
bo wątpie aby ktoś się bawił w nim... chociaż znając artystów to jest możliwe..


Przeczytaj artykuł na stronie klubowej o przeróbce webasto.

http://www.roverki.pl/article.php?sid=448

witia24 - Wto Gru 15, 2009 21:14
Temat postu: ok
Ale ta szybe to rozmrozilo mi w 1 minute a bylo mrozno, to jakos cieple powietrze gdzies musialo leciec

a z tym webasto to juz nieweim dziwne to jest i nigdy nie widzialem ani dymku kolo lewego kola

nnneeeooo - Wto Gru 15, 2009 21:17

ahhhh ta technologia ;) dziękuje za pomoc :)

ale jak odmroziło czy odparowało?

witia24 - Wto Gru 15, 2009 21:19
Temat postu: ok
odmrozilo bo byla na zewnatrz pokryta szronem
nnneeeooo - Wto Gru 15, 2009 21:25

Wiem że u mnie gdy jest zaparowana (jeszcze mi się nie pokryła szronem) klikałem na taki guzik podobny do ogrzewania tylnej szyby, i dawało pełna mocą dmuchawy nawiew na szybe przednia. Powietrze wiadomo zimne było.
Ale u Ciebie musiało ciepłe dać...

Pieta - Wto Gru 15, 2009 21:27

Może zresetuj webasto.
Błędy webasto są zapisywane w jego pamięci. Wytarczy odłączyć zasilanie od Webasto na chwilę i nastepuje reset i kasowanie ewentualnych błędów z pamięci.
W instrukcji jest jeszcze napisane, że jak nastąpią po sobie 3 nieudane próby uruchomienia palnika, Webasto przechodzi w stan serwisowy i dalej nie będzie współpracować. Wtedy można spróbować zresetować pamięć lub ostatecznie udać się do serwisu.

nnneeeooo - Wto Gru 15, 2009 21:43

zapewne wyciągnąć wiązke kabli przy webaście?
Jutro tak zrobie i zobacze co się stanie dzięki pomoc

Pieta - Wto Gru 15, 2009 21:54

nnneeeooo napisał/a:
zapewne wyciągnąć wiązke kabli przy webaście?


Jutro tak zrobie i zobacze co się stanie dzięki pomoc

tak
Można też akumulator odłączyć ale zresetujesz wtedy radio i komputer pokladowy. Jak masz Navi to należy akumulator odłączać po okolo pół godziny po wyjęciu kluczyków. System nawigacji jeszcze przez jakis czas pracuje po wyjęciu kluczyków i odłączenie aku w tym czasie powoduje czesto uszkodzenie któregoś z elementów systemu, najczęściej napęd.

szwed - Sro Gru 16, 2009 06:34

ja mam auto kupione z wloch miala go od nowego kobieta bo znam ja tylko serwisowane bylo i chodzi webasto na wyloczonym silniku tez nie wieze aby kobieta albo serwis w kablach cos grzebalo
witia24 - Sro Gru 16, 2009 12:57
Temat postu: ok
no własnie i jak to jest z tym webasto umnie tez sie zalanacza po otwarciu drzwi ale na 30 sekund i staje tak jakby paliwa nie bylo albo co

a gdy odpalam silnik sie juz nie zalancza oco biega

bezpiecznik ok

komp pokazuje jeden blad 14,0 bEC832 , a przed retartem punkt 21 bEC4828

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 12:57 ]
mi sie w ogóle wydaje ze jezeli to jest podgrzewacz silnika to powinien sie załanczac zaraz po otwarciu auta aby łatwiej silnik odpalil i go nie meczyl tak rozumie podgrzewanie silnika i gdy siedze w aucie na wylczonym silniku gdy silnik ostygnie powinno sie zalanczac aby go dogrzac.

dukat11 - Sro Gru 16, 2009 13:44

witia24 napisał/a:
mi sie w ogóle wydaje ze jezeli to jest podgrzewacz silnika to powinien sie załanczac zaraz po otwarciu auta aby łatwiej silnik odpalil i go nie meczyl tak rozumie podgrzewanie silnika i gdy siedze w aucie na wylczonym silniku gdy silnik ostygnie powinno sie zalanczac aby go dogrzac.


A prąd przyniesiesz w wiaderku aby chodziło całą noc :wink:

A tak poważnie to powinno ruszać po uruchomieniu silnika

witia24 - Sro Gru 16, 2009 14:05
Temat postu: ok
chodzi mi o to gdy otwoae auto to juz powino podgrzewac dostac sygnal do nagrzewaania

i powaznie gdy otweiram auto wlacza sie na 15 sekund moze mniej bo ciagnie powietrze ale staje tak ja by paliwa brakowalo a gdy odpalam fure to ani drgnie o co chodzi moze ktos pomoze

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 14:05 ]
aby zrestartowac to webasto wystarczy bespiecznik wyjac czy jeszcze wtyczkę 2 pinową jak ja sie wyjmuje

w rave sa takie jakies karty jak by do wyciaganai reflektora od przodu, widac to w rave na schematch reflektorów

nnneeeooo - Sro Gru 16, 2009 22:19

wyciągłem 2 wtyczki od góry("reset" dostał) przy webaście i jest ok (jak narazie)
Chodzi po wył silnika a później się nie włącza . Czyli oka:)

witia24 - Czw Gru 17, 2009 19:05
Temat postu: ok
ja dzis wyjo;lem wtyczki i dalej lipa , powiedz mi a jak wyciagales wtyki to odplaales fure wkladales kluczyki bez wtyczek jak to robiles bo ja auto wylaczone wyjolem na minute i wlozylem i tyle

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 19:05 ]
A wsprawie wlanczajacego sie webasto gdy otwieram auto i gdy go gasze to wyczailem oco biega tak mi sie wydaje, to sie wlancza tak jakby wentylatorek webasto nie chodzi nie grzeje jest to zaraz po otwarciu auta i po wylacvzeniiu silnika tak po chwili tak jakby schladzal to taki dfzwik pomocy

apples - Czw Gru 17, 2009 19:16

witia24 u każdego tak działa. Jak uruchomię auto to chodzi cicho, a po chwili daje głośniej i słychać dodatkowo z prawej strony jak pompka cyka. Po zgaszeniu cichnie, ale chodzi jeszcze przez chwilę. dzisiaj w pracy kolega powiedział mi że mam chyba walnięte łożysko na wentylatorze bo ci wyje. A to nasze webasto :grin: Mi akurat to nie przeszkadza, jestem przyzwyczajony do wyjących wirników :wink:
witia24 - Czw Gru 17, 2009 19:39
Temat postu: ok
mi nie chodzi webasto i oto caly czas mecze wiem ze pisze nie slkladnie ale prosze o pomoc


mianowicie webasto nie uruchamai sie przy wlaczonym motorze

przed wlaczeniem i po wylaczeniu silnika slychac ze cos tam chodzi ale nie grzeje i to nie zawsze tak jakby wentylatorek z 10 sekund

reset robilem na wytlaczonym aucie bez kluczyka w statyjce wyjelem wtyki i bespiecznik czy tak to sie robi czy cza odpalic fure

pomocy moze jakies rady

apples - Czw Gru 17, 2009 20:08

witia24 jak chodzi przed i po to musi być sprawne. Odpowietrz może układ najpierw porządnie. Jakby było nie sprawne to byś go w ogóle nie słyszał. Pompa pracuje pod siedzeniem pasażerem z tyłu?

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 20:08 ]
Odpal auto i stój z boku z 5 min. i dotknij potem rury od webasto. Może być gorąca.

nnneeeooo - Czw Gru 17, 2009 20:18

Gdy auto stało w garażu otworzyłem maske(nic nie włączałem ani silnika ani nic)
nad webastem wyciągłem taką szeroką kostke i za nią kostke z 2 przewodami. Czyli w sumie 2 kostki. Poczekałem z minute, podłączyłem , przekręciłem kluczyk i webasto zaczyna chodzić a licznik dzienny się zresetował. Odpaliłem gdy zgasła lampka o działaniu świec żarowych. Webasto chodziło . Po dojechaniu pod dom silnik był w 50 % nagrzany. Webasto chwile pochodziło,gdy wył. silnik. Później już się nie włączało jak kiedyś na wył silniku

witia24 - Czw Gru 17, 2009 21:02
Temat postu: ok
ale ono nie chodzi rora nie ejest goraca ani troche ani przed jazda ani po jezdzie

ono sie zalancza na 1minute przed odpaleniem auta na 10 sek zaciaga powietrze, i sie wylanacza i to samo po wylaczeniu auta czasem sie wlaczy i to nie odrazu po zgaszeniu auta tylko po chwili ale jest zimne

w srodku od strony co zaciaga powietrze jest jakas gabka w ksztalcie rurki to jakis filtr czy co

jak odpowietrzyc zmienainy byl filtr paliwa powietrza oleju olej , a pompka od paliwa to ta kolo akumulatora brzeczy po przekreceniu kluczyka z minute , a ta pod siedzeniem nie zagladalem tam nie slyszalem aby chodzila

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 21:02 ]
neo a kluczyk w stayjce w jakiej pozycji miales wlozony w trakcie wyciagania wtyczek ,
mi sie nie skasowal licznik dzienny,
ile miales kilosa do domu

nnneeeooo - Pią Gru 18, 2009 12:07

Jak wyciągałem to nawet kluczyka nie było w stacyjce tylko drzwi otwarte.
A do domu miałem 1,1 km, Zanim wyrusze to troche wiadomo na postoju go zagrzeje.
Mój roverek jest bez kompa ma zwykły wyświetlacz jak coś

dyla_m - Sob Gru 19, 2009 18:54

Moje webasto też się nie włącza. Dzisiaj odłączylm akumlator na ok 2h i nic to nie dało. -12 na dworze, a po odpaleniu silnika webasto nie uruchamia się (nie wydaje żadnych dźwięków, rura wydechowa z webasta zimna).

Proszę o pomoc, może ktoś ma jakiś pomysł jak je zreanimować ?

Dodam, że to ta uboga wersja webasta bez programatora, która niby powinna włączać się sama jak temp. spadnie poniżej 5st po odpaleniu silnika, ale niestety tak się nie dzieje :cry:

DiaboloRR - Sob Gru 19, 2009 20:47

To ja też opisze dziwne działanie mojego Webasta. Włącza sie ono przy każdym otwarciu zamka, drzwi ,bagażnika, maski,przekręceniu stacyjki. Włącza się też co jakiś czas jak samochód stoi nie odpalany(bez względu na temp.). Ostatnio po tygodniowym postoju rozładowało mi aku. Odłączyłem zasilanie i jest dobrze bez Webasta.
apples - Sob Gru 19, 2009 21:33

Wstrzymajcie się z kombinacjami do Wigilii. Może samo powie co je boli :grin:

witia24 jak już jeździsz nim to filtr paliwa się sam odpowietrzył. Pompka chodzi prawidłowo. Masz chyba za dużo czasu, niedługo rozbierzesz i złożysz R w 24h

lukasz5992 - Sro Paź 31, 2012 18:33

Mój problem polega na tym że webasto praktycznie chodzi ciągle ostatnio 100km miasto i trasa a ono ciągle pracuje. W czym tkwi problem? To spojrzenie przechodnia gdy widzi kłęby dymu unoszące się z przodu samochodu - bezcenne :rotfl:
sknerko - Czw Lis 01, 2012 22:11

Może czujnik temperatury dla webasto do bani jest
lukasz5992 - Pią Lis 16, 2012 08:19

Obecnie mam termostat do wymiany na odcinku 70 km pokazuje temperaturę poniżej połowy zakresu. Webasto działa mi non stop może dlatego, że właśnie termostat mam do wymiany???
dukat11 - Pią Lis 16, 2012 20:56

lukasz5992 napisał/a:
Obecnie mam termostat do wymiany na odcinku 70 km pokazuje temperaturę poniżej połowy zakresu. Webasto działa mi non stop może dlatego, że właśnie termostat mam do wymiany???


Właśnie dlatego. Gdy temp powietrze jest poniżej 5st.C i silnik nie dogrzany to włącza się webasto i działa aż dogrzeje.

kaisor1 - Pią Lis 16, 2012 22:15

Witam. Mój zegar też tak pokazywał i w aucie było zimno, gdy wymieniłem termostat jest ok.
sew87 - Sob Lis 17, 2012 14:36

witam ja tez chyba mam problem z moim poniewaz tez mam tak wskazowke jak kolega w dislu dodam ze po okolo jezdzie 7 km i wiecej to stanie w korkach podjezdzanie po 2-3m zchodzi to okolo 30 min wskazowka dalej tak jest co moze byc nie tak,dodam ze mam webasto menualne wsadzilem bezpiecznik bo nie bylo ale nie ma roznicy w nagzrewaniu.
dukat11 - Sob Lis 17, 2012 14:38

sew87 napisał/a:
witam ja tez chyba mam problem z moim poniewaz tez mam tak wskazowke jak kolega w dislu dodam ze po okolo jezdzie 7 km i wiecej to stanie w korkach podjezdzanie po 2-3m zchodzi to okolo 30 min wskazowka dalej tak jest co moze byc nie tak,dodam ze mam webasto menualne wsadzilem bezpiecznik bo nie bylo ale nie ma roznicy w nagzrewaniu.


termostat i pewnie padnięte webasto

sew87 - Sob Lis 17, 2012 14:54

czyli za tyle czasu co napsialem powinien sie nagrzac bez problemu, jaki termostat polecacie( i czy da sie jakos sprawdzic czy w 100% to on) ,i co z webasto zrobic odkrecic da sie bez wiekszych problemow pzreczyscic czy jak? i dodam ze na dworze jest 2 stopnie a co jak bedzie minus 15
rafalmis1 - Sob Lis 17, 2012 16:44

sew87, widzę że samochód odpalony . Napisz co było przyczyną brak zasilania w całym samochodzie
sew87 - Sob Lis 17, 2012 16:47

przyczyna byl przetarty kabel od sterownika gdzie kolo lewego nadkola ocieral o cos i sie przetarl , ale juz wracam do gry:) wiec tak wymienilem bezpecznik jeszczeraz i odpalam i chodzi zasysa powietrze tylko strasznie slabo a u was jak jest mocna ssa
michalie - Sro Lis 21, 2012 21:10

Panowie a moje na zimnym w ogóle sie nie załącza ale za to idzie z kompa dagnostycznego i jak sie zagrzeje to go zegarkiem odpale i klima też sie załączy ale po jakiś 3h znowu du.. nie startuje z tajmera trzeba pod kompa rozgrzać to działa i tak w kółko
Co radzicie w ramach własnego garażu :)

Filip - Czw Gru 06, 2012 22:05

U mnie natomiast webasto nie działało przez kilka dni(temp. była ujemna)wyjąłem wtyczkę z webasto czekałem 10 minut i po włożeniu wtyczki nic. Więc wyjąłem ja ponownie i tak zostawiłem na kilka dni
(jeżdżąc przy tym samochodem) po tych dniach gdy wsadziłem wtyczkę webasto zaczęło pracować od razu
więc jak czytam w opisach raczej jest coś nie tak z programatorem -zgodzicie się??? (tak gdzieś wyczytałem że nie powinno się załączyć od razu). Teraz załącza się po odblokowaniu zamka centralnego(z kluczyka) i pracuje przez -jeden dzień 30s innego dnia 45s temp otoczenia ujemna.

jak to się mówi mózg staje :lol: i nie wiem o co biega co auto to inny przypadek :/

Dziadek - Pią Gru 07, 2012 08:02

Filip napisał/a:
Teraz załącza się po odblokowaniu zamka centralnego(z kluczyka)

ale grzeje,czy nie? Domyślam się że chodzi sam wentylator,ale wydech ma zimny- jeśli tak jest to objaw walniętego sterownika.U mnie tak właśnie było-potrafiło włączyć się na kilkadziesiąt sekund po otwarciu drzwi lub bagażnika nawet w upalny dzień.

Filip - Pią Gru 07, 2012 17:39

Dziadek napisał/a:
Domyślam się że chodzi sam wentylator,ale wydech ma zimny


Dokładnie tak dzisiaj sprawdzałem.

I tutaj rodzi się kolejne pytanie czy jak będę szukał nowego sterownika(jeszcze nie wiem gdzie bo na allegro nie widzę) ,a mam zamiar przerobić webasto na ogrzewanie postojowe to czy powinienem szukać jakiegoś specjalnego sterownika czy dokładnie takiego jaki był?

dorotamax1 - Sob Sty 09, 2016 13:23

A ja mam tak ze nie raz załącza mi zasysanie powietrza na 5 sekund w weba sto tak jest cały czas nawet w lato ale grzeje normalnie startuje jak odrzutowiec.

[ Dodano: Sob Sty 09, 2016 13:23 ]
I tutaj rodzi się kolejne pytanie czy jak będę szukał nowego sterownika(jeszcze nie wiem gdzie bo na allegro nie widzę) ,a mam zamiar przerobić webasto na ogrzewanie postojowe to czy powinienem szukać jakiegoś specjalnego sterownika czy dokładnie takiego jaki był?[/quote]

Tylko zaopatrz się w dobry żelowy akumulator bo bez włączonego silnika to trochę prądu ciągnie i morze kiedyś cie zastać ząg rano.

longer86 - Sob Sty 09, 2016 14:54

Filip napisał/a:
Dziadek napisał/a:
Domyślam się że chodzi sam wentylator,ale wydech ma zimny


Dokładnie tak dzisiaj sprawdzałem.

I tutaj rodzi się kolejne pytanie czy jak będę szukał nowego sterownika(jeszcze nie wiem gdzie bo na allegro nie widzę) ,a mam zamiar przerobić webasto na ogrzewanie postojowe to czy powinienem szukać jakiegoś specjalnego sterownika czy dokładnie takiego jaki był?


Co do sterownika to zagadaj do kolegi sash*** gdzie *** to jakies cyferki których nigdy nie pamiętam.

Ciężko zdobyć sterownik taki jak u nas, przeróbkę wykonasz na sterowniku który masz, jest kilka opcji załączania webasto jako ogrzewanie postojowe. Wszystko to bylo juz opisane krok po kroku, jak nie na forum to na pewno w dziale technicznym na stronie klubowej ;)

BetJar - Sob Sty 09, 2016 18:31

sash997
longer86 napisał/a:
gdzie *** to jakies cyferki których nigdy nie pamiętam.