Zobacz temat - [R45 2.0iDT] No i kryzys dosięgnął nawet akumulator
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0iDT] No i kryzys dosięgnął nawet akumulator

Jordan87 - Sob Gru 19, 2009 12:23
Temat postu: [R45 2.0iDT] No i kryzys dosięgnął nawet akumulator
Wczoraj po wyjściu z pracy niemiło się zdziwiłem kiedy akumulator zdołał obrócić silnikiem jedynie kilka razy. Co prawda zapowiadało się że może się to zbliżać bo już kilka dni wcześniej przy mrozach kilku stopniowych pierwszy obrót był bardzo słaby a dopiero kolejne jako takie (czyt. prawie letnie:P ).
Emes na jednym ze zlotów we Wrocławiu zasugerował że może być to jeszcze oryginalny akumulator bo on też taki posiada (oryginalny bezobsługowy BMW) jednak dziś się mu przyjrzałem i on ma tylko 55Ah więc raczej oryginalny w dieslu nie jest. Wczoraj po nie udanym odpaleniu zwróciłem uwagę na oczko w aku do kontroli jego stanu i mimo to iż ledwo kręcił, świeciło się na zielono.
Wczoraj przejechałem z pracy do domu 13km i dziś zmierzyłem napięcie na aku, 12,57 więc katalogowo właściwe dla naładowanego akumulatora.

Jak sądzicie, czas na zmianę czy jakieś zabiegi jeszcze mogą mu przywrócić świetność?

Jeśli miał bym kupować nowy to chyba był by to Bosch

ps Ktoś wie gdzie te aku mają oznaczenie daty zalania/produkcji? Próbowałem znaleźć ale nie znalazłem nic co by mogło ją sugerować.

des - Sob Gru 19, 2009 12:55

Ja też mam problemy z akumulatorem takie jak Ty. Byłem na sprawdzeniu aku jakimś magicznym urządzeniem i zamiast mieć jak fabryka dała czyli 50Ah i 510A miał 50Ah i 326A. Aku był przed tym badaniem ładowany lecz jak widać gó..o to dało. I tym sposobem mam Aku do wymiany.

Aha i ważniejszy w akumulatorach jest prąd rozruchowy (ta druga wartość czyli u mnie obecnie 326A) a nie pojemność.

Jordan87 - Sob Gru 19, 2009 13:04

ktoś wie jaki prąd rozruchowy powinien być minimalny dla iDT? Wiem że pojemnoś powinna wynosić 75Ah, przynajmniej coś w okolicach :)
Remigiusz - Sob Gru 19, 2009 13:16

Jordan87, Im większa bateria tym większy prąd rozruchowy przy ok 75ah w zależności od marki baterii będzie to gdzieś ok 700-760A
Lechos - Sob Gru 19, 2009 13:39

do R45 2.0 iDT centra dedykuje aku CA722 o pojemnosci 72Ah i pradzie rozruchowym 720A ale mozna i Centra Futura CA770 77Ah 760A.
Brt - Sob Gru 19, 2009 23:32

Lechos napisał/a:
do R45 2.0 iDT centra dedykuje aku CA722 o pojemnosci 72Ah i pradzie rozruchowym 720A

w zupełności wystarczy ... i polecam :ok: ... kupowałem we Wrocku przy pl. Kromera ... 360PLN :ok:

Jugol - Nie Gru 20, 2009 00:02

Jordan87 napisał/a:
ps Ktoś wie gdzie te aku mają oznaczenie daty zalania/produkcji? Próbowałem znaleźć ale nie znalazłem nic co by mogło ją sugerować.


...aku Bosch'a mają bity np. taki długi nr. koleś w warsztacie ma taki program Bosch'a. wklepaliśmy mój nr. z aku. i się okazało , że mój dziadziuś został spłodzony w 36 tygodniu 2001roku :szok: i zaliczył zejście właśnie w zeszłą niedzielę ok. południa :cry: