Zobacz temat - [R416] Leci ciepłe i zimne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Leci ciepłe i zimne

baksik28 - Pon Gru 21, 2009 12:24
Temat postu: [R416] Leci ciepłe i zimne
Witam.
Ostatnio przy wiekszych mrozach zauwazylem ze gdy mam wlaczona dmuchawe np. na szybe to wieje cieple powietrze, a w tym samym czasie na nogi wieje lodowoate oraz z przedniego nawiewu (dokladnie od kierownicy) leci zimne (nawiew wlaczony na szybe) Albo jezeli wlacze przedni nawiew tylko ten przy szybie to tak samo mi wieje na nogi zimne oraz z przedniego od kierownicy tez zimne. Czy to moze sa uszkodzone jakies klapki od zamykania i otwierania kieunku nawiewu czy cos?

Aha, wydaje mi sie ze te zimne powietrze nie wieje z taka sila na jaka jest dmuchawa nastawiona tylko lzej.

Prosze o pomoc bo nie da sie jezdzic przu takim mrozie.

bambi - Pon Gru 21, 2009 12:35

baksik28, mam to samo, jak mam ustawione na szybe ciepłe, bądź na szybe i na nogi to rzeczywiście leci ciepłe ale z przednich nawiewów leci lodowate :/ też sie zastanawiam co jest grane :|
secio - Pon Gru 21, 2009 14:51

Regulacja pod siłą nawiewu jest ustawiona dobrze? Bo tam znajduje się opcja która działa tak jak mówicie ;) .
Lechos - Pon Gru 21, 2009 15:03

ale ta obcja dziala tylko przy nastawieniu nadmuchu na twarz lub twarz-nogi i dotyczy centralnych kratek.
baksik28 - Wto Gru 22, 2009 11:24

secio napisał/a:
Regulacja pod siłą nawiewu jest ustawiona dobrze? Bo tam znajduje się opcja która działa tak jak mówicie ;) .



Ale jaka regulacja? U mnie nie ma zadnej regulacji pod pokretlem sily nawiewu.
Pod pokretłami mam tylko opcje klimy i obiego wewnetrznego.

sTERYD - Wto Gru 22, 2009 11:27

u Ciebie jest między środkowymi wylotami ;)
baksik28 - Wto Gru 22, 2009 11:31

sTERYD napisał/a:
u Ciebie jest między środkowymi wylotami ;)



No nie wiem czy to o to chodzi ale dzisiaj to sprawdze i sie odezwe.



To nie to , dalej wieje zimne caly czas na nogi.

des - Sro Gru 23, 2009 00:22

I wiać będzie. Tak było, jest i zawsze będzie w starszych samochodach. Taka konstrukcja. Tez mnie to wkurza ale z tym się nie da nic zrobić.
baksik28 - Sro Gru 23, 2009 17:39

Aha, czyli wszystko jasne. Ale sprobuje cos wykombinowac zeby nie wialo tak mocno.
Dzieki wszystkim i Pozdrawiam

Lechos - Sro Gru 23, 2009 17:53

W moim sam. jakos nie ma z tym problemu, wieje tam gdzie chce aby wialo i wieje temp. taka jaka jest ustawiona na pokretle ze wszystkich kratek jednakowa.
bambi - Sro Gru 23, 2009 20:41

baksik28, mi jak wieje na szybe ciepłym powietrzem a nie chce żeby na mnie lodowate leciało to poprostu zakręcam środkowy nawiew tak, że w ogóle nie dmucha.

innego sposobu póki co nie wymyśliłam ;)