Zobacz temat - [416 Si] nie moge otworzyc auta z kluczyka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416 Si] nie moge otworzyc auta z kluczyka

formatuwka - Czw Gru 24, 2009 08:22
Temat postu: [416 Si] nie moge otworzyc auta z kluczyka
Witam!
Jak w temacie! mam problem z otwarciem autka z kluczyka, pilotem nie ma problemu.
proszę o pomoc , jest to moje pierwsze autko z centralnym więc nie wiem co robić!
dzięki z góry i przepraszam jeżeli powtarzam temat.

azer - Czw Gru 24, 2009 08:28

a pasuje do otwarcia tylnej klapy?
staf - Czw Gru 24, 2009 08:28

formatuwka, Ten problem masz od zawsze, czy pojawił się w jakiś okreslonych okolicznościach. Napisz coś więcej.
formatuwka - Czw Gru 24, 2009 08:38

dzieki z tak szybkie odp.
właśnie sprawdzałem klapę i sie otwiera ( dzięki z podpowiedź) chociaż wczoraj próbowałem i nie mogłe, może wina mrozu. drzwi od str. pasażera tez sie otwierają, ale jak przekręce kluczyk to tylko one, to normalne?? no a drzwi od str. kierowcy wogóle, kluczyk ani drgnie, w czym może tu być problem?

azer - Czw Gru 24, 2009 08:52

trochę nie rozumiem. Masz zamki tj możesz włożyć kluczyk i od strony kierowcy i pasażera?

i tak dla upewnienia, na pilot otwierają się od razu wszystkie?

formatuwka - Czw Gru 24, 2009 09:51

fakt, może trochę poplątałem, sorki.
bagażnik i drzwi od str. pasażera otworzę kluczykiem. a od strony kierowcy kluczyk tylko wejdzie ale nie mogę nim przekręcić w żadna stronę

azer - Czw Gru 24, 2009 09:59

nie chcę Cie martwić, ale jeżeli masz zamki w obu drzwiach to masz albo przekładkę z anglika albo same drzwi

aby to sprawdzić
http://roverki.pl/checkvin.php
wpisz tutaj VIN i w jednym miejscu będizesz miał RHD lub LHD. Jak LHD to masz tylko drzwi pasażera od angola, a jak RHD to anglik.

a co do samego problemu to nie wiem za bardzo jak pomóc, widzę 2 opcje, albo zamek nie jest od tego kluczyka, co mogłoby potwierdzić twierdzenie o przekładce, myślę że centralny przez pilota by działał prawidłowo przy takiej kombinacji, albo coś z samym zamkiem się rzeczywiście stało. Pewnie trzeba by rozebrać boczek i zerknąć. Możesz psiknąć WD40.

Holender - Czw Gru 24, 2009 10:01

Nie napisałeś czy drzwi kierowcy nie otwierają się z kluczyka od dzisiaj, czy od zawsze?
Może to ingerencja osób "trzecich" ?
Gdy mi się przyblokował kluczyk (mrozy) psiknąłem WD40 bo akurat nie miałem rozmrażacza i pomogło.
Ale to chyba nie to - mamy odwilż... , może też być tak jak napisał Kolega wyżej :neutral:

formatuwka - Czw Gru 24, 2009 10:11

czy od zawsze to nie wiem bo autko sprowadzone a wmoim posiadaniu jakies 3tygodnie, w polsce może z dwa miesiace więc nie wiem jak długo

[ Dodano: Czw Gru 24, 2009 10:11 ]
aha, a skąd wziąć vin?

praktis - Czw Gru 24, 2009 10:34

formatuwka napisał/a:
aha, a skąd wziąć vin?


Z dowodu rejestracyjnego, z szyby przedniej (okienko lewy dolny róg szyby), tabliczka znamionowa (otwierasz drzwi kierowcy i patrzysz na dół słupka pomiędzy drzwiami)

Mix - Czw Gru 24, 2009 10:35

azer napisał/a:
nie chcę Cie martwić, ale jeżeli masz zamki w obu drzwiach to masz albo przekładkę z anglika albo same drzwi


ZTCP w R200/400 były zamki w obu przednich drzwiach. Dopiero w R25/45, zamek jest tylko w drzwiach kierowcy.

formatuwka, kup odmrażacz do zamków. Ja mam firmy JackAuto od ładnych paru lat. Mogę go polecić, bo odmraża i smaruje/konserwuje mechanizm zamka.

praktis - Czw Gru 24, 2009 10:37

Mixtated napisał/a:
ZTCP w R200/400 były zamki w obu przednich drzwiach.


U mnie jest tylko od strony kierowcy.

budyn26 - Czw Gru 24, 2009 12:08

U mnie jest w obu przednich drzwiach, ale tylko od kierowcy otwiera kluczyk wszystkie zamki.
formatuwka - Sob Gru 26, 2009 14:24

dzięki za wszystkie odp.
potraktuję zamek wd40 i zobaczymy coś da, może wcześniej nikt nie używał kluczyka do otwierania drzwi i mechanizm jakoś się zapiekł( może)
dzięki i wesołych życzę!

[ Dodano: Sob Gru 26, 2009 14:24 ]
faktycznie, potraktowałem zamek jak pisałem wcześniej, WD40 i po chwili zaczął działać :)
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!