Zobacz temat - [MG ZS/R400/R45] Max głębokość montażowa głośników przednich
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [MG ZS/R400/R45] Max głębokość montażowa głośników przednich

Mix - Pią Gru 25, 2009 11:01
Temat postu: [MG ZS/R400/R45] Max głębokość montażowa głośników przednich
Witam
Obecnie w drzwiach przednich posiadam głośniki Helix DB 62.1, na dystansach z MDF-u. Przy opuszczaniu szyb, mam wrażenie, że mechanizm lekko zahacza o tył głośnika, ale otwierają się do końca. Wg. informacji, jakie znalazłem w i-necie, głośniki te mają głębokość montażową 61mm. Jak doliczyć dystans 22mm, to wchodzą w drzwi 39mm. Mam okazję kupić głośniki, o głębokości 69mm. i zastanawiam się czy wejdą. Ktoś montował już głębsze? Nie pamiętam, ile miejsca jest od membrany głośnika do maskownicy boczka. Zawsze mógłbym podłożyć jeszcze jakiś pierścień, ale czy wszystko się zmieści i czy szyby będą się otwierać do końca?

greg-si - Pią Gru 25, 2009 16:49

Mixtated, rozkręcić i zobaczyć...
jest to 5 a nawet 2 minuty roboty a masz pewną pewność a nie to że ktoś strzeli albo podał bo tak mu się wydawało.
U mnie siedzą głośniki które mają 84mm głębokości montażowej i jest jeszcze sporo luzu (tylko ja przerobiłem boczek)

Mix - Pią Gru 25, 2009 19:45

Właśnie chciałbym najpierw uzyskać info. n/t głębokości - nie mam obecnie czasu na ściąganie boczka. Możesz napisać coś więcej o przeróbce?
greg-si - Pią Gru 25, 2009 22:30

Na temat głębokości lepiej się nie wypowiadać bo z tego co pamiętam jest ona różna zależnie od miejsca pomiaru (kąt szyby nie jest prosty w stosunku do drzwi)
Przeróbka do najprostszych nie należy bo tapicerka jest troszkę fikuśna.
Ogólnie to szpachla, wyrzynarka, żywica, skaj i da się zrobić ;)