Zobacz temat - sprzęt SAT TV
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - sprzęt SAT TV

DrMambo - Sob Gru 26, 2009 11:45
Temat postu: sprzęt SAT TV
witam,
może akurat ktoś z forumowiczów zna się na temacie i udzieli mi odpowiedzi albo podpowie co nie co:

chciałbym kupić osprzęt do odbierania Satelity w 2 pokojach jednocześnie na 2 dekoderach z możliwością nagrywania itp .. mam już pociągnięte po 2 kable z każdego pokoju na strych i brakuje mi tylko talerza i konwerterów .. i tu moje pytanie:
Chciałbym to umieścić na 1 talerzu śr pow 90 cm i rozumiem, że muszę kupić taki zezowaty konwerter ( podwójny ) i do każdego z nich wpiąć po 2 kable ale totalnie nie znam się na tym .. może polecicie mi jakąś firmę talerzy i konwerterów co by jak najmniej stracić na sygnale i jakości .. nie chcę sytuacji, że przy dużym deszczu obraz mi "klatkuje" albo wcale go nie ma ..

znającym się i chętnym podpowiedzieć nieco laikowi z góry wielkie thanx :ok:

Rowan - Sob Gru 26, 2009 11:58

DrMambo, musisz kupić konwerter typu Twin. Zez jest po to, żeby założyć dwa konwertery skierowane na dwie różne satelity. Taki konwerter kosztuje około 50zl. Samsung kiedyś dobre produkował, ale teraz to nie wiem. Golden też był dobry.

[ Dodano: Sob Gru 26, 2009 11:58 ]
DrMambo, aha, ale pytanie po co Ci po dwa kable? Wystarczy jeden z każdego dekodera. Bo jeśli chcesz mieć z dwóch satelit np. Hotbird i Astra, to trzeba dwa dwiny i zez, albo dwa moonblocki, albo jeden moonblock i twin w jednym, są takie teraz. Ale jeśli będziesz korzystał tylko z dekodera jednego providera to wystarczy Ci jeden pojedynczy Twin ustawiony na Hotbird.

dukat11 - Sob Gru 26, 2009 12:01

Musisz kupić konwerter typu QUAD z czterema wyjściami. Zgodny z HDTV ale już chyba nie ma innych
Rowan - Sob Gru 26, 2009 12:13

dukat11, każdy poleci na HD, konwertery nie różnią się niczym. Tylko pytanie po co mu Quad? Jak ma dwa dekodery.
dukat11 - Sob Gru 26, 2009 13:02

Rowan napisał/a:
Tylko pytanie po co mu Quad? Jak ma dwa dekodery.


DrMambo napisał/a:
brakuje mi tylko talerza i konwerterów


Jak nie ma żadnego to lepiej kupić jeden typu quad a nie dwa i dodatkowy uchwyt

[ Dodano: Sob Gru 26, 2009 13:02 ]
Rowan napisał/a:
konwertery nie różnią się niczym


Róznia się dopuszczalnym poziomem szumów. Ala jak napisałem teraz to już nie ma chyba innych na rynku

Deeptrip - Sob Gru 26, 2009 13:19

Cytat:
Tylko pytanie po co mu Quad? Jak ma dwa dekodery.


a po to żeby mógł co innego nagrywać a co innego oglądać

sknerko - Sob Gru 26, 2009 13:45

Do oglądania z hotbirda i astry wystarczy monoblok twin i wtedy po jednym kablu na jeden dekoder, a jak oglądać co innego i w tym czasie nagrywać co innego to monoblok quad wtedy po dwa kable do każdego dekodera
Rowan - Sob Gru 26, 2009 16:22

Aaa, zapomniałem, że on będzie miał recordera... :razz:
To tak, to się zgadzam.

Brt - Sob Gru 26, 2009 17:54

konwerter quad ustawiony na hotbirda + po 2 kable na dekoder i będzie działać :ok:
DrMambo - Sob Gru 26, 2009 22:12

ok antenę o średnicy powyżej 90 cm i konwerter typu quad ... tylko jakiej firmy? nie chce kupić przysłowiowej "chińszczyzny" skoro to wydatek na parę latek przydałoby się coś sprawdzonego ...
Brt - Sob Gru 26, 2009 22:52

antena:
http://www.elpiobis.pl/pr...a6c4ed9398f6de3

konwerter:
http://www.elpiobis.pl/pr...a6c4ed9398f6de3

kabel jeśli jeszcze nie położyłeś, to kup z żyłą miedzianą (a nei stalową miedziowaną !! ) conajmniej podwójnie ekranowany :ok: i nie za 15gr za metr od chinczyka ;) dobry kabel kosztuje conajmniej 1 PLN/metr ... a jak go obierzesz to nie ma Ci się rozpaść w rękach :ok:

DrMambo - Pon Gru 28, 2009 08:55

sprzęt zamówiony ... wszystkim bardzo dziękuję za pomoc :cool: