Zobacz temat - Rover 827 si Tuba 600 watt RMS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Rover 827 si Tuba 600 watt RMS

Greeg1987 - Sob Gru 26, 2009 16:58
Temat postu: Rover 827 si Tuba 600 watt RMS
Chce zamontować tubę do Rovera 827 Si

I mam pytanko, mianowicie jak mocny jest altelnator .
Posiadam Wyposażenie Serii 8, i trochę jest już elektryki
Czy ktoś mógłby Zgasić moje obawy???

Ciufa - Sob Gru 26, 2009 17:11

kondensator powinien załatwić sprawę
jaki wzmacniacz będziesz podpinać pod to i tak z ciekawości napisz jaka to tuba

greg-si - Sob Gru 26, 2009 17:22

Greeg1987, tuba czy obudowa w kształcie walca? Bo to dwie różne rzeczy
Jeśli nikt nic nie grzebał w instalacji elektrycznej to nie powinno być żadnych problemów. W roverach jest dość sprawny układ ładowania. U mnie przy realnych mocach sporo większych wszystko daje radę. Oczywiście jeśli wszystko zrobisz zgodnie ze sztuką CA.
Ciufcia, przepraszam a kondensator to po co?

Ciufa - Sob Gru 26, 2009 17:35

żeby mu lampy nie migały w rytm muzyki
michone - Sob Gru 26, 2009 17:42

Ciufcia napisał/a:
żeby mu lampy nie migały w rytm muzyki

ja mam 0,5 KW bez konda i nie przygasaja.... widzialem 0,7-1 kW bez konda i tez nie przygasaly...

wystarczy odpowiednie okablowanie i odpowiednie podlaczenie...

greg-si - Sob Gru 26, 2009 18:05

Ciufcia, a mam takie pytanko jeszcze :)
czy jak widzisz że wskazówka od paliwa jest na samym dole to zasłaniasz sobie ją kartką i nagle masz pełno w baku?

Greeg1987 - Nie Gru 27, 2009 06:32

michone napisał/a:

ja mam 0,5 KW bez konda i nie przygasaja.... widzialem 0,7-1 kW bez konda i tez nie przygasaly...

Kondensator można by dać, napewno nie zaszkodzi:)
Jeśli chodzi o sprzęt jeszcze nie wiem
Chciałem delikatnie tylko podnieść dolna charakterystyke dzwięku, bo przecież
oryginalne głośniki mają ładny bas :) (poprzedni właściciel stwierdził, że głośniki się do niczego nie nadają to oddał je do naprawy :D )
Ale pomyślałem sobie, że na delikatnie to szkoda życia i zamontuje coś większego, bo przecież nie trzeba słuchać głośno cały czas :) , a tak poza tym Dźwięk V6 pod maska też jest miły dla ucha:)

Konix - Nie Gru 27, 2009 08:13

Ja przy wzmacniaczu do suba 150W musiałem dać kondensator, bo było słychać załanczanie czegokolwiek elektrycznego w aucie. Jak silnik był załączony, to w subie było w momencie załączenia słychać uderzenie, z wyłączonym silnikiem tego nie było. Kondenstator 1f całkowicie zlikwidował problem. Greeg1987 przyjrzyj się głośnikom z przodu, bo w 800 bardzo szybko membrany pękają.
greg-si - Nie Gru 27, 2009 12:47

Konix, takie efekty są gdy kabel zasilający/sygnałowy źle się ułoży i wyłapują śmieci z instalacji elektrycznej. Kwestia jeszcze skąd jest brana masa, jakiej grubość kable zasilające itp. rzeczy.
Kondensator który u Ciebie wyeliminował te trzaski można porównać do tej wspomnianej przeze mnie wyżej kartki papieru. To że tego nie widać nie oznacza że tego nie ma.
Kondensator powinno się stosować tylko w dwóch przypadkach:
1. Powszechne lekarstwo na przygasające światła (choć to lepiej rozwiązać w inny sposób a kondensator to ostateczność)
2. Poprawa dynamiki w najniższych częstotliwościach

michone - Nie Gru 27, 2009 13:18

ja zaobserwowalem pewien tredn... kable glosnikowe za 70 zl i do tego kond za 120... zamiast wydac 200 zl na kable o odpowiednim przekroju i sygnalowki o odpowiedniej jakosci...
Konix - Nie Gru 27, 2009 14:16

Nie chce mi się narazie wymieniać kabli więc tak zostanie conajmniej do wiosny. Trzasków nie słychać więc jest ok, pozatym w kondensatorze jest wbudowany miernik napięcia, co jest bardzo przydatne.
greg-si - Nie Gru 27, 2009 16:57

Konix napisał/a:
pozatym w kondensatorze jest wbudowany miernik napięcia, co jest bardzo przydatne

spoko ale co Ci z tego? Jak jedziesz samochodem czy też siedzisz w środku słuchasz muzyki to i tak nie widzisz tego woltomierza. I do czego niby on Ci jest potrzebny w bagażniku?
Ja sobie wrzuciłem na deskę by mieć ciągły podgląd ładowania.

hertz25 - Nie Gru 27, 2009 17:27

greg-si napisał/a:
Ja sobie wrzuciłem na deskę by mieć ciągły podgląd ładowania
a mozesz zrobic foty bo kiedys takie cos chcialem zrobic
greg-si - Nie Gru 27, 2009 20:21

hertz25, mówisz i masz :)

Jak chcesz to mogę zrobić z całą dechą

Botanix - Nie Gru 27, 2009 22:16

greg-si,

Cytat:
U mnie przy realnych mocach sporo większych wszystko daje radę.


Z ciekawości... co takiego tam siedzi u Ciebie?

greg-si - Nie Gru 27, 2009 22:34

Botanix, stare 'fejsy' ze starą 'emką'
hertz25 - Nie Gru 27, 2009 23:06

Cytat:
greg-si
a gdzie taki wyswietlacz zdobyles jak to wszystko podlaczone
greg-si - Nie Gru 27, 2009 23:20

http://www.lumarc.pl/diet...ierz-p-909.html
Podłączone po ludzku ;)
masa, aku, rem
oczywiście można się wpiąć nie koniecznie w aku a np. przy piecu ale ja chciałem mieć mierzone na akumulatorze ładowanie i spadki na nim. Woltomierz ten posiada regulację więc można wyeliminować spadki jakie są na kablu tak aby skalibrować zgodnie z prawdą.

Greeg1987 - Pon Gru 28, 2009 01:13

Konix napisał/a:
Greeg1987 przyjrzyj się głośnikom z przodu, bo w 800 bardzo szybko membrany pękają.

Oglądałem są po remoncie:)
Aczkolwiek chciałbym mieć Hertze:)
Czy 800 mają jakiś amplifier ?? ? na pokładzie ??

Konix - Pon Gru 28, 2009 01:39

Cytat:
Czy 800 mają jakiś amplifier ? na pokładzie

Nie mają.