Zobacz temat - [R45 1.8 16v 2001] czujnik uderzeniowy alarmu?????
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 1.8 16v 2001] czujnik uderzeniowy alarmu?????

dawidek126 - Nie Gru 27, 2009 16:45
Temat postu: [R45 1.8 16v 2001] czujnik uderzeniowy alarmu?????
Witam
mam zapytanie czy w roverze 45 posiadającym odyginalny alarm z centralnym zamkiem w pilocie jest czujnik uderzeniowy?? chodzi mi o taki czujnik ze jak uderzy sie w drzwi maske albo inny element nadwozia to uruchomi to alarm..........
jesli niema to czy jest opcja kupienia uniwersalnego i wpięcia go do centralki alarmu??

mocek - Nie Gru 27, 2009 22:25

Nie ma czujnika uderzeniowego. Wydaje mi się że jest taka możliwość tylko wiąże się to ze sporą dubaniną w przewodach. Mając ten czujnik potrzebujesz sygnału plus minus i sterowanie do alarmu, dwa pierwsze wiadomo skąd tylko gorzej z tym sterowaniem. Można spróbować podpiąć pod wysterowanie czujników ruchu, stosując diodę separującą ale nie potrafię powiedzieć jak to będzie się zachowywać.
darek_wp - Pon Gru 28, 2009 11:55

Oposisko napisał/a:
Można spróbować podpiąć pod wysterowanie czujników ruchu, stosując diodę separującą ale nie potrafię powiedzieć jak to będzie się zachowywać.


Będzie działać :ok: można się równiez w ten sam sposób wpiąć do dowolnego czujnika w drzwiach i też będzie ok - jedyny warunek to wyjście czujnika wstrząsowego musi podawać masę.

dawidek126 - Pon Gru 28, 2009 19:13

słuchajcie ale w moim modelu niema czegos takiego jak czujniki ruchu(małego ustrojstwa na słupku po prawej stronie )
czy ktos sie moze bawił w cos takiego jak dodanie czujnika uderzeniowego?? moze jakis schemat.... na rynku jest wiele czujników uniwersalnych kupic taki czy moze z jakiegos rovera co miał tą funkcje?????

mocek - Pon Gru 28, 2009 20:14

Nie wiem czy uda Ci się znaleźć roverka z takim bajerem :smile: Kup sobie uniwersalny. W sumie nie potrafię pokazać tego schematowo, ale tak na chłopski rozum, szukasz plus i minus, może być z alarmu i przewodu idącego do krańcówek drzwi lub możesz się podpiąć pod krańcówkę maski. Pamiętaj żeby czujnik był przytwierdzony do sztywnego nie ruchomego elementu w aucie nawet do budy.
staf - Pon Gru 28, 2009 20:18

Oposisko napisał/a:
W sumie nie potrafię pokazać tego schematowo,


dawidek126, A szukałes w Rave? Może tam coś znajdziesz.

dawidek126 - Pon Gru 28, 2009 23:03

hehe i o to mi chodziłe zaden diody separujące czy inne cuda tylko na chłopski rozum:) :smile: bede działał i jak zamontuje to sie pochwale
pozdro:P



ROVER rządzi:P :rotfl:

darek_wp - Wto Gru 29, 2009 08:37

dawidek126 jak nie zrobisz separacji podpinając się pod krańcówki w drzwiach to po zadziałaniu czujnika będzie się zapalać lampka w kabinie i uszkodzisz układ wyjścia czujnika :razz:
sTERYD - Wto Gru 29, 2009 16:29

chyba, ze się podłączysz pod czujnik maski ;)