Zobacz temat - [R620] POMOCY - problem z biegami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] POMOCY - problem z biegami

Lukasz620 - Pon Gru 28, 2009 17:48
Temat postu: [R620] POMOCY - problem z biegami
Witam wszystkich:)
Mam mały problem z biegami w moim aucie.
Szukałem na foru ale nic takiego nie znalazłem.
A więc:
ruszam autem - jedynka, dwójka i trojki już brak i każdego innego biegu też.
Nawet wstecznego. Zatrzymałem sie autem i próbuję włączyć bieg i nic. Drążek wchodzi w swoje miejsce tak jak powinien tylko że brak tego oporu kiedy wlatuje bieg. w momencie gdy bieg nie wszedł a pusciłem sprzęgło było słychac bardzo delikatnie jak by sie tryby o siebie ocierały. Po pewnym czasie biegi sie znalazły, lecz po ujechaniu dosłownie 100 metrów bieg podczas jazdy znikł. Wtedy udało mi sie włączyć wsteczny i w taki sposób dokulałem sie do domu z kilkoma przerwami z powodu braku biegów. Przed samym domem znalazły się wszystkie biegi.
Miałem takie dziwne odczucie mogę sie mylić jak by drązek zmiany biegów zrobił sie za krótki i nie dopychał dobrze zeby biegi wchodziły w skrzynie no nie wiem jak to określić żeby kazdy wiedział o co mi mniej wiecej chodzi:)
Na pierwszy rzut oka drążek zmniny biegów jest ok, ale nie przyglądałem sie tak dokładnie.

thef - Pon Gru 28, 2009 18:04

Musisz wejść pod auto i zobaczyć jak wygląda mechanizm drążka zmiany biegów idący od lewarka do skrzyni, przede wszystkim luzy na krzyżaku i luzy w innych miejscach mechanizmu. Pomoc w oglądzie sytuacji powinien Ci dać ten artykuł:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=425

Lukasz620 - Sro Gru 30, 2009 21:10

Drążek zmiany biegów jest ok.
Biegi wchodzą tylko auto raz jedzie raz nie jedzie i biegi potrafią zniknąć w czasie jazdy.
Wygląda to tak jak by w czasie jazdy trzymając nogę na gazie wdusić sprzęgło.
Czy to może być mechanizm różnicowy?

NEOSSS - Sob Sty 02, 2010 14:49

Lukasz620, czy patrzyles na ciegna pod autem?
Lukasz620 - Pon Sty 04, 2010 11:06

NEOSSS napisał/a:
Lukasz620, czy patrzyles na ciegna pod autem?


Witam.

Jeżeli chodzi o cięgno co idzie od drązka zmiany biegów do skrzyni to wygląda ok.
A są jeszcze inne cięgna??
Mnie zastanawia to ze biegi wchodzą a auto raz jedzie raz nie.
Mechanik powiedział ze trzeba wymontować skrzynie biegów i zobaczyc co sie stało.
To juz jest druga skrzynia w tym aucie i teraz kolejna?!
Co sie mogło stać??
Czy to może byc sprzęgło??

Brt - Pon Sty 04, 2010 11:09

sprawdx układ wysprzęglania a przede wszystkim łapę sprzęgła ... moze jest zatarta i się blokuje .... jesli ona jest ok, to sprzęgło może dawać takie objawy ....
Lukasz620 - Nie Lut 07, 2010 17:51

Witam Wszystkich.
Jak się okazało to tarcz sprzęgłowa sie rozsypała, tzn puściły nity trzymające środek tarzczy.
Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Lut 07, 2010 17:51 ]
Mój mechanik który mi to robił miał też bardzo podobny przypadek do mojego.
objawy były idętyczne jak u mnie poza jędną. W momęcie kiedy "zgineły te biegi" u mnie prędkościomierz stał w miejscu a u tego gościa wraz z dodawaniem gazu prędkościomierz pokazywał prędkość jak by auto normalnie jechało. Jk sie okazało sprawcą były wysuwające sie półoski.