Zobacz temat - R214 Głośniki Blaupunkt
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - R214 Głośniki Blaupunkt

LeX - Pon Gru 28, 2009 19:48
Temat postu: R214 Głośniki Blaupunkt
Witam ponownie. Mam głośniki Blaupunkt cos podobnego do tych http://www.allegro.pl/ite...24m_c_gwar.html no i całkiem ładnie grają , problem polega na tym że chcę je zamontować z tylu lecz nie chcę wycinac dziur w pólce bo to troche wiocha i postanowiłem zrobic jakąś półkę ale nie mam pomysłu jak to zrobić. Może cos takiego robiliście? Myslalem zeby zrobic jakas polke i obic ja czarna skora pasowalo by to wtedy do mojej tapicerki ale jak to zrobic hmmm.... sorka za pisownie i czekam na wasze pomysly zdjecia itp
Botanix - Pon Gru 28, 2009 21:53

Możesz wykorzystać do tego włókno szklane + żywicę. Szkieletem będzie stara półka. Naklejasz na spód półki taśmę klejącą tak aby zakleić nią całość. Następnie smarujesz żywicę i po paru minutach nakładasz włókno szklane. Odczekaj 30/60 minut i następne warstwa ( juz bez taśmy oczywiście ). Masz już podłoże wtedy idziesz dalej. Robisz z MDF/dechy dystanse dla głośników + jakieś podpórki po 3 sztuki dla głośnika. Przymocowujesz dystanse za pomocą tych podpórek do podstawy zrobionej z włókna. Oczywiście można tutaj fantazjować z kątem, ułożeniem itd. Kiedy masz już ukierunkowane dystanse wedle uznania idziesz dalej. Nakładasz na całość np. rajstopę a najlepiej dwie, przy czym każda obejmie połowę półki ( na szerokość ). Pozwoli Ci nadać ładny kształt górnej części półki. Smarujesz żywicą, kilka warstw aż uznasz, że jest dostatecznie sztywne. Szlifujesz, nakładasz szpachlę samochodową dla wyrównania nierówności :) . Szlifujesz kolejny raz, nakładasz skórkę, farbę - wedle uznania.

Może mało zrozumiale napisałem ale fotki powinny trochę pomóc. Kiedyś robiłem obudowy na głośniki przednie i zachowałem kilka fotek, nie mam fotki z widoczną rajstopą ale myślę, że dasz sobie radę.