Zobacz temat - [R45 2.0 iDT 03r] szalejący alarm
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0 iDT 03r] szalejący alarm

piterek1812 - Wto Gru 29, 2009 11:34
Temat postu: [R45 2.0 iDT 03r] szalejący alarm
Witam. Niech mi ktoś poradzi bo alarm sam włacza się w moim roverku, troche to jest niezręczne bo nie moge zamykać auta na noc. Jaka może byc tego przyczyna i jak ją zlikwidować? Pozdrawiam
Deeptrip - Wto Gru 29, 2009 11:50

trzeba posprawdzać wszystkie czujniki czy się nie zacinają albo nie ma przetartego kabla, podejrzewam że włącza się od czujnika ruchu jak u mnie... tymczasowo zamykaj z kluczyka wtedy czujka ruchu się nie uzbraja i jest spokój ;) przynajmniej u mnie
szoso - Wto Gru 29, 2009 11:53

piterek1812 napisał/a:
troche to jest niezręczne bo nie moge zamykać auta na noc

jeśli będziesz zamykał auto z kluczyka a nie z pilota to alarm nie powinien się uzbrajać i będziesz miał spokój do czasu ustalenia usterki z alarmem

[ Dodano: Wto Gru 29, 2009 11:53 ]
Deeptrip mnie uprzedził widzę :razz:

piterek1812 - Wto Gru 29, 2009 11:58

no własnie dzisiaj to próbowałem i alarm się właczał nawet z kluczyka. A co do czujników to gdyby sie zacinały to wtedy przy zamykaniu nie mrugają światełka od kierunków. To juz sprawdziłem.
magneto - Wto Gru 29, 2009 12:06

piterek1812 napisał/a:
A co do czujników to gdyby sie zacinały to wtedy przy zamykaniu nie mrugają światełka od kierunków. To juz sprawdziłem.

u mnie winne były czujniki kierunki mi zamigały 3x a za chwilę włączał się alarm.
w moim przypadku były wilgotne czujniki po myciu.przedmuchalem wszystkie sprężonym powietrzem i problem zniknął.sprężone powietrze w spraju kosztuje około 12 zeta i jest dostepne w każdm markecie

greg-si - Wto Gru 29, 2009 15:19

odkręcić wszystkie czujniki i wyczyścić

ewentualnie gdy nie masz na to czasu przejść wszystkie ostro wytalepać w jedną i drugą stronę tak aby na stykach syf się wytarł

w moim przypadku czujnik tylnych prawych drzwi zazwyczaj ponosi winę za te anomalie

bociannielot - Wto Gru 29, 2009 15:31

Ja tez mam ten problem, ale u mnie poprzedni wlasciciele wylaczyli dzwiek alarmu i oprocz choinki ;) nie mam żadnych niemiłych efektow dzialania alarmu hah Oczywiscie nie podaje tego jako rozwiazania problemu, ale jakby nieskutkowalo nic mozna poszukac i odlaczyc dzwiek :)
Brt - Wto Gru 29, 2009 15:36

wiązka tylnej klapy kiedy była sprawdzana ??