Zobacz temat - [R214Si 96r] Nie ciepły lecz zimny nawiew! (wskazówka)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 96r] Nie ciepły lecz zimny nawiew! (wskazówka)

sobon - Sro Gru 30, 2009 19:02
Temat postu: [R214Si 96r] Nie ciepły lecz zimny nawiew! (wskazówka)
Mam problem z ogrzewaniem! Gdy odpalę i zagrzeje autko na postoju wszystko gra cieplutki nawiew , wskazówka na "połowie" i OK Gdy ruszam wskazówka opada , wznosi się i w końcu spada na sam dół i zaczyna dmuchać coraz to zimne powietrze. W końcu leci samo zimne tylko pod szybą leci ciepłe . Co to może być termostad ? Bo poprzedniemu właścicielowi kapało z łączenia rury stalowej z termostatem i dolewał wody nic nie powiedział a mi to troczę przymarzło zozmroziłem naprawiłem i zalałem płynem nie kapie nic, tylko teraz nawiew zimny? Pomocy !! !
Lechos - Sro Gru 30, 2009 19:07

moze na sam poczatek odpowietrz dobrze uklad
sobon - Sro Gru 30, 2009 19:11

Dobrze jest odpowietrzony na 100%
sTERYD - Sro Gru 30, 2009 20:29

wygląda to na mocno przepuszczający termostat... albo w ogóle jego brak :/
sobon - Sro Gru 30, 2009 20:37
Temat postu: [R214Si 96r] Nie ciepły lecz zimny nawiew! (wskazówka)
Termostat jest , a czy przepuszcza to nie wiem byłem u mechanika i wymienialiśmy uszczelkę na złączu rury z termostatem i było ok
No nie mam głowy

NEOSSS - Sob Sty 02, 2010 15:06

sobon, mogl zawiescic sie termostat w pozycji otwartej. Po odpaleniu auta gorny waz, chlodnica i dolny waz bedzie tej samej temperatury
Zukowaty - Sob Sty 02, 2010 15:11

NEOSSS, dobrze mówi. Odpal zimne auto i sprawdzaj czy nagrzewają się oba węży od chłodnicy (wejście i wyjście). Jeśli tak będzie to termostat.
staf - Sob Sty 02, 2010 15:14

sobon, Szukajka :smile:
http://forum.roverki.eu/v...ermostat+nawiew

sobon - Pon Sty 04, 2010 16:09
Temat postu: [R214Si 96r] Nie ciepły lecz zimny nawiew! (wskazówka)
Dzieki !
Sprawdzę to !

[ Dodano: Nie Sty 03, 2010 11:41 ]
Więc jest tak :
Oba węże nagrzały się do takiej samej temperatury , Gdy naciskałem wężyki przy nagrzewnicy to są dobre bo gdy nacisnołem szybciej wode pompowało. Więc to termostat ... ?? ?
Jeśli tak to jak go wyciągnąć żeby niczego nie urwać , wiem ze jest na 3 śrubach bo wymieniałem na nim uszczelkę .

I może ktoś mi powiedzieć gdzie jest ten zaworek do odpowietrzania nagrzewnicy.

Rys.1
Gdy stoję i przygazuje i silnik jest rozgrzany to wskazówka od temp jest po środku, gdy ruszam spada !! !
Rys 2
Gdzie tu jest ten odpowietrznik ?

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 16:09 ]
Zapodajcie jakieś zdjecia lub schematy z opisem!