Zobacz temat - [Freeladner] Płyn chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freeladner] Płyn chłodzenia

marcin261080 - Sob Sty 02, 2010 00:44
Temat postu: [Freeladner] Płyn chłodzenia
Witam

Moje pytanie dotyczy plynu chlodzenia. Chodzi o to ze musze przynajmniej raz w tygodniu dolac do pelna bo gdzies mi ucieka. Bylem u mechanika ktory stwierdzil ze wszystko jest ok nie ma zadnych wyciekow i praktycznie nic sie nie dowiedzialem :nook: i nadal dolewam.


Stwierdzil tylko ze musze wymienic czujnik temperatury bo nie dziala i wiatrak sie nie zalancza. Zrobilem to ale nadal jest ten sam problem z brakiem plynu.

Dziasiaj np dolalem dp maximum, przejechalem 20km i pojemnik byl suchy

Prosze o pomoc gdzie szukac przyczyny?

UniculTLX - Sob Sty 02, 2010 01:04

Uuu troche dużo tego płynu ubywa, chyba aż za dużo, żeby to była uszczelka pod głowicą.

Oglądnij sobie okolice zbiorniczka wyrównawczego, czy nie pękł czasem, zobacz czy gdzieśtam spod pompy wodnej nie ma wycieków, potem jeszcze przypatrz się belce pod chłodnicą - czy jest sucha. U mnie z kolei kiedyś jeden przewód się przetarł i stamtąd wywalało płyn. Najlepiej byłoby wjechać na kanał, odpalić woza, rozgrzać porządnie i zobaczyć, czy coś gdzieś nie kapie. Ale jeszcze na wszelki wypadek sprawdź, jak się ma spód korka wlewu oleju (czy się tam masełko nie robi).

Free - Sob Sty 02, 2010 10:56

Sprawdź także czy przy rozgrzanym silniku nie ma wycieku z pod kolektora ssącego...
win32 - Sob Sty 02, 2010 12:19

A nagrzewnica zdrowa ?
NEOSSS - Sob Sty 02, 2010 13:08

marcin261080, nagrzej auto, postaw na sniegu,prawdz czy nie cieknie z termostatu, nastepnie czy kolektor ssacy nie jest mokry od spodu. Potem wszystkie weze i chlodnica.

Na zimnym dymi mocno i chodzi nie rowno?

marcin261080 - Sob Sty 02, 2010 18:43

Dolalem dzisiaj plynu do maximum i rozgrzalem silnik. Podczas jazdy moglem tego nie widziec ale strasznie parowal plyn spod korka chodz byl dobrze dokrecony.

Czy to moze byc przyczyna utraty tak duzej utraty plynu?

NEOSSS - Sob Sty 02, 2010 21:18

marcin261080, odkrec korek, odwroc i przyloz do ust zaworkiem, zassij i zobacz czy upusci CI powietrza do ust
marcin261080 - Sob Sty 02, 2010 22:38

a co to moze byc przyczyna tego ?? ?
NEOSSS - Sob Sty 02, 2010 22:57

marcin261080, moze byc korek do wywalenia... :) Oby tylko to :)