Zobacz temat - [R25, 2.0 D, 00] przy zapalaniu gasną wszystkie konrolki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25, 2.0 D, 00] przy zapalaniu gasną wszystkie konrolki

lukasz.basa - Pon Sty 04, 2010 17:50
Temat postu: [R25, 2.0 D, 00] przy zapalaniu gasną wszystkie konrolki
po niedawnej fali mrozów miałem problem z odpaleniem swojego roverka, dlatego musiałem wyciągnąć akumulator i go trochę podładować. od tamtej pory pojawił się pewien problem. co pewien czas, gdy próbuję zapalić samochód po przekręceniu kluczyka w stacyjce wszystkie kontrolki gasną. by temu zaradzić muszę otworzyć maskę, odłączyć i ponownie przyłączyć akumulator. zgubiłem gdzieś klucz i kable co prawda są dość luźno przypięte do akumulatora, myślicie że to może być problemem? ja nie jestem przekonany, bo przecież prąd cały czas jest, problem pojawia się w momencie, gdy przekrecam kluczyk.
Ciufa - Pon Sty 04, 2010 17:56

chyba żartujesz sobie? przykręć porządnie klemy i bedzie :ok:
lukasz.basa napisał/a:
ja nie jestem przekonany, bo przecież prąd cały czas jest,

ale mało tego prundu jest
lukasz.basa napisał/a:
problem pojawia się w momencie, gdy przekrecam kluczyk.

a w tym momencie potrzeba baaardzo dużo prundu

apples - Pon Sty 04, 2010 18:00

Dobrze że ich nie położyłeś tylko na akumulator. :wink:
Diesel potrzebuje wyjątkowo dużego prądu do rozruchu. Benzynę z luźnymi klemami raczej byś odpalił, ale diesla już nie.
Jak nie chcesz wymieniać akumulatora i klem na nowe to lepiej dokręć, bo mogą się zespawać (dosłownie).

Ciufa - Pon Sty 04, 2010 18:03

apples napisał/a:
Benzynę z luźnymi klemami raczej byś odpalił

:dupa: a by nie odpalił :) mi potrafił zdechnąć na skrzyżowaniu jak sie klema poluzowała i trzeba było poprawiać :D

apples - Pon Sty 04, 2010 18:32

OK.
Prędzej.

marcinZG - Pon Sty 04, 2010 19:20

Ja miewam od pewnego czasu podobny problem i potwierdzam na wlasnym przykladzie ze winne sa klemy.
U mnie + jest luzny i do wymiany i to on powoduje identyczne objawy.