Zobacz temat - [R75] KONTROLKA AIRBAG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] KONTROLKA AIRBAG

szwed - Wto Sty 05, 2010 12:43
Temat postu: [R75] KONTROLKA AIRBAG
Witam pali mi sie caly czas kontrolka airbag nastapilo to po praniu tapicerki na drugi dzien podczas jazdy.Kostki pod siedzeniami ok nie wiem gdzie szukac ale ostatnio znalazlem od strony kierowcy nad pedalami kolo zbiorniczka pompki sprzegla jedna czesc kostki airbag zoltej drugiej nie ma.Moze ktos wie po co ta kostka tam?i dlaczego tylko polowa?z gory dziekuje
SeniorA - Wto Sty 05, 2010 13:19

szwed napisał/a:
Moze ktos wie po co ta kostka tam?i dlaczego tylko polowa?
to jest kostka od bocznej poduszki nad drzwiami chroniącej głowe, która występowała w opcji.
szwed napisał/a:
pali mi sie caly czas kontrolka airbag nastapilo to po praniu tapicerki na drugi dzien podczas jazdy.
Trzeba by wiedzieć na czym polegało to pranie może przesadziłeś z ilością środka piorącego na bokach oparć przednich siedzeń albo wykładziny podłogowej pod siedzeniami nad czujnikami uderzeń bocznych.Albo uszkodzono mechanicznie podczas prania.Najlepiej podłączyć do testbooka.
szwed - Wto Sty 05, 2010 13:59

to kostka odpada tej poduszki nad drzwiami nie mam,siedzen tez nie pralem sa skorzane prany byl tylko dol podloga i to odkurzaczem po tym praniu zapalila sie na drugi dzien kontrolka ,po czytaniu porad ze to kostki obcialem oryginalne i zalozylem zwykle-dalej bez zmian.Nie chce jechac na komp.bo po postach czytanych przewaznie dalej nic nie wiadomo.Czy kasuje sie bledy komputerem czy jak jest wszystko ok to sama gasnie?
SeniorA - Wto Sty 05, 2010 14:34

szwed napisał/a:
to kostka odpada tej poduszki nad drzwiami nie mam
no właśnie , dlatego nie jest podŁączona do instalacji SRS.
szwed napisał/a:
prany byl tylko dol podloga
to może czujniki pod wykładziną podłogową na wzmocnieniu poprzecznym
Cytat:
czy jak jest wszystko ok to sama gasnie?
tak.Jest jeszcze bezpiecznik do sprawdzenia
staf - Wto Sty 05, 2010 14:46

szwed napisał/a:
Czy kasuje sie bledy komputerem czy jak jest wszystko ok to sama gasnie?

Tak kasuje. Sama raczej nie zgaśnie.
SeniorA napisał/a:
to może czujniki pod wykładziną podłogową na wzmocnieniu poprzecznym

Jeśli komp nie pomoże, to moze być to o czym pisze SeniorA,
Komp pokaże ci, która poduszka, wtedy będziesz wiedział czego szukać.

szwed - Wto Sty 05, 2010 14:57

to moze mialem kostki luzne jak zmienilem na inne blad pozostal czyli trzeba wykasowac komputerem
staf - Wto Sty 05, 2010 15:02

szwed napisał/a:
czyli trzeba wykasowac komputerem

Od komputera zacznij.

SeniorA - Wto Sty 05, 2010 15:05

Są usterki ( błędy ) sporadyczne i trwałe. Po usunięciu trwałego , po ponownym włączeniu stacyjki,kontrolka gaśnie, ale błąd zapisuje się w pamięci systemu diagnostycznego ( pamięta do 5 błędów ) i można odczytać Testbookiem.
apples - Wto Sty 05, 2010 17:42

Sprawdź dobrze kable, nie wtyczki (bo sprawdziłeś). Może zahaczył czymś przy praniu i naderwał przewód.
szwed - Nie Lut 07, 2010 00:27

cholernie ciezkie dojscie jest tam jakis zolty przekaznik tam jest kabli pelno bo siedzenia elektr.sa i podgrzewane moze to tasma airbag w kierownicy padla?

[ Dodano: Nie Lut 07, 2010 00:27 ]
bylem na komputerze brak polaczenia z poduchami -brak bledu wyskoczylo i co dalej?