Zobacz temat - [PoRD] Przegląd samochodu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [PoRD] Przegląd samochodu

Remigiusz - Wto Sty 12, 2010 13:07
Temat postu: [PoRD] Przegląd samochodu
Witam,

Mam takie pytanie o ile można przeciągnąć przegląd samochodu :?:

Czy można mieć stożek sportowy zamontowany na przeglądzie :?:

Dziękuje serdecznie za odpowiedzi :grin:

xROnx - Wto Sty 12, 2010 13:13

Remi55 napisał/a:
Mam takie pytanie o ile można przeciągnąć przegląd samochodu

wydaje mi się że nie można. jeśli przegląd masz ważny np do 15.01 to 16.01 Twój przegląd nie jest już ważny. Możesz zrobić wcześniej tj np przed tym przykładowym 15.01
Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi. Może ktoś inny :)

Kozik - Wto Sty 12, 2010 14:52

Z tego co wiem filtr stożkowy można mieć, nie można mieć przelotowego wydechu ;)
Remigiusz - Wto Sty 12, 2010 14:52

xROnx, Mi się niestety skończył przegląd bo sobie całkiem o tym zapomniałem a jestem teraz Roverkiem w Wiedniu wiec dopiero w lutym będę mógł zrobić przegląd :sad:

Jeszcze w grudniu o tym myślałem ale przez te święta się zapomniało.

Kozik - Wto Sty 12, 2010 14:54

Odeslij dowód rejestracyjny do polski i zaprzyjaźniony diagnosta podbije ;)
hvil - Wto Sty 12, 2010 14:58

juz takie akcje ciezko przechodzą:-D zeby bez wozu podbili, boją się podpierdzielenia konkurencyji:-D hmmm niemożna mieć przelotowego?:-D a wydech zrobiony na 4 kominy z tłumników mootcyklowych nie jest przelotowy?:-D bo moja mazdziołka jakoś przechodzi przeglady:-D raz tylko się czepili, że niesprawne "coś" bo koleś niepotrafil nią ruszyć zawsze mu gasła bo w niej sprzęgło jest juz w 100% załączone dosłownie po 1cm od podłogi:-D
Kozik - Wto Sty 12, 2010 15:02

musi być kat jeśli samochód był fabrycznie w niego wyposażony i musi spełniać normy hałasu ;)

[ Dodano: Wto Sty 12, 2010 15:02 ]
a to czy przejdzie przegląd czy nie to inna kwestia ;)

hvil - Wto Sty 12, 2010 15:08

No norm hałasu to on niespełnia z kilometra ale do tej pory tylko strazniki na parkingach podziemnych marudza czy nie za głośno jakos ani policja a nie przegladacze na to nie wpadli chociaz jak go uruchamiaja w zamknietej chali to zawsze mam dygawke czy sie nie czepia:-D
Kozik - Wto Sty 12, 2010 15:14

To jest też kwestia tego, że jeśli zabiorą Ci dowód to Ty powiesz znajomym i znajomi znajomych też będą wiedzieć na którą stację diagnostyczną nie wolno jeździć, poza tym głośny wydech dzisiaj nie ma jutro jest ;)
Jeśli znajdzie się upierdliwy policjant to Ci zabierze dowód ;)
Jak nie rzucasz się w oczy i nie denerwujesz policji to czemu mają Cię zatrzymać i badać ;P
U mnie raz jak była akcja to nawet na drodze normy spalin badali i pozabierali dowody rejestracyjne za dziury w wydechu a nie za głośność ;)

hvil - Wto Sty 12, 2010 15:20

no w swieto zmarlych mi zabrali dowod za brak nakladki na sprzeglo w mx'ie, bo rzkomo "sliskie" metalowe nakladeczki made by tesco to niby mniej sliskie są? ale kupilem zalozylem na diagnostyce 20zł za wbicie i dowodzik byl spowrotem:-) ja jezdze teraz na podkladkach z roverka 75:-D pasuja jak ulal:-D bo mam nieuzywane pedaly na strychu od 75:-D
magneto - Czw Sty 14, 2010 23:42

Remi55 napisał/a:
Mam takie pytanie o ile można przeciągnąć przegląd samochodu

tak długo dopóki cię policja nie zatrzyma.Ja przegapilem w mazdzie przegląd o ponad pół roku.Pojechalem na stację i zrobiłem normalny przegląd.Diagnosta wbił datę z dnia przeglądu i na tym koniec,żadnych kombinacji.

Remigiusz - Czw Sty 14, 2010 23:51

magneto, To ja juz tak raz miałem w moim maluchu ze jeździłem pol roku az sie kapnąłem ze nie ma przeglądu i to ze potem podbija i zrobią przegląd normalnie to wiem. Tylko myślałem ze można jakaś przeciągnąć, jak jest tutaj np w Austrii ze jak sie tobie skończył przegląd to masz jeszcze 4 miesiące czasu żeby go zrobić i o tyle można przeciągnąć.
magneto - Pią Sty 15, 2010 00:01

W moim przypadku było tak że policja podczas rutynowej kontroli mi przypomniala o tym że nie mam przeglądu.Dowodu mi nie zabrali tylko kazali jak najszybciej pojechać na stację i zrobić przegląd.
Remi55 napisał/a:
np w Austrii ze jak sie tobie skończył przegląd to masz jeszcze 4 miesiące czasu żeby go zrobić i o tyle można przeciągnąć.
w polsce nie ma czegoś takiego, przynajmniej ja o tym nie słyszałem.
Teoretycznie nie można jeździć bez przegladu ani jednego dnia ale jak jest w praktyce to każdy wie

leszczyna - Sob Sty 16, 2010 11:59

Mi udało się wytłumaczyć policji że auto było w naprawie i właśnie jadę na przegląd. Auto było około miesiąc po terminie przeglądu.Dowodu nie wzięli ale stanem opon się zainteresowali,na szczęście były w dobrym stanie.
zetes - Sob Sty 16, 2010 15:47

leszczyna napisał/a:
Mi udało się wytłumaczyć policji że auto było w naprawie i właśnie jadę na przegląd. Auto było około miesiąc po terminie przeglądu.Dowodu nie wzięli ale stanem opon się zainteresowali,na szczęście były w dobrym stanie.

Czyli trzeba miec szczescie do skladu osobowego patrolu policji. :grin:

pajda - Pią Sty 22, 2010 23:29

zetes napisał/a:
leszczyna napisał/a:
Mi udało się wytłumaczyć policji że auto było w naprawie i właśnie jadę na przegląd. Auto było około miesiąc po terminie przeglądu.Dowodu nie wzięli ale stanem opon się zainteresowali,na szczęście były w dobrym stanie.

Czyli trzeba miec szczescie do skladu osobowego patrolu policji. :grin:


Ja miałem nieubezpieczonego Jeep'a Wranglera Yj przez 4 miesiące. Pojechałem na przegląd powiedziałem, ze był w naprawie i koniec tematu. Nota bene był naprawiany , a raczej przerabiany.Wiec dopóty dopóki nie złapie Cię policja to nie masz się o co martwić.