Zobacz temat - [R75] Wywala wodę z tyłu pompy wodnej.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wywala wodę z tyłu pompy wodnej.

sylwesterd - Wto Sty 12, 2010 17:09
Temat postu: [R75] Wywala wodę z tyłu pompy wodnej.
Witam. Miałem problem z HGF. Rozrząd wymieniony, uszczelka nowa, głowica zplanowana.
Pompa wody wymieniona. Auto odpaliło, silnik pracuje nie równo (tak jakby któryś cylinder nie palił. Sprawdzone świece , wszystkie są okopcone ale nie mokre) wywala wodę z za pompy wodnej. Przewody od nagrzewnicy zimne oraz przewód od silnika do chłodnicy również. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to proszę o pomoc. Dzięki.

oprawca_1978 - Wto Sty 12, 2010 17:27

Odpowietrz porządnie układ chłodzenia. Odkręć grzanie w samochodzie na maxa, odpal silnik, odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego i na pracującym silniku pouciskaj węże gumowe układu chłodzenia rękami.
Jak silnik zacznie się nagrzewać i termostat otwierać, to resztki powietrza wylecą przez wężyk dolny zbiorniczka.
Jeśli nie pomoże ta operacja - to albo masz uszkodzony termostat, albo ktoś pomieszał coś z wężami układu chłodzenia, albo, niestety, może to być HGF, tudzież źle naprawiony poprzedni.

sTERYD - Wto Sty 12, 2010 17:35

ruszałeś coś przy termostacie??
sylwesterd - Sro Sty 13, 2010 15:01

a jak odpowietrzyć cały układ chłodniczy? szukałem jakichś zaworków, czegokolwiek do odpowietrzenia ale za żadne skarby nic nie widziałem. Macie jakieś rady? :roll:
PHJOWI - Sro Sty 13, 2010 17:16

śrubkę masz na metalowej rurce , między filtrem powietrza a głowicą
SeniorA - Sro Sty 13, 2010 17:26

oprawca_1978 napisał/a:
Odkręć grzanie w samochodzie na maxa, odpal silnik,
w R75 jest automatyczna regulacja temperatury i ATC ma być wyłączone przed odpowietrzaniem.
sylwesterd - Sro Sty 13, 2010 18:36

dzięki, pobawię się i napiszę jak poszło!