Zobacz temat - [R75] Listwa progowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Listwa progowa

wiesiek63 - Wto Sty 12, 2010 18:28
Temat postu: [R75] Listwa progowa
Witam non stop odrywają mi się listwy progowe w przodzie.
Stosowałem różne kołki ale żadne nie trzymają dobrze ,może ktoś wie gdzie kupie oryginalne kołki lub jakiś inny sposób.

saute - Wto Sty 12, 2010 18:35

gdzieś widziałem na allegro , ale facet chciał drogo :/
SeniorA - Wto Sty 12, 2010 18:40

wiesiek63 napisał/a:
może ktoś wie gdzie kupie oryginalne kołki lub jakiś inny sposób.

http://forum.roverki.eu/v...=listwa+progowa

apples - Wto Sty 12, 2010 18:57

Jeżeli chodzi o listwy progowe plastykowe w kabinie walczyłem z tym tematem trochę czasu. Na allegro są oryginalne spinki po 12zł sztuka :shock:
Możesz zrobić tak jak ja. Kupiłem zwykłe plastyki do mocowania np. tapicerki na otwór 8. Odciąłem boki gdyż były za duże. Tak aby weszły w uchwyt listwy. Dotnij tak aby wchodziły ciasno. Jak podetniesz za bardzo to mogą wypadać. Wszystko razem wciśnij w otwory i będziesz miał spokój na lata. :wink: Ewentualnie możesz podkleić delikatnie kołek w listwie silikonem.
Kupiłem kołki też od BMW do mocowania tapicerki. Wyglądają identycznie jak nasze progowe tylko ząbki na trzpieniu mają inne i się wyrywają cały czas. W R75 ząbki są takie jak na zdjęciu.
Kupiłem takie.

Dziadek - Wto Sty 12, 2010 20:16

Ja zrobiłem podobnie,ale dodatkowo potraktowałem sprawę klejem w sztyfcie-takim z elektrycznego pistoletu.Panowie,to trzyma już ponad rok,a kleju nie widać.Takie auto!
szamanpl - Sro Sty 13, 2010 16:18

Kołki boczków drzwi (żółte) od fiata siena,pasują jak oryginalne i trzymają :ok:
kolas200 - Pią Gru 16, 2011 01:21

Witam jak kupiłem swojego roverka też miałem problem z listwami progowymi zrobiłem jak opisuje wcześniej kolega. Kołki podobne do oryginalnych i klej z pistoletu. Pół roku już trzymają się.
markozalko - Pią Gru 16, 2011 14:23

Ja tez wsadziłem tę listwę na inne kołki i jakoś siedzi. Raz zahaczyłem nogą jak wysiadałem i odpadła ale wsadziłem znowu. Trzeba się nauczyć wysiadać nie stawiając nogi na tej listwie i będzie spokój.