Zobacz temat - PZU Assistance laweta przy awarii?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - PZU Assistance laweta przy awarii?

Pawson - Wto Sty 12, 2010 22:09
Temat postu: PZU Assistance laweta przy awarii?
Witam tak jak w temacie mam wykupione assistance w PZU i mam aktualnie problem z samochodem stoi pod blokiem trzeba go przetransportować na lawecie do elektryka bo o holowaniu nie ma mowy bo ślisko jak diabli... orientujecie sie może czy jest taka możliwość czy ta opcja jest aktualna tylko w razie wypadków?
Brt - Wto Sty 12, 2010 22:12

powinno to być napisane w warunkach ubezpieczenia assistance ... o ile wiem, to te tańsze nie mają opcji lawety w bliskiej odległości od domu (kilkadziesiat km)... droższe zazwyczaj tak
komarek - Wto Sty 12, 2010 22:57

mam "Mini Assistance" przy OC w Allianz i po kolizji holowanie na terenie miasta miałem w pakiecie (zaznaczam, że nie wiem czy musiałbym coś zapłacić, gdyby zdarzenie miało miejsce poza miastem)
Joa - Wto Sty 12, 2010 23:25

Pawson napisał/a:
orientujecie sie może czy jest taka możliwość czy ta opcja jest aktualna tylko w razie wypadków?

nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, ze to dotyczy wlasnie wypadkow.
ale tak jak pisze Brt, przeczytaj dokladnie warunki ubezpieczenia- wszystko sie wyjasni- zwroc tylko uwage ktory wariant ubezpieczenia masz wykupiony.
http://www.ubezpieczenia-.../pzu_ass_pl.pdf

faecd - Wto Sty 12, 2010 23:38

na 99% w razie wypadkow...a ja wam jako anegdortke powiem ze mam i wczesniej tez mialem jakies mini assistance i podczas kolizji dupa...nikt nawet nie raczyl przyjechac, tlumaczyli sie ze to nie ich pordukt bla bla bla, musialem za lawete sam zaplacic :/
Pavel - Sro Sty 13, 2010 14:31

faecd napisał/a:
... tlumaczyli sie ze to nie ich pordukt bla bla bla, musialem za lawete sam zaplacic :/


Podczas kolizji, za lawetę płaci sprawca, tak jak za wszystko, ty tylko musisz wyłożyć te pieniądze i przedstawić rachunek ubezpieczycielowi sprawcy.

A co do pierwszego pytania, to 99% warunków polisy, to laweta tylko podczas wypadku lub kolizji a nie bezpłatny środek transportu, nawet gdy pojazd jest zepsuty, wyjątkiem są pojazdy w Leasingu. :bezradny:

Pawson - Sro Sty 13, 2010 15:15

Dzwoniłem na infolinie dałem zgłoszenie oddzwonił konsultant i sprawa wygląda tak że jest to możliwe w przypadku gdy ma się wykupione pełne Assistance tak jak pisaliście wyżej z moim ubezpieczeniem owszem tez jest to możliwe ale w cenie 270 zł :roll: raptem elektryka mam w odległości 4km to wole poczekać aż się pogoda poprawi lub zadzwonię do pierwszej pomocy drogowej i zrobią mi to w granicach podejrzewam 50 max100zł