Zobacz temat - [R 25, 1,4, 2000] Traci moc i dusi się po dodaniu gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 25, 1,4, 2000] Traci moc i dusi się po dodaniu gazu

kzamm - Sro Sty 13, 2010 15:26
Temat postu: [R 25, 1,4, 2000] Traci moc i dusi się po dodaniu gazu
Od kilku dni moja 25 zaczęła się dziwnie zachowywać. Otóż pojawia się problem z mocą. Po dodaniu gazu auto się dusi i nie chce po prostu jechać. W momencie kiedy silnik się rozgrzeje i wskazówka od temperatury podskoczy, czyli po kilku kilu minutach, auto jedzie normalnie. Ale niepokoi mnie jeszcze kilka rzeczy. Na postoju, kiedy zostawiam go na luzie, po jakimś czasie zaczyna się dusić, poza tym silnik zaczyna trochę inaczej pracować, co jest widoczne zarówno pod maską jak i na wydechu (niestety ten objaw nie mija po wzroście temperatury). Wymieniony został filtr paliwa oraz świece, ale to nie pomogła, obecnie mechanik zdiagnozował sondę na komputerze, ale jak twierdzi to niekoniecznie musi być ona. Może macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?
PHJOWI - Sro Sty 13, 2010 17:13

porządna diagnoza kompem odrazu by wykazała czy to sonda czy też nie .

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 17:13 ]
ew . wtryski tez coś takiego mogą robić

kzamm - Sob Sty 16, 2010 17:40
Temat postu: [R 25, 1,4, 2000] Nadal traci moc
Byłem właśnie na badaniu komputerowym, które wyrzuciło mi błąd o numerze 014186.Jak się okazało nieznany. Mechanik mimo dość obszernej ilości literatury oraz programów komputerowych nie odnalazł nazwy usterki. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc. Dodam że używał sprzętu Dephi.