Zobacz temat - [R214 si 16v 97r.] Dziwny ciecz w płynie chłodniczym
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 si 16v 97r.] Dziwny ciecz w płynie chłodniczym

klakier0301 - Sro Sty 13, 2010 21:41
Temat postu: [R214 si 16v 97r.] Dziwny ciecz w płynie chłodniczym
Ostatnio zauważyłem ze z mojego zbiorniczka wyrównawczego ubywa płyn chłodniczy a plamy nigdzie nie widać i na dodatek znajduje sie jakaś dziwna tłusta ciemna ciecz i nie wiem czy to nie jest olej.Poraźdzcie co robić.
izeK - Sro Sty 13, 2010 21:48

jak dla mnie... :

płyn w czasie zimy trochę zawsze ubywa... najważniejsze czy auto sie nie grzeje i termostat działa jak trzeba.... a jeśli dużo ubyło i masz ten co lałeś to dolej < pamiętaj o nie mieszaniu kolorów>

ciecz pod zbiornikiem to zapewne z płynu od wspomagania... miałem coś takiego.. zbiorniczki są od siebie niedaleko... wystarczy zmienić cybanty w wężu doprowadzającym płyn. Jeśli jest to ciecz oleista to zapewne to... nic innego nie przychodzi mi do głowy...


problem wydaje się pospolity w zimę;) pozdrawiam

klakier0301 - Sro Sty 13, 2010 21:56

ta ciecz znajduje sie w plynie chlodniczym a nie pod zbiorniczkiem
Lechos - Czw Sty 14, 2010 08:45

Ta tłusta "ciecz" w zbiorniczku to olej. Jesli Ci ubywa rowniez plynu to sprawdz olej, czy przypadkiem do niego sie plyn nie dostaje (majonezik). Szykuj sie na wymiane uszczelki pod glowica, chyba, ze niedawno nabyles sam. i mogl miec robiona uszczelke lecz niedokladnie wyplukany uklad chlodzenia.
klakier0301 - Sob Sty 16, 2010 12:53

ale jesli poszla uszczelka pod glowica to powinien poziom oleju rosnac bo wieksze cisnienie jest plynu do silnika a nie na odwrot.da sie to jakos sprawdzic czy to moze jednak uszczelka?
flapjck1 - Sob Sty 16, 2010 12:58

bzdura

w ukladach cisnieniowych ( chlodzenia ) cisnienie jest do okolo 1 - 1,5 bar

w ukladzie smarowania powinno byc okolo 5 barow

jak myslisz co sie gdzie przedostanie?

klakier0301 - Sob Sty 16, 2010 21:16

a czy to moze byc jeszcze ewentualnie ze pompa wodna poszla?
flapjck1 - Nie Sty 17, 2010 11:27

mogl ci peknac blok pod pompa ( czysto teoretycznie )

jak by poszla pompa to by ci po prostu plyn uciekl


pogodz sie z tym ze masz uszczlke pod glowica do roboty i nie zadawaj glupich pytan

apples - Nie Sty 17, 2010 11:59

Jeżeli miesza się olej z wodą to zazwyczaj jest biała maź. Sprawdź dodatkowo czy na bagnecie oleju nie ma kropelek wody oraz czy pod korkiem wlewu oleju nie ma mazi.
klakier0301 - Sob Sty 30, 2010 15:59

olej nie miesza sie z woda i pod korkiem nie ma mazi