Zobacz temat - [R75] Samodzielna wymiana rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Samodzielna wymiana rozrządu

Czarnysg - Czw Sty 14, 2010 20:45
Temat postu: [R75] Samodzielna wymiana rozrządu
Przymierzam się do samodzielnej wymiany rożrządu w moim R. I tu pytanie czy ktoś sobie sam już kiedyś wymieniał. Chodzi mi o to gdzie szukać znaczników w rozrządzie i ogólne porady co i jak po kolei. Na mechanice znam się średnio, jedyną rzeczą jaką na razie nie robiłem to właśnie rozrządy w autach. Za wszelkie rady z góry dziękuje.
BoloSr - Czw Sty 14, 2010 20:48
Temat postu: Re: [R75 1.8] Samodzielna wymiana rozrządu
Czarnysg napisał/a:
Przymierzam się do samodzielnej wymiany rożrządu w moim R. I tu pytanie czy ktoś sobie sam już kiedyś wymieniał. Chodzi mi o to gdzie szukać znaczników w rozrządzie i ogólne porady co i jak po kolei. Na mechanice znam się średnio, jedyną rzeczą jaką na razie nie robiłem to właśnie rozrządy w autach. Za wszelkie rady z góry dziękuje.


a to czytał :)

Lechos - Czw Sty 14, 2010 20:54

Co do znakow masz np. TU a TU filmik pogladowy.
Czarnysg - Czw Sty 14, 2010 21:12

Dziękuję brać Roverkową za szybką odpowiedź :mrgreen: Jak tylko sam się za to wezmę to postaram jak najszybciej podzielić relacją z tego przedsięwzięcia :wink:
faecd - Czw Sty 14, 2010 22:52

chlopaki obejrzalem ten filmik na youtubie i troche nie wyobrazam sobie wymiany paska rozrzadu na wlasna reke.
1. Dostep do silnika. Ktoregos razu z ciekawosci sciagnalem gorna czesc obudowy paska rozrzadu i powiem, wam, ze jak dla mnie to tam jest za malo miejsca by wykonac poprawnie pokazane na filmie operacje.

A glupiego pytania nie zadam bo wiem, ze da sie wymienic pasek bez wyciagania silnika ;)

2. Trzeba zablokowac wal. Skad taki bloker wziac, gosciu widac, ze mial jakas samorobe:/
3. Klucz dynamometryczny :) jeszcze nie posiadam :) a pozadniejszy to wydatek paru setek ;P

sTERYD - Pią Sty 15, 2010 11:19

z tym dostępem, to tylko tak strasznie wygląda, a w praktyce nie jest najgorzej ;)
blokowanie wału też da się zrobić na kilka sposobów nawet bez dorabiania narzędzia, na forum już o tym trochę jest ;)
a klucz do jednej operacji zawsze można pożyczyć :cool: