Zobacz temat - [rover 220 SDi 97r] auto po naprawie napinacza nie pali
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 220 SDi 97r] auto po naprawie napinacza nie pali

goliat - Sob Sty 16, 2010 22:48
Temat postu: [rover 220 SDi 97r] auto po naprawie napinacza nie pali
Witam
Miałem do wymiany napinacz paska alternatora,próbowałem walczyc z wymiana sam,lecz w pewnym momecie zabrakło mi klucza dwunasto katowego 14-ki zadzwoniłem do mechanika aby odkrecił mi owy napinacz i zamontował nowy.
Pan mechanik był do mnie w drodze,tym czasem próbowałem sam sie meczyc z ta sróbka na deszczu.
Maister stwierdził ze nie odkreci mi tego w warónkach polowych wiec zaciagnelismy auto do jego warsztatu.
Po zamontowaniu napinacza,alternatora i innycz czesci okazało sie ze auto nie pali.
Co sie dzieje:
po włozeniu i przekreceniu kluczyka zapala sie srodkowa szybko migajaca katrolaka,po przycisniecu jednego guzika na pilocie kontrolka gasła-mozna odpalac.W tym przypadku tak sie nie stało-zadna katrolka sie nie zapala,nic nie reaguje,Nawet alar po otwarcu dzwi sie nie włancza.Pala sie dodatkowo katrolki od tylnej klapi i przez chwilke kontrolka SRS. Auto dopiero odpala "na zapych" Mechanik stwierdził ze po mojej robocie na deszczu cos tam zamoklo pod maska i lipa...
Czy ktos cos o tym wie?? prosze o pomoc.

Miałem i nadal mam drógi problem>
Po skrecenu kierownica na wolnych obrotach auto zaczyna wyc i lekko szarpie kierownica.
Prosze powiedziec gdzie jest pompa od wspomagania w moim modelu
I czy to pompa do wymiany?/
Dzieki

mcjg - Nie Sty 17, 2010 10:36

1. mechanik może mieć rację co do mokrej instalacji
2. mało prawdopodobne aby padła pompa wspomagania - dolej płynu
3. pisz bez błędów i z polskimi znakami, ciężko się czyta

goliat - Nie Sty 17, 2010 10:41

Dziekuje za informacje
jeslij chodzi o pisownie postaram sie poprawić.
A czy wiesz która z tych instalacji mogła sie zamoczyć? Gzie mam szukać problemów?

[ Dodano: Nie Sty 17, 2010 10:41 ]
Acha i jeszcze jedno.
Tan kabel plusowy który idzie do alternatora-jesli dotchnie masy to jakie moga być skótki??

Remigiusz - Nie Sty 17, 2010 11:29

Sprawdziłeś w ogolę wszystkie bezpieczniki :?: Te w komorze silnika czy sa wszystkie dobre. ale zobacz dokładnie czy jakiś nie jest spalony. Potem zobacz te pod nogami kierowcy czy jakiś nie jest spalony.

goliat napisał/a:
Tan kabel plusowy który idzie do alternatora-jesli dotchnie masy to jakie moga być skótki??

Spali bezpiecznik 40A ENG MGT

goliat - Nie Sty 17, 2010 11:36

Dziekuje za info
autko chodzi
tak to był bezpicznik 40A
pozdrawiam