Zobacz temat - [R600] Instrukcja jak wyczyścić silniczek krokowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Instrukcja jak wyczyścić silniczek krokowy

Perez - Pon Sty 25, 2010 20:41
Temat postu: [R600] Instrukcja jak wyczyścić silniczek krokowy
http://www.honda.cba.pl/czyszczenie_iac.html

Wydaje mi sie, ze bardzo dokladna i ilustrowana instrukcja, jak sie tylko zrobi cieplej biore sie za to samo u mnie.

[ Dodano: Pon Sty 25, 2010 20:41 ]
Dodam jeszcze bardzo ciekawa rzecz. Myslalem, ze trzeba u mnie przeczyscic silniczek krokowy, bo na benzynie skakaly mi obroty,a na gazie oscylowaly sie wokolo 2500obr/min.

Okazalo sie, ze mialem malo plynu w chlodnicy. Po dolaniu plynu wszelkie usterki zniknely. Nie wiem czemu, ale moze to byc dobra wskazowka dla innych.

McGreg - Czw Sty 28, 2010 15:47

Plynu dolewa sie przez chlodnice czy zbiorniczek wyrownawczy ??
Perez - Czw Sty 28, 2010 15:55

Ja dolewam przez zbiorniczek wyrownawczy, bo tam jest podzialka minimum/maximum

U mnie falowanie znowu powrocilo. Odpialem krokowy, podpialem z powrotem, skasowalem bledy, dalej nic. Poprostu czasami zaczyna wariowac i zazwyczaj jak sie go przytrzyma dluzej na wysokich obrotach. Na gazie ma wyokie obroty rzedu 2500, a na benzynie tak jakby wlaczal i wylaczal ssanie

McGreg - Czw Sty 28, 2010 16:45

Hmm to ciekawe, u mnie znowu teraz probowalem wyregulowac wolne obroty. wszystko niby git, obroty trzymaja sie na poziomie 800-900, ale jak dodam gazu to trzymaja sie na poziomie ~ 1300 i nie spadaja nizej. Nie moge dociec dlaczego tak sie dzieje :/ . Obroty reguluje sie na zimnym czy cieplym silniku ??
Perez - Czw Sty 28, 2010 17:08

Nie jestem pewien, ale logicznie patrzac to na cieplym. A nie zawiesza Ci sie krokowiec? No i jak regulujesz obroty, bo nie wiem jak sie to robi, a moze i ja bym sie pobawil?
McGreg - Czw Sty 28, 2010 17:10

http://www.honda.cba.pl/regulacja_obr.html
tu jest jak sie to robi. ale to tylko do silnikow hondy

maciej - Czw Sty 28, 2010 17:43

Perez, sprawdź poziom płynu w chłodnicy (nie w zbiorniczku). :)
McGreg - Pią Sty 29, 2010 07:51

Cytat:
Perez, sprawdź poziom płynu w chłodnicy (nie w zbiorniczku). :)

A ile powinno go byc?? Maximum??