Zobacz temat - Router ADSL a net z Neti
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Router ADSL a net z Neti

BoloSr - Pon Sty 18, 2010 20:13
Temat postu: Router ADSL a net z Neti
Witam i moze glupio sie zapytam ale jak to ustrojstwo odpalic bo za cholere nie mam pojecia czy cos z nim nie tak czy nie mam sygnalu jeszcze od nich :(
Na ruter to sie wbilem i porobilem ustawienia ale w jednym miejscu nie wiedzialem co wpisac i moze tam popelnimem błąd a pytanie bylo o Username i password i tam wpisalem admin moze to jest blad ?? ?
Net ma byc na lini TP od Neti a router to TP-link TD-W8901G.
Moze ktos mi podpowie co i jak mam poustawiac i po czym poznac ze mam wogole dostep do uslugi ?? ?

haszczyc - Pon Sty 18, 2010 20:22

jesli internet masz na kablach tepsy to konfiguracje routera musisz robic jak konfiguracje neostrady
misi3k - Pon Sty 18, 2010 20:23

BoloSr, username/pass wpisujesz nazwę użytkownika/hasło od dostawcy czyli netii (oni na umowie bodaj zapisują). A sam router na takim łączu konfigurujesz jakbyś miał neo. A poznasz, że Cię podpieli jak się zapali dioda adsl/dsl na ruterze.
BoloSr - Pon Sty 18, 2010 20:33

misi3k napisał/a:
BoloSr, username/pass wpisujesz nazwę użytkownika/hasło od dostawcy czyli netii (oni na umowie bodaj zapisują). A sam router na takim łączu konfigurujesz jakbyś miał neo. A poznasz, że Cię podpieli jak się zapali dioda adsl/dsl na ruterze.


czyli narazie brak sygnalu :( bo dioda niestety ale sie nie pali a co do username/pass w pierwszym momencie to sie wpisuje internet a potem przy aktywacji dopiero to co piszesz tak wyczytalem na ich stronie :)
wiec jutro bede musial sie do nich dodzwobic i ich opier.. ze znowu nie ma tak jak milo byc :(

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 20:33 ]
haszczyc napisał/a:
jesli internet masz na kablach tepsy to konfiguracje routera musisz robic jak konfiguracje neostrady

wszystko fajnie ale ja nigdy nie mialem netu od tepsy :(

misi3k - Pon Sty 18, 2010 21:16

BoloSr, jeżeli dioda się nie pali to możesz jeszcze sprawdzić ustawienia routera (VPI/VCI 0/35 enkapsulacja VCMUX protokół pppoa) ale tutaj raczej nie będzie nic skutkowało brakiem synchro jeżeli dobrze pamiętam. Co do konfiguracji. Najłatwiej wziąć instrukcję w łapkę i przeczytać. Do większości sprzętu dodają teraz tzw quick start. W instrukcji wiedzę jest Quick Setup, to sobie wybierz i postępuj zgodnie ze wskazówkami (wyżej ci napisałem wymagane dane które musisz znać na linię tp). Jak cię będzie pytać o wan/isp password to wpisujesz to od netii (nie wiem jak tam dają możliwe, że trzeba coś tam u nich aktywować jak w tp), a jak a lan pass to do routera.
BoloSr - Pon Sty 18, 2010 21:27

misi3k napisał/a:
BoloSr, jeżeli dioda się nie pali to możesz jeszcze sprawdzić ustawienia routera (VPI/VCI 0/35 enkapsulacja VCMUX protokół pppoa) ale tutaj raczej nie będzie nic skutkowało brakiem synchro jeżeli dobrze pamiętam. Co do konfiguracji. Najłatwiej wziąć instrukcję w łapkę i przeczytać. Do większości sprzętu dodają teraz tzw quick start. W instrukcji wiedzę jest Quick Setup, to sobie wybierz i postępuj zgodnie ze wskazówkami (wyżej ci napisałem wymagane dane które musisz znać na linię tp). Jak cię będzie pytać o wan/isp password to wpisujesz to od netii (nie wiem jak tam dają możliwe, że trzeba coś tam u nich aktywować jak w tp), a jak a lan pass to do routera.


to mam ustawione odpowiednie 2 razy sprawdalem i chyba nie ma uslugi wlaczonej :( jutr bede sie dowiadywal co i jak

kzrr - Pon Sty 18, 2010 21:39

Utworzyles nowe połączenie dla Netii ? Tam pozniej powinnes wpisać jakieś dane bla bla, też nie dawno zrezygnowałem z usług TP, na rzecz Netii :) Mialem modem ADSL Speedtouch :) No i przez pierwsze 18dni użytkowania jestem zadowolony :)
Tomassso - Pon Sty 18, 2010 21:45

Witam.
Kilka tygodni temu podłączałem u siebie to ustrojstwo i jak na razie działa ;)
Jak już podłączą Cie do usługi to chętnie służę screenami z mojej konfiguracji.
W razie problemów pisz śmiało ;)
gg 2314602 (cały czas niewidoczny ;) )
Pozdrawiam.

edit//
O ile dobrze pamiętam to na stronie netii możesz sprawdzić status usługi, bez zbędnego dzwonienia ;)

misi3k - Pon Sty 18, 2010 22:13

kzrr, do rutera nie tworzy się żadnego połączenia tak jak do modemu usb.
BoloSr - Wto Sty 19, 2010 09:52

kzrr napisał/a:
Utworzyles nowe połączenie dla Netii ? Tam pozniej powinnes wpisać jakieś dane bla bla, też nie dawno zrezygnowałem z usług TP, na rzecz Netii :) Mialem modem ADSL Speedtouch :) No i przez pierwsze 18dni użytkowania jestem zadowolony :)


narazie wszystko jest OK dostalem wlasnie info od Neti ze usluga bedzie dostepna od 21 a nie od 18 jak to wstepnie telefonicznie mi mowiono :) wiec narazie czekam na sygnal i bede robil 2 podejscie :)

TomC - Wto Sty 19, 2010 22:19

Nie zapomnij dokonać aktywacji usługi bo bez tego nie dostaniesz loginu i hasła.
MaReK - Sro Sty 20, 2010 00:30

TomC napisał/a:
Nie zapomnij dokonać aktywacji usługi bo bez tego nie dostaniesz loginu i hasła.

A nie zawsze tak jest.
Mialem juz kilka przypadkow, ze usluga byla odrazu aktywowana i podane bylo haslo i login na umowie klienta. Gdzie niegdzie jednak, musialem wpisac standardowe login/haslo, aby potem otrzymac od nich nowe dane. Nie mialem czasu zastanowic sie dlaczego tak jest ;)

Pozdrawiam,

BoloSr - Czw Sty 21, 2010 20:34

juz mam i nawet dziala :)