Zobacz temat - [R 416]Wymiana Podświetlenie Tablicy POMOCY!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 416]Wymiana Podświetlenie Tablicy POMOCY!!

seba323 - Wto Sty 19, 2010 10:08
Temat postu: [R 416]Wymiana Podświetlenie Tablicy POMOCY!!
mam mega problem już od dłuższego czasu , z poł roku temu przepaliła mi się żarówka od podświetlenia tablicy dodam że u mnie są dwie , boże jaką męczarnie przechodziłem z ojcem żeby to wymienić około 6h żeby wymienić 1 głupią żarówkę a mianowicie do rzeczy...... problem polega na tym że bardzo cięzko wyjąć to całe światełko odkręcam te 2 śrobki ale nie chce to wyjść za chiny pana , teraz moje pytanie ... Jest jakaś technika, taktyka żeby szybko wymienić tą żarówkę ?? prosze o pomoc bo znowu 6h siedzieć nad klapą nie wyrobje :( (:(:(:(:( (szukałem podobnych postów nie znalazłem)
Lechos - Wto Sty 19, 2010 10:18

Powinno pomoc ;)
szoso - Wto Sty 19, 2010 10:38

ja mam Sedana i podświetlenie mam inne, żarówka jest rurkowa
seba323 - Wto Sty 19, 2010 10:45

Ja mam hatchback sprobuje :) ale tam jest bardzo slaby dostęp żeby wogole palca wlozyć bo mi to niechce wyjść z obudowy wogole tylko jakiś 1 cm - 2 cm szparka sie zrobi jak wykrece srobki ale ide zaraz na dol sprobuje
sTERYD - Wto Sty 19, 2010 12:30

masz zamontowaną tablicę w ramce??
jeśli tak, to faktycznie jest trochę gimnastyki...najlepiej wyjąć tablicę i odkręcić ramkę, ale da się też bez tego, tylko trzeba najpierw (po odkręceniu) odczepić klosz od samej lampki, osobno wyjdzie bez najmniejszego problemu, a z kloszem to się chyba nawet nie da :/

Robert_ - Wto Sty 19, 2010 23:05

Wyjąć całą lampkę da się.
Ja jakiś czas temu wymieniałem w swoim hatchback'u i jedna wyszła spoko, a druga się zblokowała tak jak pisze seba323.

Podważyłem płaskim śrubokrętem najpierw z boku lampki, a potem od strony zewnętrznej i wyszła.Potem żeby ją włożyć musiałem ją wciskać pod kątem.
Nie mam ramek na tablice, a i tak się pomęczyłem te 10 min :wink: