Zobacz temat - [R416 Si 1.6 16V 97'] Żarówki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 Si 1.6 16V 97'] Żarówki

kostas - Sro Sty 20, 2010 14:10
Temat postu: [R416 Si 1.6 16V 97'] Żarówki
Witam.
Mam dosyc nietypowe pytanie.
Jakie można najmocniejsze żarówki do świateł mijania/drogowych bo nie chce, zeby potopily mi sie lampy albo kostki. obecnie mam 55 Watt, nie chce wkladac jakis niebieskich czarów, zeby mi świeciły ala xenony.

Remigiusz - Sro Sty 20, 2010 14:13

kostas napisał/a:
55 Watt
:wink: to jest max
kostas - Sro Sty 20, 2010 14:15

Aha dzieki, bo cos ogolnie moje swiatla slabo swieca.
sobrus - Sro Sty 20, 2010 14:17

Można tylko 55W, inne sa po prostu nielegalne.
Mówiąc inne mam na myśli zarówno żarówki 90W jak i xenony HID.

Lampy od 416 nie posiadają homologacji na żarniki xenonowe i policja może się przyczepić, a w razie wypadku mozemy mieć problem.

Pozostają tylko lepsze żarówki, ze skróconym żarnikiem i oznaczane np +50%.
Nie polecam niebieskich bo świecą gorzej niz zwykle - poza tym w złą pogode żółte światło jest lepsze.

Jeżeli chcesz wycisnąć MAX to wyczyść lampy i kup coś w rodzaju OSRAM NightBreaker albo Tungsram +90%. Niestety im bardziej wyśrubowana żarówka tym krócej świeci. I cena też spora.
Osobiście używam Tungsram +50% na mijania i +90% drogowe.

darek_wp - Sro Sty 20, 2010 14:17

Raczej ciężko coś zmienić w oświetleniu naszych aut. Żarówki mają swój standard i typoszereg szczególnie jeśli chodzi o moc. Następna w kolejności po 55W jest 100W a założenie jej na pewno nie wpłynie korzystnie na elementy lampy.

Żeby poprawić jakość pracy lamp można przerobić trochę instalację elektryczną i dołożyć przekaźniki podające zasilanie bezpośrednio z aku a ominąć przełacznik na kierownicy i parę metrów przewodów w instalacji.

kostas - Sro Sty 20, 2010 14:21

aha, dzieki, nie chce zadnych nielegalnych zarowek, zaloze najwyzej te +50% maja byc legalne i ladnie swiecic
Remigiusz - Sro Sty 20, 2010 14:29

kostas,

wiem ze w auto poradnik było tez kiedyś cos zrobić aby lepiej świeciło.

Mozna dać klosz na regeneracje odblasku bo to tez traci swoja wartość odblaskowa przez to ze żarówka wydziela promienie podczerwieni, czyli sie grzeje. Potem jeszcze mozna szkło wypolerować środku, ale trzeba rozebrać cala lampę

Ale czasem nawet umycie klosza dużo daje :wink:

Ale sie tak zastanawiam teraz, ze dzwine jest troche to ze w aucie sa tylko 55W bo to suma summarum tylko 110W, Powinni byli wymyslec tak ze jak sie wlacza dlugie to jedna zarowka swieci na 100W :mrgreen:

[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 14:29 ]
Ale znów 100W strasznie szybko by skróciło żywotność klosza i odblasku :neutral:

pajda - Sro Sty 20, 2010 15:00

tutaj masz dobra stronke, która dobierze Ci potrzebne żaróweczki

http://www.lighting.phili...ighting&lang=pl

kostas - Sro Sty 20, 2010 15:04

ok, dzieki wielkie:)
komarek - Sro Sty 20, 2010 23:27

kostas, polecam Philips Premium - nie jakieś cuda przereklamowane, tylko zwyczajne porządne żarówki, zdecydowałem się na nie bo wygrały w teście jednej z gazet i to był strzał w 10 - ładnie świecą i nie przepalają się za często :smile: