Zobacz temat - [R200 98r 1.4 103 KM] dioda od alarmu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 98r 1.4 103 KM] dioda od alarmu

przekonik - Sro Sty 20, 2010 18:48
Temat postu: [R200 98r 1.4 103 KM] dioda od alarmu
[b] Witam mam następujący problem . posiadam roverka 200 z 1998 rok ostatnio wymianiałem bateria w pilocie wszystko chodzi OK . Dzisiaj zauważyłem że przy wyłonczeniu alarmu i imobilajzera jednocześnie dioda pośrodku zegarów nie gaśnie tylko przechodzi w tryb mrugania który trwa od 5-10 s po czym się wyłancza , chyba ze wczesniej włoże kluczyk do stacyjki i włoncze zapłon to odrazu gaśnie . dioda zaczyna również tak mrugać po przycisknieciu na pilocie poraz drugi przycisku odblokowania imobilajzera chodz juz jest odblokowany. W niczym mi to nie sprawia problemu bo wszystko działa . tylko chciałem się zapytać czy to jest normalne czy oznacza to jakiś problem w przyszłośći?? Proszę o odpowiedz;) będe bardzo wdzięczny
leszczu - Sro Sty 20, 2010 18:50

moim zdaniem jest to normalne :grin:
fajansiarz - Sro Sty 20, 2010 18:51

Jak kolega napisał wyżej :-) I jak w wiadomości ode mnie ;-)
przekonik - Sro Sty 20, 2010 18:55

hmm własnie nie wiem . może ta sytułacja która teraz opisze ma coś wspólnego z tą dioda może bo wczesniej nie widziałem żeby mi mrugała po wyłonczeniu imobilajzera a wczoraj uderzyłem w masakrycznie dużą dziurkę przyjechałem do domku zostawiłem auto na noc rano przychodze i zuciło mi się to w oczy że mruga dioda po wyłonczeniu imobilajsera czy ktoś ma podobnie że jak odblokowuje auto to ma takie mruganie
leszczu - Czw Sty 21, 2010 20:16

przekonik napisał/a:
hmm własnie nie wiem . może ta sytułacja która teraz opisze ma coś wspólnego z tą dioda może bo wczesniej nie widziałem żeby mi mrugała po wyłonczeniu imobilajzera a wczoraj uderzyłem w masakrycznie dużą dziurkę przyjechałem do domku zostawiłem auto na noc rano przychodze i zuciło mi się to w oczy że mruga dioda po wyłonczeniu imobilajsera czy ktoś ma podobnie że jak odblokowuje auto to ma takie mruganie


wiesz tak naprawdę to nie wiem musiałbym zobaczyć :grin:

Ukasz - Sro Lut 10, 2010 21:15

Chciałem założyć podobny temat. Ja mam coś właśnie takiego, że po wyłączeniu alarmu mruga dioda z częstotliwością 2 szybkie i przerwa i tak przez około 10 s. Gdzieś kiedyś przypadkiem wpadłem na taki temat, że to znać daje komputer że bateria w pilocie jest słaba.
Ktoś to może potwierdzić, bądź zaprzeczyć?

piter34 - Czw Lut 11, 2010 16:22

przekonik napisał/a:
tylko chciałem się zapytać czy to jest normalne czy oznacza to jakiś problem w przyszłośći??

Normalne zachowanie jest zasadniczo takie, że:
- dioda nie świeci, gdy immo jest nieaktywne;
- dioda świeci, gdy immo jest aktywne, ale nie jest aktywny alarm;
- dioda miga szybko, gdy immo się uzbraja;
- dioda miga powoli, gdy immo jest aktywne i jest aktywny alarm.