Zobacz temat - [R600] Jakiej firmy jest czujnik abs (tył)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Jakiej firmy jest czujnik abs (tył)

konradoos - Pią Sty 22, 2010 22:12
Temat postu: [R600] Jakiej firmy jest czujnik abs (tył)
Mam roverka 600 sdi z 98r , chciałem kupić czujnik abs ale nie wiem jakiej firmy (podobną sa dwie) . mój to chyba Bosch.
Czujnik u mnie podłącza sie małą kwadratową pomarańczową kostką.

Marrkus - Sob Sty 23, 2010 11:04

Przy silnikach diesla w R600 zawsze montowany był układ ABS produkowany przez BOSCH-a.
Jeśli faktycznie były dwa rodzaje tych czujników to boscha będą odpowiednie. Z silnikami hondy montowany był system ABS hondy ale czy czujniki czym się różniły to nie wiem.

konradoos - Sob Sty 23, 2010 12:00

wiem że jeszcze były czujniki abs gdzie kostka przyłączeniowa była taka okrągła, sam czujnik inaczej wyglądał(taki duzy był)
Chyba w roku 1995/96 był lifting i układ abs się zmienił..

Marrkus - Sob Sty 23, 2010 15:53

Celowo napisałem R600 ponieważ tak były oznaczane modele poliftingowe (lifting w latach 96-97). Wcześniejszy układ faktycznie miał okrągłe wtyczki (przynajmniej w moim R220coupe gdzie siedziała starsza wersja ABS-u od Boscha).
blue827 - Sob Sty 23, 2010 20:56

Nie wiem jakie czujniki ma 600setka, ale jeśli oryginały są drogie to lepiej kupić taki sam od innego samochodu , obciąć wtyczkę i dolutować do fabrycznego kabelka.
ja tak zrobiłem , opis >>tutaj.

Ale gdy będę wymieniał prawy tylny (bo jeszcze mam oryginał) to kupię od >>daewoo nubira za 30zł, he he, wygląda na dokładnie taki sam, a nawet lepszy bo z plastiku :) oryginał z kwasówki powoduje korozję w otworze piasty która zgniata czujnik i dlatego przestaje on działać.