Zobacz temat - [Freelander] Wyciek płynu obok pompy układu chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Wyciek płynu obok pompy układu chłodzenia

RYCHO2 - Wto Sty 26, 2010 18:46
Temat postu: [Freelander] Wyciek płynu obok pompy układu chłodzenia
Dziś rano otworzyłem maskę i okazało się, że niema płynu w zbiorniczku. po oględzinach zewnętrznych silnika zauważyłem, że w okolicach pompy wody gdzieś pod kolektorem ssącym jest kałuża płynu na bloku silnika.i pod samochodem. jaka może być usterka czy ktoś już miał taki problem.
charlee - Wto Sty 26, 2010 21:56

1-węże
2- uszczelka pod pompą (chyba oring) - to było u mnie
3- pompa - jak wymieniasz pompę to zastanów się nad rozżądem - wyjdzie taniej za jednym "zamachem"

Lechos - Sro Sty 27, 2010 09:23

prawdopodobnie uszczelka pod kolektorem ssącym puszcza
MarPY - Pią Maj 14, 2010 09:57

Witam.

Miałem dokładnie taki sam przypadek.
Wymieniona została pompa "wodna" i po problemie. Kilka dni wcześniej wymieniany był rozrząd i niestety pompa wówczas nie zotała wymieniona. Wniosek z tego , że przy rozrządzie należy wymieniać też pompę płynu chłodzącego.

cactooz - Pią Maj 28, 2010 14:30

MarPY napisał/a:
Witam.

Miałem dokładnie taki sam przypadek.
Wymieniona została pompa "wodna" i po problemie. Kilka dni wcześniej wymieniany był rozrząd i niestety pompa wówczas nie zotała wymieniona. Wniosek z tego , że przy rozrządzie należy wymieniać też pompę płynu chłodzącego.


Potwierdzam.

Problem występował również u mnie. Ale po wymianie rozrządu wraz z pompą wszystko ustało. Koszt: 400zł części, 400zł robocizna. Przy okazji wymieniono mi termostat bo jak się okazało też był z nim problem.

Pozdrawiam.