Zobacz temat - [MG ZT-T] Alarm - czujnik ruchu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT-T] Alarm - czujnik ruchu.

HarryVip - Czw Sty 28, 2010 22:59
Temat postu: [MG ZT-T] Alarm - czujnik ruchu.
Witam.
Czy ktoś z forumowiczów próbował podłączyć do istniejącej centralki alarmowej (bez czujników fabrycznych) dodatkowe czujniki ruchu, bądź posiada konkretną wiedzę czy jest to możliwe i jak się do tego zabrać?
Pozdrawiam.

kris-tofer - Pią Sty 29, 2010 17:31

HarryVip, jedno pytanie - po co?
HarryVip - Pią Sty 29, 2010 18:11

Prosta odpowiedź - żeby nie kupować kompletnego alarmu, kóry i tak trzeba zintegrować z centralnym, immo i istniejącymi czujnikami, nie nosić dodatkowego pilota, żeby ubezpieczyciel się nie czepiał.
darek_wp - Pią Sty 29, 2010 19:34

Można i da się to zrobić. Zasilanie czujnika trzeba wpiąć tak aby napięcie było stale dostępne (przy wyłączonej stacyjce) a wyjście sterujące czujnika dołączyć przez diodę, kóra odseparuje sygnały np do krańcówki drzwi. Jedyny minus takiego rozwiązania to trochę utrudniona diagnostyka gdyby alarm sie przypadkowo samoczynnie włączał.
Mix - Pią Sty 29, 2010 20:33

A nie lepiej kupić oryginalną czujkę ruchu od 75/ZT, dopiąć do fabrycznej instalacji alarmu? Możliwe, że trzeba będzie podjechać na T4, ale tego pewien nie jestem.
HarryVip - Pią Sty 29, 2010 21:02

Mixtated napisał/a:
A nie lepiej kupić oryginalną czujkę ruchu od 75/ZT, dopiąć do fabrycznej instalacji alarmu?...

No tak właśnie chciałem uczynić. Podejrzewam, że centralka będzie standardowa niezależnie, czy alarm jest z czujnikiem ruchu czy bez. Może nawet są przewody doprowadzone do czujnika ruchu. Gdzie on dokładnie jest montowany fabrycznie? Przeglądałem forum, ale w kilku postach były podawane różne lokalizacje.

Mix - Pią Sty 29, 2010 21:15

ZTCP (albo pomyliło mi się z ZS'em) to powinien być na prawym słupku, pomiędzy drzwiami przednimi a tylnymi.