Zobacz temat - [R75] Akumaulator - rozładowuje się
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Akumaulator - rozładowuje się

cysiu - Pon Lut 01, 2010 15:00
Temat postu: [R75] Akumaulator - rozładowuje się
Witam mam Roverka 75 z problemem...mianowicie rozładowuje mi aku.... jak jest zamknięty to pobiera 0.11 ampera ...Navigację w bagażniku sprawdziłem ,zmieniarkę tez ...Dodam ze jest to wersja ze skórą i elektrycznymi fotelami, el. roletą, el. szyberdach,... PROSZĘ O POMOC ...a dziś założyłem NOWY aku Bosch 85 Ah..HELP!!!!
SeniorA - Pon Lut 01, 2010 16:07

cysiu napisał/a:
jak jest zamknięty to pobiera 0.11 ampera
to jest dopuszczalne , czyli całkowicie rozładuje dobrą baterię( 75 Ah ) po miesiącu ( 680 godzin )

[ Dodano: Pon Lut 01, 2010 16:07 ]
możesz wpiąć miernik między klemę masową a baterię i przy wyłączonych wszystkich odbiornikach wyciągać poszczególne bezpieczniki sprawdzisz który układ ile bierze prądu.

cysiu - Pon Lut 01, 2010 16:21

a jaki jest dopuszczalny pobór pradu w tym modelu????Zgadzam się ze po miesiącu rozładuje ale nie musi do tego stopnia wyładować ponieważ weźmie troche i juz mi nie starcza na to kopnięcie silnika i tylko "cyk cyk" słychać...
SeniorA - Pon Lut 01, 2010 17:04

cysiu napisał/a:
a jaki jest dopuszczalny pobór pradu w tym modelu????
ogólnie przyjmuje się,że w rozbudowanych elektrycznie w odbiorniki autach, to powinno być przy załączonym alarmie około 0.1 A , w prostych wersjach aut do 0.06 A.
naps - Pon Lut 01, 2010 17:05

Hej nie zgodze sie z seniorem chodz mam do neigo duzy szacunek bo gosc ma niebywala wiedze na temat roverkow
Nie dawno jakies 4 dni temu przerabialem ten temat i doszedlem do niosku ze tez musze zmienic aku. Kupilemo aku i sprawdzono mi tez pobor pradu i oto ciekawostka. Pobor pradu mam rzedu 0,14 tzn duzo powinno byc 0,03 tak twierdzi firma zajmujaca sie akumulatorami. Rowniez mam elektryczne fotele i jak sie okazalo to fotele biora prad jak zrobil mi elektryk odciecie pradu na fotele to pobor proadu spadl na 0,07. Mniej ale nadal za duzo. W twoim wypadku moze tez to zadziala i bedzieszmial pobor na granicy 0.04. Sprobuj ja u siebie nadal szukam tych kilku setnych amperkow. Pozdrawiam

SeniorA - Pon Lut 01, 2010 17:21

naps, napisałem ogólnie o autach,. nie koniecznie o Roverkach i podałem wartości akceptowalne dopuszczalne przy włączonym alarmie.Nie wiem czy Twoje wartości są z poborem prądu przez alarm , jeśli nie , to wszystko się zgadza. Masz rację, bo najlepiej jak jest jak najmniejszy pobór ale najczęściej spotykam się z wartościami 0.06-0.09A ( z wł.alarmem ).
Marek_75 - Pon Lut 01, 2010 17:27

może to kwestia osłabionych izolacji albo wilgoci/brudu gdzieś we wiązkach co ?
naps - Pon Lut 01, 2010 18:48

Moj pobor to z wlaczonym alarmem0.07 wiec sie nie martwie mimo ze stwierdzili ze duzo. Ale z wlaczonym pradem na fotele jest duzo wyzszy.,
cysiu - Wto Lut 02, 2010 19:21

Nom szukałem po bezpiecznikach i doszedłem ze to bezpiecznik nr 5 tzn centralak zamków i el.szyby... jak wyciągnę too jest pobór 0,06 a jak wsadze to rośnie....chce jutro skoczyć do elektronika jakiegoś znacie moze kogoś niedaleko lubina legnicy ?? ??jest "AUTO_TECH" w legnicy - znalazłem na forum...